Facebook Pixel

STX FS-250n

STX FS-250n zestaw 5.0

Więcej widoków

 • STX FS-250n zestaw 5.0
 • STX FS-250n czarne
 • STX FS-250n wenge
 • STX FS-250n orzech
 • STX FS-250n werona ciemny
 • STX FS-250n werona jasny
 • STX FS-250n bokiem
 • STX C-200n centralny
 • STX E-250n surround
 • STX układ kolumn przykładowy
 • Subwoofer STX S-250n
STX FS-250n
2 300,00 zł
Niedrogie, doskonałe kolumny. Bardziej do słuchania muzyki, a w drugiej kolejności do kina domowego.
2 300,00 zł
Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 0zł

Płatność przy odbiorze - 0zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

Opis

Szczegóły

Zestaw kolumn głośnikowych STX KD-250n to jedna z najtańszych propozycji jaką udaje się znaleźć na rynku audio. Firma STX to Polska bardzo dobra firma produkująca kolumny głośnikowe. Tworzą bardzo dobre produkty, które cieszą się dobrą opinią użytkowników. Oczywiście mają swoje wady, jak ograniczenie w fantazyjności obudowy czy problemy związane z transportem. Kolumny są dosyć słabo zapakowane do transportu, dlatego najlepiej umówić się na odbiór osobisty u nas w sklepie lub połączyć to z zakupem elektroniki i wybrać dostawę osobistą przez nasz sklep lub na palecie.

Do prezentowanych kolumn głośnikowych STX FS-250n warto dobrać amplituner posiadający nieco prądu. Tylko dobre wysterowanie kolumn pozwoli na usłyszenie możliwości tych kolumn.

Zestaw składa się z następujących elementów:

 • kolumny frontowe STX F-250n  - 2 sztuki
 • głośnik centralny STX C-200n - 1 sztuka
 • głośniki tylne STX E-250n - 2 sztuki 

Prezentowany system 5.0 można rozbudować do 5.1 dokupując subwoofer STX oraz do systemu 7.0 / 7.1 dokupując kolejne głośniki surround. Sam zdecyduj którą wersję wybierasz i w jakim kolorze. Dostępne kolory:

 • orzech
 • wenge
 • czarny
 • jesion werona jasny (tylko kolumny frontowe). Głośnik centralny i satelitarne w kolorze czarnym.
 • jesion werona ciemny (tylko kolumny frontowe) Głośnik centralny i satelitarne w kolorze czarnym.

Zestaw FS-250n to bardzo uniwersalna konstrukcja. Efekt ten uzyskano dzięki wysokiej liniowości charakterystyki częstotliwościowej w paśmie przenoszenia. Doskonale sprawdzają się w kazdym materiale muzycznym a także jako kolumny frontowe w kinie domowym.

Zestaw głośnikowy trójdrożny jest przez wielu uważany za najlepszą konstrukcję, która umożliwia wierne odtwarzanie pełengo pasma materiałów muzycznych. Najbardziej newralgiczny zakres częstotliwości odtwarzany jest przez jeden dedykowany do tego celu głośnik średniotonowy. Pozwala to zoptymalizować konstrukcję głośnika niskotonowego pod względem odtwarzania najniższych częstotliwości a także poprawę parametrów brzmieniowych głośnika wysokotonowego. 

Kolumny FS-250n od podstaw projektowane były do współpracy ze zwrotnicami o łagodnym nachyleniu charakterystyki filtracji. Na potrzeby projektu stworzono specjalnie dedykowane głośniki, charakteryzujące się wyjatkową liniowością charakterystyki częstotliwościowej. Zastosowanie nowej technologii w produkcji membran impregnowanych pozwoliło uzyskać wysoką sztywność i wysokie tłumienie rezonansów przy zachowaniu bardzo niskiej masy.Głośniki wyposażone zostały w zaawansowane układy magnetyczne linearyzujące pola magnetyczne czego efektem jest zmniejszenie wartości zniekształceń nieliniowych i harmonicznych. Zastosowane pierścienie Faradaya pozwalają na uzyskanie wartości tych parametrów na wyjątkowo wysokim poziomie. Specjalnie ukształtowana charakterystyka i odpowiedni dobór parametrów głośników niskotonowych pozwoliły na zminimalizowanie efektu dyfrakcyjnego spadku efektywności w zakresie niskich częstotliwości i rozciągnięcie pasma akustycznego na najniższe oktawy.

Większy parametr wychylenia liniowego niż w typowych głośnikach średniotonowych powoduje, że nawet przy mocy bliskiej znamionowej zniekształcenia rosną zdecydowanie wolniej niż w klasycznych układach. 

Głośnik wysokotonowy wyposażono w komorę rezonansową, która minimalizuje wartość zniekształceń harmonicznych. Dbając o najniższą wartość zniekształceń do konstrukcji zwrotnicy zastosowano wyłącznie cewki powietrzne i kondensatory poliestrowe.

Wykonanie kolumn

Przyjemne , klasyczne wykonanie kolumn. Dobrze spasowane elementy. Obudowy kolumn FS-250n wykonane zostały z płyty wiórowej. Front oraz tył wykonano z płyty MDF polakierowanej półmatowym czarnym lakierem strukturalnym. Wewnątrz kolumn zastosowano przegrody rozpraszające energię fal stojących. Wewnetrzne powierzchnie obudowy w całości pokryto materiałem absorbującym energię fal akustycznych.

Gwarancja

Na kolumny jest udzielana pełna gwarancja 2 lata od daty zakupu dla klienta końcowego.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wysokość kolumny głośnikowej 95 cm
Szerokość kolumny głośnikowej 19 cm
Głębokość kolumny głośnikowej 32 cm
Bass reflex Przód
Kolor Ciemny, Jasny
Okres gwarancji 2 lata