Hanowerski Quadral AURUM wprowadził do swojej oferty dwa głośniki suroound modele: Aurum Presige Phase VIII i nieco mniejszy AURUM Phase VIII. Oba wyposażone są w precyzyjne głośniki niskotonowe z membranami ze stopu ALTIMA® (aluminium, tytan, magnez) oraz w szerokopasmowe wstęgowe głośniki wysokotonowe.

AURUM Prestige Phase VIII wyposażony jest w dwa głośniki niskośredniotonowe z membranami o średnicy 170mm. Jeden z nich pracuje do częstotliwości 250Hz natomiast drugi do 3000Hz, a powyżej główną rolę zaczyna odgrywać wstęga wysokotonowa i robi to efektywnie aż do 65 kHz. AURUM Prestige Phase VIII przeznaczony jest do wspierania instalacji kinowej opartej na najmocniejszych kolumnach serii AURUM: Titan VIII, Vulkan VIII, Montan VIII. Może pracować jako głośnik naścienny, ale także jako sufitowy w instalacjach Dolby Atmos.

 

AURUM Phase VIII wyposażony jest w dwa głośniki niskośredniotonowe z membranami o średnicy 135mm, które wspólnie pracują do 3500Hz. W kolumnie zastosowano precyzyjną i bardzo dokładną wstęgę pracującą aż do 65 kHz. AURUM Phase VIII przeznaczony jest do wspierania instalacji kinowej opartej na kolumnach serii AURUM - podłogowych: Orkan VIII, Wotan VIII i podstawkowych: Altan VIII, Montan VIII. Może pracować jako głośnik naścienny lub centralny, ale także jako sufitowy lub dodatkowy (działa przez odbicie sygnału audio od sufitu) w instalacjach Dolby Atmos. W komplecie podstawa o regulowanym kącie ustawienia głośnika.

Oba głośniki charakteryzują się wspaniałym, szerokopasmowym i pełnokrwistym dźwiękiem, a dzięki wysokotonowemu głośnikowi wstęgowemu atmosfera zbudowana dzięki nim nie ma sobie równej jeśli chodzi o delikatność, szczegółowość, ulotność i zwiewność.

 

Źródło: Polski Dystrybutor firma EIC sp. zo.o.

http://www.aurum-audio.pl/pl/News/Nowosci/2015-10-07,Aurum_Phase_Prestige_VIII_i_Phase_VIII