Lifestyle

5 filmów, które warto obejrzeć w 4K na kinie domowym

1 grudnia 2023
Minut czytania: 2

W dzisiejszych czasach nie ma lepszego sposobu na pogłębienie swojego kinowego doświadczenia niż oglądanie filmów w jakości 4K. Wyrazistość obrazu, głębia kolorów i precyzja detali sprawiają, że każda scena nabiera znamion realizmu, przenosząc widza bezpośrednio do świata filmowej magii. Przygotowaliśmy dla was zestawienie pięciu filmów, które warto obejrzeć na swoim kinie domowym w rozdzielczości 4K.

5 filmów, które warto obejrzeć w 4K na kinie domowym

Władca Pierścieni

"Władca Pierścieni" to jeden z tych filmów, które każdy powinien kiedyś zobaczyć - i to więcej, niż jeden raz! Seans w rozdzielczości 4K jest świetną okazją, żeby powtórzyć sobie całą trylogię Petera Jacksona. Najnowsze wydanie na Blu-ray rzeczywiście zachwyca ostrością obrazu, szczególnie że dystrybutor zaprezentował wersję w zupełnie nowym, odświeżonym color gradingu. Dzięki niemu obraz jest nieco ciemniejszy, a kolory bardziej stonowane, bo buduje klimat i zachęca do odkrywania Śródziemia razem z bohaterami filmu.

Avatar

2009 rok już na zawsze zmienił historię kina, a winowajcą oczywiście był nikt inny, jak James Cameron. Jego "Avatar" zebrał niezłe recenzje od ówczesnych krytyków i widzów, a nawet teraz wciąż jest naprawdę niezłym i angażującym filmem, który warto zobaczyć: https://500filmow.pl/avatar-recenzja/. Wielkim hitem był wówczas IMAX. Kino domowe co prawda nie jest w stanie całkowicie zastąpić kinowych emocji, ale wersja 4K "Avatara" stanowi najlepszy możliwy ekwiwalent wizyty w IMAX-ie. Wystarczy zaopatrzyć się w film, przygotować popcorn i udać się w podróż po kolorowym świecie Pandory.

Joker

Choć "Joker" Todda Phillipsa nie może się pochwalić aż tak widowiskowymi krajobrazami, jak "Avatar" czy "Władca Pierścieni", to wciąż jest to jeden z filmów, które zyskują wraz z lepszą jakością obrazu. Odpowiedzialny za zdjęcia Lawrence Sher wykonał kawał dobrej roboty, szczególnie w kontekście przedstawienia Gotham City. "Joker" wygląda doskonale, a zdjęcia uzupełniają świetną grę aktorską Joaquina Phoenixa, który błyszczy w roli tytułowego psychopaty.

Diuna

Kino science fiction doskonale łączy się z wysoką jakością obrazu, szczególnie jeśli mówimy o tak dopracowanych, współczesnych filmach, jak "Diuna" Dennisa Villeneuve. Kanadyjski reżyser adaptuje kultową powieść Franka Herberta, która została podzielona na dwie części. Premiera drugiej z nich nastąpi już w marcu 2024 roku. W oczekiwaniu na nią (a może już po zobaczeniu "dwójki"?) warto odświeżyć sobie wielkie widowisko i poznać początek historii Paula z rodu Atrydów.

Ghost in the Shell

Japońskie anime zapewne nie kojarzy się z wysoką jakością obrazu, ale oryginalne "Ghost in the Shell" z 1995 roku jest pod tym względem wyjątkiem. To wybitne dzieło wyreżyserował Mamoru Oshii, legenda japońskiej sceny kulturalnej. Film zainspirował "Matrixa" i świetnie wygląda do dzisiaj - animacja wyróżnia się wysoką jakością, a niektóre kadry, a nawet całe ujęcia, zachwycają. Dotyczy to szczególnie sposobu, w jaki reżyser przedstawia cyberpunkowe miasto przyszłości. Tokio przypomina w filmie sieć, która obrasta wszystko i wszystkich wokoło. W sprzedaży znajduje się specjalna, odświeżona wersja 4K filmu. Warto ją wybrać i zobaczyć na swoim kinie domowym!

BM
...