Facebook Pixel

Marantz AV8805

Marantz AV8805 front

Więcej widoków

  • Marantz AV8805 front
  • Marantz AV8805  bok
  • Marantz AV8805  tył
  • Marantz AV8805 środek
  • Marantz AV8805
Marantz AV8805
17 999,00 zł
Marantz AV8805 13-kanałowy przedwzmacniacz, wielokanałowy procesor Full 4K Ultra HD.
Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 0zł

Płatność przy odbiorze - 0zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

Opis

Szczegóły

 

Marantz AV8805 - wielokanałowy procesor

 

Marantz AV8805 to pierwszy 13-kanałowy procesor dźwięku, w którym znajdziemy starannie dobrane komponenty, wyszukaną funkcjonalność i niezawodność, czyli wszystko, co najlepsze od Marantz.  AV8805 doskonale poradzi sobie z dowolnym formatem audio wysokiej rozdzielczości, a wyjątkowa jakość reprodukowaego dźwięku, przypadnie zapewne do gustu melomanom, którzy cenią urządzenia potrafiące odtworzyć nawet najdelikatniejsze. zarejestrowane w nagraniach dźwięki.

Ten bezkompromisowy, wielokanałowy procesor i przedwzmacniacz AV opracowano z myślą o osobach, które sąmiłośnikami najwyższej jakości rozrywki. AV8805 dedykowany jest do współpracy z wysokiej jakości zewnętrznym wzmacniaczem mocy lub aktywnym zestawem kolumn. Projekt łączy futurystyczny i typowo minimalistyczny dla firmy Marantz design z doskonałym brzmieniem. Radość z przestrzennego dźwięku zapewni możliwośćobsługi najnowszych formatów dźwięku 3D: w tym dekodowanie Dolby Atmos, DTS: X. Wraz z aktualizacją oprogramowania udostępnione zostaną wkrótce bezpłatnie także funkcje Auro 3D.  Co więcej, dzięki zaimplementowaniu w ośmiu kanałach, najwyższej jakości, 32-bitowych cyfrowo-analogowych przetworników AK4490, udoskonalono jakość dźwięku. 

AV8805 nie tylko obsługuje dźwięk 13.2, integruje on w sobie także unikalny, niezależny dla wszystkich kanałów, modułHyper Dynamic Amplifier Module (HDAM). Umożliwia także bezprzewodowe przesyłanie sygnału do wielu pomieszczeń, dając tym samym użytkownikom możliwość cieszenia się muzyką w całym domu. Wśród podobnych urządzeń na rynku audio nie jest to częste rozwiązanie. Przewymiarowany transformator toroidalny zasila potężne kondensatory. Dla dodatkowej stabilności, jest on umieszczony na aluminiowym cokole o grubości 5 mm. W AV8805 użyto aż 17 modułów HDAM, a pokryte miedzią chassis, doskonale ekranuje całą elektronikę. Rozwiązanie to gwarantuje ponadto najlepsze połączenie z masą w dowolnym punkcie i znacznie poprawia odstęp sygnału do szumu. Wszystko to ma na celu uzyskanie najlepszej możliwej separacji kanałów i zapewnienie dźwiękowi, prawdziwej referencyjności. Górna częśćobudowy to masywna, składająca się z trzech solidnych elementów, pokrywa.

W instalacjach, które wymagają niestandardowych rozwiązań, AV8805 oferuje zbalansowane wejście stereo oraz programowalne, zbalansowane wyjścia 15.2 na złączach XLR, w tym dwa wyjścia dla subwooferów, wyjścia dla kanałów Front-Height oraz wyjścia dla kanału odpowiedzialnego za sygnał nad głową. Ta rozległa, zbalansowana, oparta o złącza XLR kompatybilność, zapewnia wysoką wydajnośćzarówno w instalacjach domowych jak profesjonalnych studiach, podczas gdy wyjścia RCA w standardzie 15.2 zapewniają dodatkowąkompatybilność z wieloma typami wzmacniaczy mocy i systemami kolumn aktywnych. AV8805 poprawia dodatkowo jakość dźwięku, delikatnie przetwarzając wszystkie sygnały za pośrednictwem modułów Marantz HDAM. Pracują one w topologii Current Feedback i są one odseparowane od wzmacniaczy mocy i zainstalowano je przed wyjściami XLR lub RCA. Miłośnicy kina domowego najwyższej jakości, znajdą tu również wejście phono MM – to oczywiście idealna propozycja dla miłośników płyt winylowych.  Dzięki zaawansowanej technologii łączności bezprzewodowej do dyspozycji mamy zarówno Wi-Fi jaki Bluetooth™. Przy tak ogromnej ilości funkcji, AV8805 z łatwością staje się kluczowym elementem kompletnego, bezprzewodowego systemu multi-room. Użytkownicy mogą cieszyćsię swoją ulubioną muzyką w dowolnym pokoju, a nawet na zewnątrz domu. Dostępna jest także możliwość współpracy z serwisami Spotify, TuneIn Internet radio, Amazon Prime Music, JUKE, Soundcloud, TIDAL, Napster, Deezer i Apple Airplay, a wraz z aktualizacją oprogramowania, AV8805 będzie wkrótce wyposażony dodatkowo w funkcję Alexa Smart Home Skill - dedykowanych dla urządzeń Amazon. Pozwoli to na wydawanie poleceń głosowych i natywne sterowanie różnorodnymi funkcjami, takimi jak włączanie/wyłączanie, regulacja głośności, wyciszanie/wyłączanie wyciszenia, odtwarzanie muzyki/włączanie pauzy, przełączanie zewnętrznego wejścia i obsługa usług streamingowych. Usługi te dostępne są w zależności od regionu.

Marantz AV8805 posiada również zaawansowaną, w pełni kompatybilną ze standardem 4K, sekcję wideo. Jest ona zgodna ze standardem HDMI i specyfikacją HDCP 2.2 we wszystkich ośmiu wejściach HDMI. AV8805 wyposażono również w udoskonalony kanał dźwięku zwrotnego (eARC), który dedykowany jest dla zaawansowanych formatów audio z pojedynczym połączeniem HDMI. Dla zapewnienia możliwości zdalnego sterowania i współpracy z innymi komponentami zestawu kina domowego, AV8805 posiada na tylnym panelu wejście i wyjście dla pilota zdalnego sterowania na podczerwień, a także podwójne wyjście trigger 12 V.  Szeregowy port RS-232C z certyfikatem Crestron Connected pozwala ponadto łączyć bezpośrednio AV8805 z zewnętrznym systemem sterowania. Szybka i łatwa integracja z automatyką Crestron możliwa jest dzięki definiowalnemu IP. Na koniec warto wspomnieć, iż Marantz AV8805 wyposażono także w Audyssey MultEQ XT32, LFC, Sub EQ HT, Dynamic Volume i Dynamic EQ, które zapewniają najlepszą z możliwych korekcję brzmienia dźwięku kina domowego. AV8805 w cenie 3.999 euro dostępny będzie w autoryzowanych salonach Marantz od marca 2018 roku. 

Technologia:

- prawdziwie kinowe, 13.2 kanałowe wrażenia dzięki technologii Marantz
- wsparcie najnowszych formatów 3D Audio, dyskretna konstrukcja z modułami HDAM
- najwyższej jakości konwertery 32-bitowe C/A - AK4490 we wszystkich kanałach; zbalansowane wejścia XLR stereo; 15.2 kan. Wyjścia zbalansowane XLR i RCA
- wbudowane: Bluetooth, Wi-Fi i HEOS współpracujący poprzez AirPlay
- wsparcie dla wysokiej rozdzielczości audio
- najnowsze możliwości połączeniowe HDMI; kompatybilność z HDCP 2.2; certyfikat ISF
- zaawansowane opcje multi-room; 15.2 kan. wyjście przedwzmacniacza; sterowanie przez RS232; współpraca z Crestron, sterowanie poprzez IP
- najbardziej zaawansowany zestaw narzędzi do korekcji dźwięku do pomieszczenia Audyssey

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Menu w języku Polskim Tak
Kolor Ciemny
Spotify Connect Nie
AirPlay Nie
MHL Nie
Złącze UBS :) Nie
Odbiornik bluetooth Nie
Połączenie z siecią Nie
Ilość wejść HDMI Nie
Ilość wyjść HDMI Nie
Wyjście HDMI na dodatkową strefę Nie
Wejście optyczne Toslink Nie
Wejścia COAX Nie
Ilość wyjść na subwoofer 1
Wyjście słuchawkowe Nie
Wyjście Pre-Out Wielokanałowe
Przedwzmacniacz gramofonowy Nie
Dodatkowe strefy 2 strefa
Ilość kanałów AV Nie
Skalowanie obrazu Nie
Dolby Atmos Nie
Wymienny kabel zasilający Nie
Sterowanie ze smartfonów Nie
Sterowanie RS232 Nie
Okres gwarancji 2 lata
Wysokość urządzenia Nie
Szerokość urządzenia Nie
Głębokość urządzenia Nie
Waga urządzenia 10 kg