Facebook Pixel

WireWorld Ultraviolet 7 HDMI 0,3m

WireWorld Ultraviolet 7 hdmi

Więcej widoków

  • WireWorld Ultraviolet 7 hdmi
  • WireWorld Ultraviolet 7 hdmi budowa 2
  • WireWorld Ultraviolet 7 hdmi budowa
  • WireWorld ultraviolet 7 hdmi porównanie
WireWorld Ultraviolet 7 HDMI 0,3m

Normalna cena: 469,00 zł

309,00 zł

Najtańszy kabel z posrebrzanymi przewodnikami, co powoduje że słychać więcej z tego samego materiału dźwiękowego

Normalna cena: 469,00 zł

309,00 zł

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 0zł

Płatność przy odbiorze - 0zł


Dostawa paczkomatem.

Płatność przelewem - 0zł

Płatność kartą w paczkomacie - 0zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

Opis

Szczegóły

PROMOCJA obowiązuje do wyczerpania zapasów

Kabel HDMI WireWorld Ultraviolet 7 to najtańszy model, którego przewodniki zostały posrebrzone. Oznacza to przesyłanie bardziej precyzyjnie danych co wpływa w szczególności na odsłuch muzyki i ilość informacji w kinie domowym. Jeżeli dużo słuchasz muzyki i jest ona przesyłana przez kabel HDMI zanim zostanie przetworzona na postać analogową we wzmacniaczu to jest to doskonały wybór do przesyłu cyfrowego. Kup i sprawdź ile usłyszysz więcej.

Model o długości 0,3m.

Więcej o kablu:
Ten model wykracza poza parametry techniczne standardu HDMI 2.0 dla rozdzielczości 3D i UltraHD 4K.

Kabel jest kierunkowy, podłącz zgodnie ze strzałkami na kablu od urządzenia nadawczego jak odtwarzacz CD/DVD/BLU-RAY do odbiornika (amplituner, telewizor, projektor). Na styku amplituner -> telewizor łączymy z amplitunera do telewizora czy projektora.

Amerykański producent WireWorld specjalizujacy się w przesyle danych cyfrowych to prawdziwy specjalista w swojej dziedzinie. Poświęcają dużo energii, pracy i pieniędzy na tworzenie, modyfikację i rozwój kabli cyfrowych, w tym HDMI.

Z doświadczenia wiem, że zaraz każdy z Was pomyśli , że przesył cyfrowy to przesył cyfrowy i chodzi o przesłanie 0 lub 1, więc czy będzie kabel tani czy drogi to nie ma to znaczenia.

Niestety tak nie jest. Po pierwsze, w tej chwili od kabli HDMI wymaga się bardzo dużych transferów danych. Kabel może być wykonany byleby jak najtaniej, lub jak w tym przypadku myśli się o każdym centymetrze połączenia między urządzeniami audio video.

Ultraviolet 7  a Chroma 7 a "no name"

Standardowy kabel HDMI zbudowany jest z 12 przewodników sygnałowych oraz 8 przewodników odpowiedzialnych za energię. Kable są ze soba wymieszane.
W kablu WireWorld Ultraviolet 7 mamy 16 przewodników sygnałowych podzielonych na 4 grupy po 4 przewodniki, które są między sobą izolowane oraz 16 przewodników odpowiedzialnych za energię odizolowanych od przewodów sygnałowych. Wszystko jest przemyślane i ułożone zgodnie z projektem producenta na podstawie wieloletnich badań. Ten kabel w stosunku do tanich kabli niewiadomego pochodzenia powoduje różnice w obrazie i dźwięku, w szczególności przy odsłuchu muzyki stereo jak i podczas ogładania filmów/koncertów w trybie wielokanałowym. W zakresie audio przekazywanych jest dużo więcej informacji. Obraz jest również bardziej precyzyjny. WireWorld Ultravilet 7 HDMI to wstęp do kabli bardzo wysokiej jakości.  W stosunku do modelu niższego jest prawie dwa razy droższy, ale otrzymujemy posrebrzane przewodniki które poprawiają czystość i dynamikę dźwięku przestrzennego, przy jednoczesnym wzmocnieniu zarówno koloru jak i kontrastu. Przyjemne jest nawet obcowanie z tym kablem - metalowa obudowa wtyku HDMI, sztywny, wysokiej jakości kabel.

Czy warto wydać tyle na kable połączeniowe HDMI - zdecydowanie tak. Jest lepszy obraz i bardziej odseparowany dźwięk.

Kilka słów o kablu:

Wtyk wyposażony został w wypustki o nazwie HD-Grip, które powodują ciasne wpasowanie się wtyczki do gniazda w urządzeniach AV. Niestety często spotyka się sytuację, że kabel HDMI prawie sam wypada z gniazda, ponieważ jeden producent użył dość szerokich gniazd, a producent tanich kabli HDMI użył małych skąpych wtyczek. W tym przypadku ten problem został wyeliminowany.

 

 

Wtyk jest dodatkowo pokryty warstwą srebra i złota. Producent nie może oszukiwać w tym względzie ponieważ prasa zaraz by to wykryła i zrobiła niekorzystny szum. W przypadku kabli "no name", nie ma tego problemu, ponieważ nikt z prasy fachowej nawet nie testuje takich kabli.

Obecny model wyposażony jest w płaską budowę kabla z wykorzystaniem elastycznej konstrukcji Symmetricon. Poniżej obrazek pokazujacy  rozwiązanie Symmetricon zastosowane w przewodzie Ultraviolet 7 oraz przekrój plątaniny kabli w zwykłym HDMI. 

 

 

Konstrukcja Symmetricon daje podobne korzyści, jak bardziej złożona konstrukcja DNA Helix, ale w mniej kosztownych systemach. Ta innowacyjna technika pozwala na przesył znacznie większej ilości informacji niż w konwencjonalnych kablach, zwiększając zarówno czystość jak i dynamikę dźwięku i obrazu.

Grube przewodniki wewnątrz przewodu z miedzi beztlenoweji dodatkowo posrebrzane. Przekrój: 24 AWG. 

Producent skupia się na rozwoju najbardziej efektywnych konstrukcji i ich produkcji, wykonanych z najwyższej jakości materiałów, które  dostępne są w każdym przedziale cenowym. Na przykład, przewody zastosowane w  najtańszych kablach wykonane są z miedzi beztlenowej, natomiast w najlepszych kablach stosuje się lite srebro Ohno Continuous-Cast.

 

Wireworld Metal Conductivity Scale graphic

 

Przewodność metalu jest równie ważna w przypadku wtyków. Przewodność posrebrzanych styków we wtyku wykonanym z miedzi beztlenowej jest trzy razy większa niż w przypadku zwykłych styków pokrytych jasnym złotem lub warstwą niklu, stosowanych w biżuterii i we wtykach większości innych marek.

Jako dielektryk użyto specjalnie stworzonego tworzywa o nazwie Composilex 2. Izolacja kompozytowa drugiej generacji o nazwie Composilex 2 zachowuje czystość sygnału przez zmniejszenie szumu elektrostatycznego w znacznie wiekszym stopniu niż w typowych materiałach izolacyjnych, takich jak Teflon. Composilex 2 zapewnia poprawę żywości, ostrości i kontrastów dynamicznych. Dzięki wprowadzanym innowacjom, kable Wireworld Serii 7 posiadły sztukę przekazywania prawdziwej mocy, dzięki czemu zapewniają oddanie nawet najbardziej delikatnych fragmentów muzycznych.

Wireworld Composilex 2 graphic, how Composilex 2 works
 

 

Poniżej porównanie kabli HDMI wszystkich serii produkowanych przez WireWorld, oraz przyrównanie do kabli "no name". Porównanie HDMI WireWorld

 

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Długość przewodu 0,3 m
Kolor Ciemny