Pioneer, za pośrednictwem wybranych amplitunerów kina domowego i systemów Hi-Fi umożliwia teraz stworzenie systemu multiroom z technologią FireConnect dostarczoną przez Blackfire.

 

FireConnect jest bezpieczną platformą bezprzewodową działającą przez sieć Wi-Fi, pozwalającą na przesyłanie muzyki z głównego urządzenia do np. kompatybilnych głośników przy częstotliwości próbkowania 44.1 kHz i 48 kHz.

 

Odtwarzaniem i wyborem głośników można sterować za pomocą aplikacji Pioneer Remote App dostępnej na iPod Touch, iPhone, iPad oraz smartfony i tablety z systemem Android. Możesz wybrać poszczególne głośniki, tworzyć grupy głośników lub odtwarzać we wszystkich pomieszczeniach jednocześnie.

 

Dzięki FireConnect możesz przesyłać do systemu multi-room muzykę z serwisów streamingowych, takich jak TIDAL, Deezer oraz TuneIn. Możliwe jest także odtwarzanie muzyki ze Spotify Connect.

 

Dzisiejsza aktualizacja dostarczy użytkownikom nowy wymiar muzycznej rozrywki. Teraz możesz wypełnić dom ulubionymi utworami, a sposób odtwarzania dostosować do rytmu życia - a nie odwrotnie.

 

Aktualizacja z 23 lutego 2017 aktywuje FireConnect™ na urządzeniach Pioneer:

SC-LX901, SC-LX801, SC-LX701, SC-LX501, VSX-1131, VSX-831, VSX-S520D, VSX-S520, SX-S30DAB

 

Na początku marca pojawi się aktualizacja aktywująca FireConnect™ na modelach:

N-30AE, NC-50DAB, XC-HM86D, X-HM86D, X-HM76D oraz X-HM76

 

Kolejne aktualizacje dodadzą możliwość bezprzewodowego odtwarzania kolejnych źródeł, w tym tych podłączonych do analogowych wejść audio (w wybranych urządzeniach).

 

Aktualizacje oprogramowania można pobrać ze strony Pioneer lub bezpośrednio z poziomu menu urządzenia (jeśli posiada ono funkcję aktualizacji przez sieć).