Facebook Pixel

KEF Q950 + okablowanie gratis

Więcej widoków

 • KEF Q950 + okablowanie gratis
 • KEF Q950 + okablowanie gratis
 • KEF Q950 + okablowanie gratis
KEF Q950 + okablowanie gratis
6 598,00 zł
Q950 to flagowy model serii Q, posiadajacy zespół przetworników Uni-Q wraz z 200mm głośnikiem niskotonowym otoczonym membranami pasywnymi. Dzięki wyjątkowemu projektowi, który niezwykle dba o zachowanie odpowiedniej akustyki, Q950 pozwala uzyskać niezwykle dokładnie odwzorowany dźwięk o dużej głębokości i czystości.

* wymagane pola

6 598,00 zł
Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 0zł

Płatność przy odbiorze - 0zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

Opis

Szczegóły

Kef Q950 - kolumny głośnikowe podłogowe

Do zakupionych kolumn dołączamy kable głośnikowe GRATIS.

 


Teraz z jeszcze większą głębią i przejrzystością 
Bogata intensywność dźwięku o wysokiej rozdzielczości to doświadczenie  oryginalnego wykonania w swoim własnym czasie i przestrzeni. Od momentu powstania firma KEF dążyła do stworzenia wysokiej jakości głośników o doskonałej jakości akustycznej, która umożliwia odtwarzanie nagrań w sposób naturalny i dokładny, dzięki czemu brzmią tak samo jak oryginalne wykonanie. 

Po raz pierwszy wprowadzona w 1991 r. wielokrotnie nagradzana seria Q była jedną z najbardziej popularnych serii KEF i trafnie wyrażała filozofię firmy. Głośniki serii Q od dawna cieszą się powodzeniem wśród miłośników muzyki i audiofilów i dostarczają wyjątkową jakość dźwięku i innowacyjne wzornictwo. W akustyce i wzornictwie, teraz już ósma edycja serii Q zapewnia dźwięk o wysokiej rozdzielczości z jeszcze większą głębią i  przejrzystością

Dopasowane do każdego pomieszczenia 
W serii Q  znajdziemy głośniki dla różnych pomieszczeń i przestrzeni, które mogą zapewnić najwyższą jakość dźwięku. Zakres obejmuje dwa szerokopasmowe i wysokiej jakości głośniki na półkę z książkami oraz potężne podłogowe urządzenia wyposażone w Uni-Q oraz długodystansowy sterownik basowy wraz z dwoma dopasowanymy ABR ( głośniki pomocnicze do basów/ membrany bierne). W przypadku kina domowego dostępny jest kompaktowy głośnik centralny, który można łatwo wybrać spośród głośników serii Q dopasowanych do potrzeb pokoju, budżetu i smaku. 

"Siedź w dowolnym miejscu" Dźwięk Uni-Q 
Wzorcowa tablica sterowników KEF Uni-Q umieszcza głośnik wysokotonowy w akustycznym centrum  niskich / średnich tonów, a jego odzwierciedleniem jest idealne źródło pojedynczego punktu. Uni-Q zapewnia bardziej precyzyjny, dokładniejszy i pięknie zintegrowany trójwymiarowy obraz dźwiękowy, który jest rozproszony równomiernie w całym pomieszczeniu gdzie nie jest to możliwe dzięki konwencjonalnym głośnikom. Uniwersalna dyspersja Uni-Q wzbogaca falowidę mandarynową KEF o kopułkę wysokotonową. Rurka pobierająca zapewnia delikatne zakończenie dźwięku z tyłu głośnika wysokotonowego, niższy poziom wysokich tonów zostaje diametralnie poprawiony, a nowa cewka o małym zniekształceniu na sprzączce zapewnia czystsze brzmienie basów.

Doskonała akustyka od samego początku
Trzy kolumny z serii Q, Q550, Q750 i Q950 mają szeroki zakres akustycznych udoskonaleń w zależności od ich rozmiaru i kształtu obudowy. Przetworniki niskotonowe mają teraz większą obwiednię, a także nowe  zawieszenie, aby uzyskać czysty bas przy dużej głośności. Nowa konstrukcja stożka poprawia jasność średnich częstotliwości, a ulepszony ABR z nowym zawieszeniem  zapewnia lepszą kontrolę i bardziej imponujący bas.
 
Konstrukcja zamkniętej obudowy średnich tonów dla głośników podłogowych i kanału centralnego zmniejsza obciążenie na stożek średniotonowy Uni-Q, zwiększając przejrzystość i szczegółowość przy jednoczesnym zapewnieniu czystszego, bardziej precyzyjnego basu. Kondensator blokujący DC, został wyeliminowany, a jego usunięcie przyczyniło się także do bardziej naturalnego zwinięcia basów pomiędzy przetwornikami.

Z-flex surround zapewnia ekstremalne przeżycie potrzebne do uzyskania mocnego basu bez poświęcania gładkiej powierzchni, która rozprasza wyższe częstotliwości wysokotonowe. Ten sam sztywny aluminiowy stożek znajdujący się w Uni-Q obsługuje bas, a zwrotnica ma zminimalizować rezonans przy użyciu wentylatora magnesowego montowanego na sztywnym metalowym zawieszeniu, natomiast cewka o średnicy 50 mm zapewnia niesamowitą moc. 

Każda jednostka jest tak skonstruowana, aby uzyskać maksymalną akustyczną przejrzystość i niewiarygodne przejścia, potrzebne tylko w pierwszej kolejności. Pozłacane złącza zapewniają najczystszą transmisję sygnału.

Dwa półkowe głośniki, Q150 i Q350, wyposażono w projektor portu CFD (Computational Fluid Dynamics), z portem skierowanym na tył głośnika. Poprawia to jakość obrazu poprzez zmniejszenie słyszalności wycieku średniego zasięgu przez port. Przetwornik Uni-Q został przesunięty w kierunku środka obudowy, zmniejszając niepożądany wewnętrzny rezonans i dodając dźwiękowi wyrafinowanie i szczegóły. 

Elegancja przez projekt
Zaprojektowane, aby płynnie łączyć się z każdym domem, wszystkie głośniki z serii Q charakteryzują się czystym, nowoczesnym i minimalistycznym wyglądem. Satynowe wykończenie zewnętrznych powierzchniach zapewnia im wyjątkowy blask, a ich bezszwowa przegroda zapewnia im wyrafinowane wykończenie

Funkcje:  
Układ sterujący Uni-Q" pojedynczy punkt źródłowy" dostarcza czysty i dokładny dźwięk bardziej równomiernie  
Tłumiony tunel, zaprojektowany z myślą o przetworniku HF pomaga zwiększyć poziom neutralności i szczegółów w zakresie przetwarzania tonów   wysokich      
Głośniki podłogowe i głośnik centralny(Q550,Q750,Q950,Q650c):   

 • Zamknięta sekcja obudowy przetwornika średniotonowego, wpływa na zmniejszenie obciążenia układu Uni-Q, co w konsekwencji wpływa na    zmniejszenie poziomu zniekształceń  
 • Optymalnie dobrane induktory dla zmiejszenia zniekształceń 
 • Przetworniki LF i ABR opracowane tak, by reprodukowały głęboki i zwarty bas 

Głośniki półkowe(Q150, Q350):  

 • Centralne umiejscowienie przetworników zmniejsza rezonans i poprawia przejrzystość 
 • Port bas refleksu projektowany z wykorzystaniem modelowania CFD; pozwoliło to uzyskać poprawę brzmieniową w zakresie niskich tonów oraz    zwiększyło dokładność średniego zakresu 

Jednolita konstrukcja z magnetycznymi maskownicami      

Dane techniczne:

 • MODEL    Q950
 • DRIVE UNITS    200mm (8in.) aluminium Uni-Q
 • 38mm (1.5in.)vented aluminium dome HF
 • 200mm (8in.) aluminium LF
 • 2 x 200mm (8in.)aluminium ABR
 • FREQUENCY RANGE FREE FIELD    38Hz (-6dB)
 • FREQUENCY RESPONSE    44Hz-28kHz (±3dB)
 • CROSSOVER FREQUENCIES    2.2kHz
 • MAXIMUM OUTPUT    113dB
 • AMPLIFIER REQUIREMENTS    15-200W
 • SENSITIVITY    91dB (2.83V/1m)
 • NOMINAL IMPEDANCE    8 Ohms (min.3.2 Ohms)
 • DIMENSIONS    H x W x D:
 • 1062 x 244 x 328 mm
 • 1116 x 357 x 328 mm (with Plinth)
 • WEIGHT    20.6kg (45.4 lbs)

Maskownica (opcjonalnie):

 • MODEL    Q950 Black Cloth Grille
 • DIMENSIONS    (H x W x D) 1035 x 236 x 10 mm
 • WEIGHT    0.8kg (1.76 lbs)

Specyfikacja

Parametry podstawowe
Moc 15 - 200W
Pasmo przenoszenia 44Hz - 28kHz
Rodzaj Podłogowa
Skuteczność (dB/W/m) 91
Impedancja 8 Ohm
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wysokość kolumny głośnikowej 116 cm
Szerokość kolumny głośnikowej 36 cm
Głębokość kolumny głośnikowej 33 cm
Bass reflex Brak
Kolor Ciemny, Jasny
Okres gwarancji 5 lat lub więcej po rejestracji