Facebook Pixel

Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K

Więcej widoków

 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
 • Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K
Yamaha Aventage RX-A1080 + przewody 4K

Normalna cena: 6 999,00 zł

6 299,00 zł

Amplituner z obsługą multimediów: Bluetooth, AirPlay, Wi-Fi, Tuner FM, Dolby Atmos i DTS:X.
Opis

Szczegóły

Yamaha Aventage RX-A1080 - amplituner kina domowego

 

Zbuduj pełne kino domowe z głośnikami podtynkowymi używając kalibracji systemu i ciesz się muzyką , TV i filmami.

--------------------------------------------------------------

PROMOCJA

Miej pewność 4K

Do zakupionego amplitunera AV dołączamy jeden przewód o długości 1m HDMI 2.0b High Speed Ultra HD  z certyfikatem HDMI.ORG potwierdzającym pełne 4K oraz drugi identyczny o długości 3m do połączenia z TV.

Wykorzystaj 4K w pełni.

link do przewodów HDMI 4k 2.0b High Speed Ultra HD

-------------------------------------------------------------

Amplituner MusicCast RX-A1080 to najbardziej zaawansowany model amplitunera obsługującego dźwięk przestrzenny w układzie 7.2 kanałów w serii RX-Ax80. To urządzenia obsługuje technologię Surround:AI, system multiroom MusicCast i funkcje sieciowe. Nie mogło zabraknąć wideo 4K Ultra, możliwości odtwarzania plików audio wysokiej rozdzielczości oraz najnowszych formatów dźwięku przestrzennego Dolby Atmos® i DTS:X™.

MusicCast RX-A1080 spełnia oczekiwania wymagających miłośników filmów i muzyki. Pasjonatów X muzy ucieszy pełna obsługa 4K Ultra HD z opcją skalowania materiałów niższej rozdzielczości do 4K. 7 wejść i 3 wyjścia HDMI® pozwolą na zbudowanie wokół amplitunera wieloelementowego systemu audiowizualnego. Wszystkie wejścia/wyjścia obsługują standard 4K, HDR Video oraz wytyczne producenckie BT.2020. Zaawansowany układ dźwięku YPAO™-R.S.C. z pomiarem wielopunktowym - koryguje niechciane odbicia dźwięku w pomieszczeniu.


 

Zaimplementowany w RX-A1080 system multiroom MusicCast zmienia amplituner w faktyczne serce domowej rozrywki. Dzięki temu dopracowanemu środowisku, użytkownik może bezprzewodowo przesyłać dźwięk pomiędzy domowymi urządzeniami audio, mając kontrole nad tym, co jest odtwarzane na każdym z nich, niezależnie od pozostałych części składowych ekosystemu.

Kompatybilność z funkcjami sieciowymi pozwala m.in. cieszyć się dostępem do internetowych serwisów muzycznych, takich jak Tidal, Spotify, Deezer i Qobuz. Całości dopełnia cyfrowy tuner DAB+ i obsługa łączności bezprzewodowej Wi-Fi, AirPlay oraz Bluetooth, w tym dwukierunkowy Bluetooth (Bluetooth Output), pozwalający na przesyłanie dźwięku z amplitunera do innych urządzeń bezprzewodowych, takich jak słuchawki lub głośniki.

Najważniejsze cechy amplitunera:

7-kanałowy potężny dźwięk przestrzenny: 110 W na kanał (8 omów, 20 Hz-20 kHz, 0,06% THD, sterowanie 2-kanałowe), 165 W na kanał (8 omów, 1 kHz, 10% THD, 1 kanał), 170 W na kanał (4 omy, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanał),
surround: AI automatycznie optymalizuje efekt surround w czasie rzeczywistym,
Dolby Atmos® i DTS: X ™ z CINEMA DSP HD3,
YPAO ™ -RSC z pomiarem wielopunktowym i precyzyjnym EQ,
możliwość dodania bezprzewodowych głośników surround * (* MusicCast 20 lub MusicCast 50),
kompatybilność sterowania głosowego Amazon Alexa i Google Assistant * (* Dostępność zależy od regionu),
bardzo sztywna konstrukcja, w tym klin antyrezonansowy (ART),
części wysokiej jakości dla optymalnej wydajności,
profesjonalny dźwięk cyfrowy ESS DAC,
MusicCast technologia wielu pomieszczeń,
wbudowane usługi przesyłania strumieniowego muzyki,
HDMI® (7 wejść / 3 wyjścia) z Dolby Vision ™ i Hybrid Log-Gamma,
wejście Phono do odtwarzania winylu.

 

TWOJE KINO

Technologia AI wbudowana w DSP analizuje scenę treści rozrywkowych, a następnie tworzy optymalny efekt surround, aby odtworzyć go z największym efektem. Ta sztuczna inteligencja natychmiast analizuje sceny, koncentrując się na odrębnych elementach dźwiękowych, takich jak dialog, muzyka w tle, dźwięki otoczenia i efekty dźwiękowe, i automatycznie optymalizuje efekt surround w czasie rzeczywistym, tak jakby inżynier dźwięku Yamaha dostroił najlepszy dźwięk specjalnie dla Ciebie. Stwarza to realistyczne poczucie realizmu z ekspresyjną mocą wykraczającą poza konwencjonalne efekty pola dźwiękowego, zapewniając najgłębszą rozrywkę.

EKSYTUJĄCY REALIZM W DŹWIĘKU PRZESTRZENNYM

Ten amplituner AV obsługuje odtwarzanie Dolby Atmos i DTS-X z CINEMA DSP HD3, przenosząc dźwięk przestrzenny na nowy poziom. Zmieniony CINEMA DSP HD3 zawiera nowe algorytmy przetwarzania sygnału i trzy zestawy wysokowydajnych procesorów. Maksymalizuje to efekty dźwiękowe w teatrze, dokładnie odtwarzając nowy wymiar realizmu dla pola dźwiękowego z bogatym poczuciem obecności i bez poczucia granic. Doświadczysz realistycznego kinowego pola dźwiękowego z poczuciem prawdziwego zanurzenia w scenie filmowej.

DLA CZYSTOŚCI DŹWIĘKU

Model AVENTAGE RX-A1080 ma elegancki, czysty wygląd i elegancki aluminiowy panel przedni. Co ważniejsze, urządzenie jest wyjątkowo wytrzymałe, a jego wnętrze wzmocniono poprzeczkami w kształcie litery H. Wyposażony jest również w klin antyrezonansowy (ART), który znajduje się na wysokości 5 stóp pośrodku jednostki, tłumiąc wibracje z transformatora mocy i innych miejsc. Dzięki nim poprawia się stabilność instalacji, a rezonans obudowy jest rozproszony, skutecznie eliminując wibracje zewnętrzne, zachowując najwyższą jakość dźwięku.

OPTYMALNA WYDAJNOŚĆ

Każda część odbiornika AV wpływa na jakość dźwięku. W przypadku modeli AVENTAGE potrzebny jest dodatkowy czas na staranne wybranie najbardziej wymagających, wysokiej jakości części - w tym wzmacniacza mocy o dużej pojemności z tłumiącym radiatorem, niestandardowego transformatora dużej mocy, wysokowydajnych urządzeń DSP itd. - w aby osiągnąć najwyższą możliwą wydajność. Ponadto technicy dźwięku stosują rygorystyczne procesy testowania w celu optymalnego „dostrojenia” dźwięku odbiornika.

PROFESJONALNA KLASA

Wyposażony w przetwornik SABRE ES9007S Premier Audio firmy ESS Technology w celu osiągnięcia wyjątkowo dobrego stosunku sygnału do szumu i do 120 dB zakresu dynamicznego, ten amplituner AV wytwarza cyfrowy dźwięk profesjonalnej jakości.

PROFESJONALNA OPTYMALIZACJA DŹWIĘKU

YPAO-RSC (Reflected Sound Control) analizuje akustykę pomieszczenia i mierzy różne charakterystyki głośników, a następnie kalibruje parametry audio, aby uzyskać optymalny dźwięk w dowolnej z ośmiu pozycji odsłuchu. Wykorzystuje precyzyjne obliczenia korektora, aby uzyskać najbardziej naturalną akustykę pomieszczenia, a kontrolę odbicia dźwięku koryguje wczesne odbicia dźwięku o jakości studyjnej. Zapewnia także normalizację efektów DSP, która zmienia parametry CINEMA DSP w zależności od odbitych dźwięków.

BEZPŁATNE I ŁATWE UMIESZCZENIE

Połącz ten amplituner AV z bezprzewodowym głośnikiem strumieniowym MusicCast 50 lub MusicCast 20 i ciesz się niesamowitą wygodą tworzenia kina domowego z bezprzewodowymi tylnymi głośnikami. Co więcej, masz niesamowicie realistyczny dźwięk z czystą, pozbawioną bałaganu konfiguracją. Z łatwością zmień swój obecny salon w specjalne środowisko rozrywki, w którym możesz w pełni cieszyć się filmami i muzyką.

AUDIO W WIELU POKOJACH

MusicCast usuwa ból głowy z dźwięku w wielu pokojach. Wystarczy podłączyć wszystkie urządzenia MusicCast do tej samej sieci i rozpocząć udostępnianie dźwięku w całym domu. Weź MusicCast na jazdę próbną, pobierając bezpłatną aplikację MusicCast i używając jej trybu demonstracyjnego.

MUZYKA DO TWOJEJ DSPOZYCJI

AirPlay 2 dodaje możliwość przesyłania strumieniowego Apple Music i innych usług strumieniowych do wielu urządzeń MusicCast w całym domu. Łatwo steruj nim z iPhone'a lub iPada, połącz go z HomePod lub po prostu poproś Siri o pomoc.

ŚWIAT MUZYKI

Eksploruj świat muzyki dzięki wbudowanym usługom strumieniowania muzyki *. Synchronizując listy odtwarzania i polubienia utworów ze smartfona lub komputera z RX-A1080, usługi strumieniowego przesyłania muzyki sprawiają, że niemożliwie łatwo jest słuchać ulubionych lub odkrywać nową muzykę.

* Dostępność usługi przesyłania strumieniowego muzyki zależy od regionu.

Z ŁATWOŚCIĄ DOŚWIADCZ 11-KANAŁOWEGO REALIZMU

RX-A1080 jest wyposażony w trzy oryginalne wysokowydajne urządzenia DSP firmy Yamaha, osiągające wysoką prędkość i dużą pojemność przetwarzania sygnału audio. W rezultacie odtwarzanie CINEMA DSP HD3 może odtwarzać dźwięk do 11 kanałów - nawet w systemie 7 kanałów. Całkowita reprodukcja danych przestrzennych, w tym osi pionowej, pomaga stworzyć niezwykle realistyczne pole dźwiękowe.

* Wymaga podłączenia do przedniego głośnika obecności. Sygnałów Dolby Atmos i DTS: X nie można używać z tymi wirtualnymi funkcjami.

PEŁNA ROZDZIELCZOŚĆ, CAŁKOWITE ZANURZENIE

Uwolnij pełny potencjał treści 4K. Enhanced Audio Return Channel (znany również jako eARC) to następna generacja ARC - dostępna w wiodących w branży amplitunerach AV firmy Yamaha.

eARC zapewnia wielokanałowe formaty audio w pełnej rozdzielczości, takie jak Dolby® TrueHD i DTS-HD®, za pośrednictwem istniejącego połączenia HDMI, zapewniając najbardziej realistyczny dźwięk przestrzenny, pozwalając zanurzyć się w ulubionych filmach i chwilach.

WYGODNA PRZYJEMNOŚĆ

RX-A1080 ma trzy złącza wyjściowe HDMI, możliwe jest jednoczesne podłączenie do telewizora, projektora LCD i innych urządzeń. Oznacza to na przykład, że możesz normalnie korzystać z telewizora, ale korzystać z projektora do ulubionych filmów i programów specjalnych lub wyświetlać tę samą zawartość pokoju głównego w innych pokojach - łatwo i bez konieczności zmiany jakichkolwiek połączeń. Oczywiście, wbudowana funkcja HDMI jest zgodna z najnowszymi specyfikacjami, odpowiadającymi również HDR (zgodny z Dolby Vision, Hybrid Log-Gamma), przepustowości 4K / 60p, skalowaniu do 4K i tak dalej.

THE JOYS OF VINATGE VINYL

Ten amplituner AV ma złącza wejściowe gramofonowe, co pozwala podłączyć gramofon i cieszyć się muzyką z kolekcji płyt winylowych.

ULEPSZONY DŹWIĘK KINA DOMOWEGO

Możesz dodać zewnętrzny wzmacniacz mocy (przedwzmacniacz główny) do tego amplitunera AV, aby poprawić i poprawić dźwięk głośników. Na przykład użycie wzmacniacza mocy do sterowania ważnym przednim kanałem w kinie domowym daje dodatkową elastyczność w budowaniu systemu z naciskiem na jakość dźwięku.

CIESZ SIĘ RADIEM CYFROWYM

Możliwość cyfrowego nadawania audio, z DAB i ulepszonym DAB +, oferuje duży wybór stacji radiowych o wysokiej jakości dźwięku. Inne korzyści obejmują automatyczny wybór dostępnych stacji z wygodnej listy oraz pomocne wyświetlanie informacji, w tym nazwy stacji i gatunku muzyki.

* Dostępność funkcji tunera DAB / DAB + zależy od regionu.

POROZMAWIAJMY

Sterowanie dotykowe lub głosowe - wybór należy do Ciebie. Intuicyjnie kontroluj pojedynczy produkt MusicCast lub cały system domowy z łatwością za pomocą Alexa lub Asystenta Google i usłysz, jak Twój dom ożywa.

* Dostępność sterowania głosowego za pośrednictwem Amazon Alexa i Asystenta Google różni się w zależności od regionu.

ŁATWA OBSŁUGA, SZCZEGÓŁOWE USTAWIENIA

Ta łatwa w użyciu aplikacja umożliwia wygodne i „inteligentne” sterowanie mocą, głośnością, wyborem wejść, trybami DSP odbiornika AV - i wiele, wiele innych - z urządzenia z systemem iOS lub Android ™. Możesz także użyć aż 23 różnych języków i dostosować interfejs, ukrywając nieużywane ikony i zmieniając nazwy funkcji. Dostępna jest również wersja tabletu.

ŁATWY W UŻYCIU I WIELOJĘZYCZNY

Najnowszy graficzny interfejs użytkownika firmy Yamaha ma wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości z przejrzystymi, łatwymi w użyciu menu i zawiera pasek stanu do wyboru, który pokazuje źródło wejściowe, poziom głośności, tryb DSP i format audio. GUI oferuje wybór ośmiu języków: angielskiego, francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego, japońskiego i chińskiego i może być wyświetlany zarówno na zdjęciach normalnych, jak i 3D.

ODTWARZANIE W RÓŻNYCH POKOJACH

Możesz przesyłać treści wideo lub audio do telewizora lub zestawu kina domowego w innym pokoju (strefa 2) przez HDMI. Pozwala to cieszyć się oglądaniem i słuchaniem tej samej zawartości głównego pokoju (w którym zainstalowany jest odbiornik AV), a nawet innej zawartości.

Specyfikacja techniczna:

SEKCJA WZMACNIACZA:

Kanał: 7.2
Znamionowa moc wyjściowa (1 kHz, 1 kanał sterowany): 170 W (4 omy, 0,9% THD)
Znamionowa moc wyjściowa (20 Hz-20 kHz, 2 kanały sterowane): 110 W (8 omów, 0,06% THD)
Maksymalna efektywna moc wyjściowa (1 kHz, 1 kanał sterowany) (JEITA): 165 W (8 omów, 10% THD)
Moc dynamiczna na kanał (8/6/4/2 omów): 135/165/210/280 W.

PRZETWARZANIE DŹWIĘKU PRZESTRZENNEGO:

Surround: AI: tak
CINEMA DSP: Tak (HD3)
Programy DSP: 24
Regulacja poziomu okna dialogowego:tak
Głośnik wirtualnej obecności: tak
Głośnik tylny Virtual Surround:tak
Lift Dialogue: Tak (nie są wymagane głośniki obecności)
SILENT CINEMA / Virtual CINEMA DSP: Tak (wirtualny PRZEDNI KINO)
Dolby Atmos: tak
Dolby TrueHD: tak
Dolby Digital Plus: tak
Dolby Surround: tak
DTS: X: tak
DTS-HD Master Audio: tak

FUNKCJE AUDIO:

Format pliku: MP3 / WMA / MPEG-4 AAC: do 48 kHz / 16-bitów, ALAC: do 96 kHz / 24-bitów, FLAC: do 192 kHz / 24-bitów, WAV / AIFF: do 192 kHz / 32 -bit, DSD: do 11,2 MHz
Pure Direct: Tak (z trybem włączenia wideo)
Compressed Music Enhancer: tak
Music Enhancer o wysokiej rozdzielczości: tak
Pomiar wielopunktowy YPAO: Tak z RSC (Reflected Sound Control) i 64-bitową kalkulacją Precision EQ
Tom YPAO: tak
Adaptacyjne DRC (kontrola zakresu dynamiki): tak
Ustawienie początkowej głośności i maksymalnej głośności: tak
Klin ART: tak
Możliwość bi-amp: tak
Opóźnienie audio: Tak (0-500 ms)
Konwerter DA: ESS 384 kHz / 32-bitowy SABER Premier DAC ES9007S

FUNKCJE VIDEO:

Przekazywanie i zwiększanie rozdzielczości 4K Ultra HD: Tak (4K / 60p, 4: 4: 4)
Przejście HDMI 3D: tak
HDMI eARC: Tak (poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania)
Kanał zwrotny audio HDMI: tak
Upscaling HDMI: Tak (analogowy na HDMI® / HDMI na HDMI)
Deep Color / xvColor / 24Hz Refresh Rate / Auto Lip-Sync: tak

ŁĄCZNOŚĆ:

MusicCast Surround: tak
Wejście / wyjście HDMI: 7/3 (kompatybilne z HDCP2.2, HDR10 / Dolby Vision / HLG i BT.2020)
HDMI CEC: Tak (SCENA, Kontrola urządzenia)
Wejście USB: Pamięć USB, przenośny odtwarzacz audio
Port sieciowy: tak
Wi-Fi: Tak (2,4 / 5 GHz)
AirPlay: tak
Bluetooth: Tak (SBC / AAC)
Przednie wejście AV: USB / dźwięk analogowy
Cyfrowe wejście / wyjście audio: optyczne: 3/0
Cyfrowe wejście / wyjście audio: koncentryczne: 3/0
Analogowe wejście / wyjście audio: 9 (przód 1) / 0
Wejście Phono: tak
Komponentowe wejście / wyjście wideo: 2/0
Kompozytowe wejście / wyjście wideo:4/0
Preout: 7.2-kan
Wyjście słuchawkowe: 1

SEKCJA TUNERA:

Tuner FM / AM: Tak (tylko FM)
Tuner DAB: Tak (dostępność zależy od regionu)

INTERFEJS UŻYTKOWNIKA:

Wyświetlanie na ekranie: Graficzny interfejs użytkownika
SCENA: SCENE PLUS (8 zestawów)
Kontrola aplikacji: Tak (iPhone / iPad / telefon / tablet z Androidem)
Kontrola przeglądarki internetowej: tak
Jednostka zdalnego sterowania: Tak (pełne podświetlenie LED)

KONTROLA STREFY:

Wyjście audio strefy 2: Preout / HDMI
Strefa zasilana: Strefa 2
Wyjście wideo strefy: HDMI / Component / Composite
Strefa HDMI: Tak (przełączanie stref HDMI)
Wyjście strefy B: HDMI
Interfejs RS-232C: tak
+ 12V Wyjście wyzwalające: 2)
Zdalne (IR) wejście / wyjście: 1/1
Tryb imprezowy: tak

GENERAŁ:

Pobór mocy w trybie gotowości (tylko IR): ≤0,1 W.
Auto Power Standby: tak
Tryb ekologiczny: tak
Wymiary (szer. X wys. X gł.): 435 x 182 x 439 mm (z podniesioną anteną: 435 x 259 x 439 mm); 17-1 / 8 ”x 7-1 / 8” x 17-1 / 4 ”(z podniesioną anteną: 17-1 / 8” x 10-1 / 4 ”x 17-1 / 4”)
Waga:14,9 kg; 32,8 funta

  

 

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wysokość urządzenia 18 cm
Szerokość urządzenia 43,5 cm - standard
Głębokość urządzenia 44 cm
Waga urządzenia 15 kg
Kolor Ciemny, Jasny
Okres gwarancji 3 lata po rejestracji