Facebook Pixel

Yamaha RX-V779 czarny

Yamaha RX-V779 czarny front

Więcej widoków

 • Yamaha RX-V779 czarny front
 • Yamaha RX-V779 czarny front 1
 • Yamaha RX-V779 tył back
 • Yamaha RX-V779 pilot remote
 • Yamaha RX-V779 czarny bokiem
 • Yamaha RX-V779 czarny bokiem 2
 • słuchawki Denon AH-D310R
 • słuchawki Denon AH-C260
 • słuchawki Denon AH-C50
 • kabel WireWorld Island HDMI 2.0
Yamaha RX-V779 czarny

Normalna cena: 3 099,00 zł

2 649,00 zł

Dla osób, które dużo słuchają muzyki, a czasami chciałyby obejrzeć film czy koncert. Możliwe jest połączenie amplitunera AV z osobnym stereo.

Normalna cena: 3 099,00 zł

2 649,00 zł

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 15zł

Przesyłka pobraniowa - 18zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

Opis

Szczegóły

Yamaha RX-V779 to rozbudowana wersja najpopularniejszego amplitunera RX-V679.

Co zostało dołożone i czy warto inwestować ?

 • wejście Phono do podłączenia gramofonu. Jeżeli chcesz posiadać gramofon w przyszłości i nie chcesz mieć zewnętrznego przedwzmacniacza gramofonowego, wówczas mocno rozważ ten model
 • dwa wyjścia HDMI, niezbędne jeżeli chcesz podłączyć TV i projektor
 • najczęstszy powód - wyjścia pre out umożliwiające na połączenie amplitunera kina domowego z osobnym wzmacniaczem stereo. Wówczas słuchamy muzyki na systemie stereo bez udziału amplitunera AV, a oglądając filmy amplituner AV wykorzystuje wzmacniacz stereo do napędzenia kolumn frontowych. Bez przekładania kabli.

 

Yamaha RX-V679 i RX-V779 to taka sama konstrukcja, ale zdecydowanie lepsza w stosunku do modeli niższych. Inne rozwiązania wewnątrz przekładają się na lepsze brzmienie, amplituner posiada też lepsze zasilanie. Funkcjonalnie to kolejny krok do przodu. Na panelu frontowym znajdziemy dodatkowo wejście HDMI do wygodnego podłączania urządzeń tymczasowych. Dodatkowo na panelu frontowym znalazły się przyciski do sterowania II strefą.

Tył amplitunera wyposażony jest w dodatkowe zaciski głośnikowe, które można wykorzystać do podłączenia głośników z drugiej strefy. I tu pojawia sie ciekawe rozwiązanie polegające na tym, że normalnie system gra w trybie kina domowego siedmiu głośników (łącznie z surround back). W przypadku uruchomienia drugiej strefy głośniki są automatycznie przełączane z tylnych surround back do drugiej strefy. Wówczas gramy w kinie domowym na pięciu głośnikach (bez surround back) a w drugiej strefie mamy swobodę grania. Po wyłączeniu drugiej strefy wzmacniacz ponownie przełącza się na tryb 7 głośników w kinie domowym.

Yamaha RX-V779 wyposażona została w trzy wejścia HDMI zgodne z obsługą HDMI 2.0 wraz z kodowaniem HDCP 2.2

Amplituner Yamaha RX-V779 może być również częścią nowego systemu multiroom Yamahy o nazwie Musiccast.

 

Kino domowe

Yamaha dużo pieniedzy i energii włożyła w tryby DSP ,które można wykorzystywać podczas odsłuchu filmów czy koncertów. Gra żywo, energetycznie, lekko efekciarsko co może podobać się wielu osobom i w kinie domowym o to chodzi. Niestety trzeba dobrze dobrać kolumny głośnikowe, ponieważ jeżeli będą brzmieć jaskrawo, to może się podobać 15 minut, ale potem może się okazać męczące. 

To najtańszy model wyposażony w lepszy system pomiaru pomieszczenia o nazwie YPAO R.S.C. oraz system YPAO Volume którego zadaniem jest lepszy odsłuch wieczorami, kiedy słuchamy cicho.Powoduje on, że ciche momenty w filmie są podgłaśniane automatycznie, a głośne momenty przyciszane automatycznie. Dzięki temu nie grozi nam niespodziewany wybuch w filmie na pół domu o godzinie 22.30.

Możliwe jest dokupienie zewnętrznej końcówki mocy która będzie sterowana przez amplituner. Mocy nigdy za wiele.

Stereo

Amplituner pozwala na odtwarzanie muzyki na bardzo wiele sposobów - poprzez bezprzewodowe połączenie Bluetooth, AirPlay, wybierając radio internetowe, radio FM, specjalizowane serwisy jak Spotify, odtwarzając muzykę zgromadzoną na komputerze domowym lub serwerze domowym, z pamięci przenośnej umieszczonej w przednim złączu USB. Ogrom muzyki bez potrzeby kupowania np. odtwarzacza na starcie.

Amplituner może odtwarzać muzykę z trybie bez korekcji muzyki lub korzystając z regulacji basu i sopranu oraz z możliwością uruchomienia Compressed Music Enhancer który pozwala przywrócić żywy dźwięk uprzednio wcześniej skompresowany (np. w pliku mp3), a teraz technologia ta dodatkowo działa również z sygnałem muzycznym wysyłanym do amplitunera za pomocą Bluetooth. RX-V779 tytan oferuje dekodowanie całej palety różnych formatów muzycznych, w tym tego o najwyższej jakości: DSD o częstotliwości do nawet 5.6 MHz. Wśród innych odtwarzanych formatów muzycznych znajdziemy także m.in. FLAC/WAV/AIFF w jakości 192kHz/24bit czy Apple Lossless.

Yamaha gra żywo energetycznie. Lekko technicznie. W muzyce elektronicznej bardzo fajnie, w pozostałych rodzajach muzyki przydałoby się trochę wypełnienia, ale to oczywiście można zrealizować kolumnami.

Jest to często wybierany amplituner przez osoby, które dużo słuchają muzyki, a czasami chcą obejrzeć film czy koncert wielokanałowo. Wówczas amplituner AV wykorzystuje posiadane stereo do napędzenia frontów, a sam ma podłączone jedynie center + surround.

Multiroom

Yamaha RX-V779 obsługuje II strefę niezależnie. Tylko głośniki stereo.

Amplituner może być również jednym z elementów w ramach nowego systemu multiroom Yamaha Musiccast.

Przód amplitunera

Nowoczesny, ładny. Przód amplitunera wyposażony został w sporą ilość przycisków pozwalających na normalne użytkowanie urządzenia. Możemy wybrać źródło dźwięku (pokrętło po lewej INPUT) , ustawić poziom głośności (POKRĘTŁO po prawej) , zmienić tryby dźwięku (PROGRAM, TONE CONTROL, STRAIGHT, DIRECT) czy sterować radiem FM (FM,AM, PRESET,TUNING, MEMORY,INFO).

Przyciski SCENE - umożliwiają uruchomienie amplitunera , wybranie odpowiedniego źródła sygnału (np. dekoder satelitarny), ustawienie trybu dźwięku (np. stereo) oraz uruchomienie wybranej głośności dźwięku (np. poziom 35). To wszystko za jednym przyciśnięciem przycisku. Mamy cztery takie tryby szybkiego wybierania.

Wejścia - amplituner wyposażony został w wejście USB oraz wejście stereo mini jack 3,5mm, który umożliwia podłączenie np. urządzeń przenośnych oraz wejście HDMI do podłączenia urządzeń multimedialnych tymczasowo.

Przyciski do obsługi II strefy - włącz/wyłącz oraz (ZONE CONTROL) który po naciśnięciu pozwala na wybór źródła dźwięku oraz głośności.


Tył amplitunera

5 wejść HDMI, z tego trzy obsługują HDMI2.0 z kodowaniem HDCP 2.2. Pozostałe 2 wejścia HDMI w wersji 1.4. Dwa wyjścia HDMI w wersji 2.0 z obsługą kodowania HDCP 2.2. Niezbedne jeżeli chcemy podłączyć TV i projektor.

4 wejścia stereofoniczne (2 x RCA (cinch)), 2 wejścia cyfrowe COAX ze złączem RCA (cinch) oraz 2 wejścia cyfrowe ale z wejściem optycznym.

Wejście PHONO do podłączenia gramofonu.

Siedem wyjść głośnikowych (ostatnia para głośników może być przypisana jako głośniki surround back ( 6 i 7  w kinie domowym) lub jako BI-AMP do kolumn frontowych), dodatkowo wyżej znajdują się zasicki głośnikowe do pary głośników zamontowanych w II strefie, które uruchamiają się automatycznie po uruchomieniu drugiej strefy (opis działania powyżej)

Wyjście PRE OUT umożliwiające na podłączenie 7 końcówek mocy (można mniej) oraz dwóch subwooferów. Wykorzystywane do połączenia ze stereo.

Złacze Trigger które umożliwia automatyczne uruchomienie np. subwoofera, projektora, ekranu, końcówki mocy.... 

Złącza Remote umożliwiają schowanie elektroniki np. w meblu RTV i wystawienie jedynie przedłużacza pilota. Przedłużacze posiadamy w ofercie.

Wejścia i wyjścia Component video.

Złącze do kabla antenowego.

Na koniec gniazdo NETWORK umożliwiające podłączenie do sieci komputerowej (internetu) za pomocą kabla i gniazdo na antenę wi-fi dla tych którzy nie mają możliwości podłączenia sieci komputerowej po kablu.

Funkcjonalności

Przyciski SCENE to bardzo wygodna forma użytkowania amplitunera. Skromny pilot, ale pozwala na pełne użytkowanie amplitunera.

Polecamy umieszczenie pamięci przenośnej w przednim złączu USB z 50 ulubionymi utworami - pozwala to wygodne granie muzyki podczas dnia bez wyszukiwania.

Amplituner wyposażony jest w zabezpieczenia terminiczne, zwarciowe które uchronią urządzenie przed ewentualnymi kłopotami.

Podłączenia kolumn głośnikowych

Do amplitunera można podłączyć następujące kombinacje kolumn głośnikowych:

 • 2 głośniki stereo + ew. subwoofer  /y
 • 5 głośników w kinie domowym + ew. subwoofer /y
 • 5 głośników w kinie domowym + bi-amp + ew. subwoofer /y
 • 5 głośników w kinie domowym + II strefa + ew. subwoofer /y
 • 7 głośników w kinie domowym + ew. subwofoer /y


Dobór kolumn do YAMAHA RX-V779

Są firmy, które łączą wszystkie amplitunery ze wszystkimi kolumnami, ale tak to możecie zrobić sami. Magia w doborze głośników do amplitunera Yamaha RX-V779  polega na wytyczeniu kilku założeń które muszą być spełnione.

Dodatkowo należy przewidzieć:

 • ile będzie muzyki a ile kina domowego
 • czy będzie przewaga filmów, czy koncertów
 • wielkość pomieszczenia
 • co będziemy grać
 • jak głośno
 • .... itd.

Tych pytań jest sporo - przynajmniej z naszej strony, ale dzięki temu jesteśmy w stanie dobrze dobrać kolumny i amplituner. 

Gwarancja

Na amplituner jest standardowo 2 lata gwarancji. Możliwe jest przedłużenie gwarancji do 3 lat po zarejestrowaniu się na stronie polskiego dystrybutora AudioKlan w ciągu 4 tygodni od dnia zakupu. Nie dotyczy zakupu na firmę.

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajdziemy:

 • amplituner :)
 • pilot
 • baterie do pilota
 • mikrofon do kalibracji
 • instrukcja PL  w pdf na płycie CD
 • antena do FM
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Menu w języku Polskim Nie
Kolor Ciemny
Spotify Connect Tak
AirPlay Tak
MHL Nie
Złącze UBS :) Tak
Odbiornik bluetooth Tak
Połączenie z siecią Wi-Fi wbudowane
Ilość wejść HDMI 6
Ilość wyjść HDMI 2
Wyjście HDMI na dodatkową strefę Nie
Wejście optyczne Toslink 2
Wejścia COAX 2
Ilość wyjść na subwoofer 2
Wyjście słuchawkowe Tak
Wyjście Pre-Out Stereo, Wielokanałowe
Przedwzmacniacz gramofonowy Tak
Dodatkowe strefy 2 strefa
Ilość kanałów AV 7
Skalowanie obrazu 4K
Dolby Atmos Nie
Wymienny kabel zasilający Nie
Sterowanie ze smartfonów Tak
Sterowanie RS232 Nie
Okres gwarancji 3 lata po rejestracji
Wysokość urządzenia 17 cm
Szerokość urządzenia 43,5 cm - standard
Głębokość urządzenia 38 cm
Waga urządzenia 11 kg