Facebook Pixel

Melodika BL40 MK3/BLC20/BL20 + okablowanie GRATIS

Więcej widoków

 • Melodika BL40 MK3/BLC20/BL20 + okablowanie GRATIS
 • Melodika BL40 MK3/BLC20/BL20 + okablowanie GRATIS
 • Melodika BL40 MK3/BLC20/BL20 + okablowanie GRATIS
 • Melodika BL40 MK3/BLC20/BL20 + okablowanie GRATIS
 • Melodika BL40 MK3/BLC20/BL20 + okablowanie GRATIS
 • Melodika BL40 MK3/BLC20/BL20 + okablowanie GRATIS
 • Melodika BL40 MK3/BLC20/BL20 + okablowanie GRATIS
 • Melodika BL40 MK3/BLC20/BL20 + okablowanie GRATIS
 • Melodika BL40 MK3/BLC20/BL20 + okablowanie GRATIS
 • Melodika BL40 MK3/BLC20/BL20 + okablowanie GRATIS
 • Melodika BL40 MK3/BLC20/BL20 + okablowanie GRATIS
Melodika BL40 MK3/BLC20/BL20 + okablowanie GRATIS
3 945,00 zł
Melodika BL40 MK3 to odświeżona wersja jednego z największych bestsellerów polskiego rynku audio.
3 945,00 zł
Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 0zł

Płatność przy odbiorze - 0zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

Opis

Szczegóły

Melodika BL40 MKBLC20/BL20 - zestaw kolumn do kina domowego

Do zakupionego zestawu dołączamy komplet kabli głośnikowych w gratisie. Długości do uzgodnienia.

Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Ilość ograniczona.

W skład zestawu wchodzą:

- kolumny podłogowe Melodika BL40 MK3 - 2sztuki

- kolumny podstawkoweMelodika BL20 - 2 sztuki

- kolumna cenralna Melodika BLC20 - 1 szuka

 

Kolumny podłogowe Melodika BL40 MK3

Melodika BL40 MK3 to odświeżona wersja jednego z największych bestsellerów polskiego rynku audio. Tym razem producent skupił się na modyfikacjach technologicznych, tak aby odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby polskiego rynku.

Technologiczne zmiany w nowym modelu to przede wszystkim przeniesienie portu bas refleks na przód obudowy kolumny. Tym samym BL40MK3 to kolumna, którą można ustawić bardzo blisko ściany bez jakichkolwiek strat na jakości dźwięku, a w szczególności niskich tonów.


 

Zmiany w lokalizacji bas refleksu wymusiły przestrojenie kolumny, tak aby charakterystyka przetworników wykonanych z gęstej plecionki włókna szklanego o zmniejszonej gradacji właściwie współgrała ze zmienionym sposobem wentylacji obudowy.

Wraz ze zmianami w strojeniu zwrotnicy zdecydowano się na użycie do jej budowy komponentów wyższej klasy. W końcu, poprawiono także jakość gniazd głośnikowych.

Obudowa została wykonana z płyt MDF o podwyższonej jakości. Wnętrze wyposażono w maty bitumiczne oraz fizelinę, których funkcją jest wygłuszenie i dociążenie kolumny, tak aby grała bez zbędnych zniekształceń na bardzo wysokich poziomach głośności. To kolejne unikalne rozwiązanie, którego nie sposób spotkać u jakiegokolwiek innego producenta w tym segmencie. Potwierdza to waga - jedna sztuka BL40MK3 waży aż 20 kilogramów! Jest to wynik nawet dwukrotnie lepszy od konkurencji w podobnej cenie.

Dodatkowo dodano poprzeczne wieńce wzmacniające w aż dwudziestu różnych miejscach! Wszystko to w celu wyeliminowania drgań obudowy, które są najpoważniejszym źródłem zniekształceń dźwięku w każdym systemie audio.

Kolumny postawiono na demontowalnych cokołach lakierowanych na wysoki połysk. Wyposażono je w anodowane ciężkie kolce z regulacją i nakrętkami kontrującymi. To rozwiązanie znane z co najmniej dwukrotnie droższych kolumn zapewnia najwyższą stabilność oraz możliwość pochylenia kolumny co poprawia zgranie fazowe przetworników. Gniazda głośnikowe wykonano ze stali powlekanej warstwą złota w celu zabezpieczenia przed korozją.

Miękką kopułkę wykonano z nasączanego w celu usztywnienia jedwabiu. Membranę otoczono kołnierzem ze skróconą tubą połączonym z metalowym rozpraszaczem akustycznym w celu zapewnienia optymalnego pola odsłuchu. Jest to idealny kompromis między liniowym, dokładnym przenoszeniem wysokich tonów a aksamitnym brzmieniem, bogatym w rozmaite barwy z lekką naleciałością analogu - tak, aby dźwięk nie męczył nadmiernie przy dłuższych sesjach odsłuchowych.

Głośnik wyposażono w napęd oparty o magnes neodymowy oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem i przepaleniem. Wszystko w celu przeprowadzania bezproblemowego odsłuchu na najwyższych poziomach głośności.

Membrany głośników wykonano z gęsto zaplatanej plecionki włókna szklanego łączonego z żywicą o zmniejszonej gradacji w celu precyzyjniejszej pracy membrany. Głośnik średniotonowy wyposażono w nieruchomy aluminiowy stożek korygujący fazę i pracę membrany oraz cewki. Zawieszenie to klasyczna fałda pozwalająca na głęboki wychył membrany w celu uzyskania wysokiego ciśnienia akustycznego. Głośnik posiada ekranowany układ magnetyczny.

Membrana niskotonowa to zmodyfikowana wersja średniotonowej, wyposażona w usztywniającą i dociążającą nakładkę przeciwpyłową. Poprawia ona pracę membrany przy głębokim wychyleniu głośnika wydatnie zmniejszając zniekształcenia. Zapobiega także wygięciu i łamaniumembrany, co jest powszechnym zjawiskiem w przypadku tanich kolumn pozbawionych tego rozwiązania. Głośnik posiada ekranowany układ magnetyczny.

Przestrojona zwrotnica została wyposażona w wyższej klasy podzespoły, co pozytywnie odbiło się na jakości czystości i barwności wysokich tonów jak i wydatnej redukcji zniekształceń w całym paśmie.  BL40MK3 z przednim bas refleksem i zmienioną zwrotnicą to kolumna grająca w sposób zdecydowanie bardziej liniowy od poprzednich modeli. Przy czym zachowała swoje najważniejsze cechy w postaci rozrywkowego charakteru brzmienia. Objawia się on wysokim poziomem dynamiki, znakomitymi efektami przestrzennymi oraz szybkim i mocnym basem.

Maskownice są na wyposażeniu standardowym kolumn - bez konieczności dopłaty.

Specyfikacja Produktu:

- Konstrukcja:   2.5-drożna
- Budowa kolumny:   Pasywna (wymaga wzmacniacza)
- Przetworniki:   Dynamiczne
- Głośniki wysokotonowe: 1x1cal (1x25mm) kopułka jedwabna otoczona skróconą tubą (rozpraszaczem) wysokich tonów
- Głośniki średnioniskotonowe: 1x6.5cala (1x165mm) gęsto zaplatane włókno szklane o zmniejszonej gradacji z korektorem fazy
- Głośniki niskotonowe: 1x6.5cala (1x165mm) gęsto zaplatane włókno szklane o zmniejszonej gradacji z nakładką przeciwpyłową
- Obudowa: Wykonan z MDF-u wygłuszona matami bitumicznymi (technologia DALtech) i fizeliną z przednim bas refleksem
OBUDOWA: 
- Bas-refleks:   Przód
- Membrana pasywna:   NIE
- Podłączenie kabli:   Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
PARAMETRY: 
- Impedancja:   8 Ohm
- Skuteczność:   92dB
- Uchwyty w zestawie: NIE
- Pasmo przenoszenia:   38 - 20.000Hz
INNE: 
- Cokół zintegrowany z obudową z możliwością wymiany
- W zestawie kolce
- Maksymalna moc: 200W
- Zwrotnica wyposażona w elementy o podniesionej jakości w stosunku do modelu MK2
- Przedni bas refleks pozwala na dowolne ustawienie kolumny w pomieszczeniu bez strat na jakości odsłuchu niskich tonów
Wymiary:
- Wysokość: 97cm
- Szerokość: 23.5cm
- Głębokość: 34.6cm
Waga: 20kg
Rozpraszanie dźwięku: Klasyczne

Kolumny podstawkowe Melodika BL20

BL20 to twórcze rozwinięcie wejściowego modelu BL10. BL20 dodaje doń obszerniejszą i cięższą obudowę,  mocniejszy i większy głośnik średnio-niskotonowy. W efekcie otrzymujemy wysoko ceniony balans tonalny z BL10  z dodatkowym zapasem w dolnym paśmie, który jest niespotykany w tej klasie cenowej. Całość uzupełnia  wysokotonowiec z blisko trzykrotnie droższego modelu BL40 - aby spełnić wszystkie oczekiwania co do  detaliczności przekazu i rysowania sceny. Zarówno w muzyce, jak i kinie domowym.

Kolumny podstawkowe stereo Melodika BL20 2-drożna podstawkowa kolumna głośnikowa  z opcją powieszenia na ścianie, obudowa z MDF Maksymalna moc: 100 Watt Głośnik średnio-niskotonowy: 5.25 (13cm)- włókno szklane z korektorem fazy Głośnik wysokotonowy: 1" kopułka jedwabna otoczona rozpraszaczem wysokich tonów W komplecie: uchwyt z regulacją na boki, podkładki antywibracyjne

Kolumna centralna Melodika BLC20

Melodika BLC20 to kolumna centralna stanowiąca nieodzowny element zestawu kina domowego. Za reprodukcję dźwięku odpowiadają dwa głośniki średnioniskotonowe o średnicy membrany 5.25 cala każdy oraz centralnie umieszczony głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką.

Podwójny bas-refleks umiejscowiony z tyłu poprawia przetwarzanie niskich i średnich tonów. Wysoka moc wyjściowa oraz tweeter z droższego modelu BL40 sprawiają, że dialogi mają żywy i naturalny charakter. Obudowa z MDF wygłuszona matami bitumicznymi zapobiega powstawaniu niepożądanych rezonansów. Antywibracyjne stópki izolują kolumnę od podłoża, co wydatnie zmniejsza zniekształcenia i niechciane przydźwięki ze strony mebli. Najważniejsze cechy: 2-drożna kolumna centralna z podwójnym bass-refleksem, obudowa z MDF wygłuszona matami bitumicznymi Maksymalna moc: 125 Watt Głośnik średnio-niskotonowy (x2): podwójny 5.25" (13cm)  włókno szklane z korektorem fazy Głośnik wysokotonowy: 1x kopułka jedwabna otoczona rozpraszaczem wysokich tonów

Cena za zestaw.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wysokość kolumny głośnikowej Nie
Szerokość kolumny głośnikowej Nie
Głębokość kolumny głośnikowej Nie
Bass reflex Nie
Kolor Nie
Okres gwarancji 2 lata