Facebook Pixel

WireWorld Island 7 HDMI 3 m

WireWorld hdmi island 7

Więcej widoków

  • WireWorld hdmi island 7
  • WireWorld hdmi island 7 budowa 2
  • WireWorld hdmi island 7 duzy
  • WireWorld hdmi island 7 budowa
  • WireWorld hdmi island 7 porównanie
WireWorld Island 7 HDMI 3 m

Normalna cena: 239,00 zł

189,00 zł

HDMI 2.0 - 4K/3D 60 klatek, Najlepszy kabel HDMI do tańszych systemów. Długość 3 m

Normalna cena: 239,00 zł

189,00 zł

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 15zł

Przesyłka pobraniowa - 18zł


Dostawa paczkomatem.

Płatność przelewem - 5zł

Przesyłka kartą w paczkomacie - 5zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

Opis

Szczegóły

Ten model wykracza poza parametry techniczne standardu HDMI 2.0 dla rozdzielczości 3D i UltraHD 4K. Ten produkt jest o długości 3 metrów, najlepszy wybór do podłączenia elewizora zawieszonego na ścianie (najczęściej wybierana długość) . Kabel jest kierunkowy, podłącz zgodnie ze strzałkami na kablu od urządzenia nadawczego jak dekoder satelitarny, odtwarzacz do odbiornika (amplituner, telewizor, projektor). Na styku amplituner -> telewizor łączymy z amplitunera do telewizora czy projektora.

Amerykański producent WireWorld specjalizujacy się w przesyle danych cyfrowych to prawdziwy specjalista w swojej dziedzinie. Poświęcają dużo energii, pracy i pieniędzy na tworzenie, modyfikację i rozwój kabli cyfrowych, w tym HDMI. Prezentowany kabel HDMI o nazwie Island 7 to podstawowy model tego producenta, ale zawiera sporo rozwiązań praktycznych dla użytkownika jak i technologii pozwalających na przesył lepszego obrazu i dźwięku.

Z doświadczenia wiem, że zaraz każdy z Was pomyśli , że przesył cyfrowy to przesył cyfrowy i chodzi o przesłanie 0 lub 1, więc czy będzie kabel tani czy drogi to nie ma to znaczenia.

Niestety tak nie jest. Po pierwsze, w tej chwili od kabli HDMI wymaga się bardzo dużych transferów danych. Kabel może być wykonany byleby jak najtaniej, lub jak w tym przypadku myśli się o każdym centymetrze połączenia między urządzeniami audio video.

Ten kabel w stosunku do tanich kabli niewiadomego pochodzenia powoduje różnice w obrazie, w szczególności w drugim tle widać więcej. Obraz jest mniej rozmazany.  WireWorld Island 7 HDMI to absolutne minimum jeżeli kupuje się sprzęt audio video za kilka tysięcy złotych.

Standardowy kabel HDMI zbudowany jest z 12 przewodników sygnałowych oraz 8 przewodników odpowiedzialnych za energię. Kable są ze soba wymieszane. W kablu WireWorld Island 7 mamy 16 przewodników sygnałowych podzielonych na 4 grupy po 4 przewodniki, które są między sobą izolowane oraz 16 przewodników odpowiedzialnych za energię odizolowanych od przewodów sygnałowych. Wszystko jest przemyślane i ułożone zgodnie z projektem producenta na podstawie wieloletnich badań.

Kilka słów o kablu:
WireWorld Island 7 to kolejna już seria zbudowana na dużym sukcesie i nagrodach serii Island 5.2 oraz Island 6.

Wtyk wyposażony został w wypustki o nazwie HD-Grip, które powodują ciasne wpasowanie się wtyczki do gniazda w urządzeniach AV. Niestety często spotyka się sytuację, że kabel HDMI prawie sam wypada z gniazda, ponieważ jeden producent użył dość szerokich gniazd, a producent tanich kabli HDMI użył małych skąpych wtyczek. W tym przypadku ten problem został wyeliminowany.

Wtyk jest dodatkowo pokryty warstwą srebra i złota. Producent nie może oszukiwać w tym względzie ponieważ prasa zaraz by to wykryła i zrobiła niekorzystny szum. W przypadku kabli "no name", nie ma tego problemu, ponieważ nikt z prasy fachowej nawet nie testuje takich kabli.

Obecny model wyposażony jest w płaską budowę kabla z wykorzystaniem elastycznej konstrukcji Symmetricon. Poniżej obrazek pokazujacy  rozwiązanie Symmetricon zastosowane w przewodzie Island 7 oraz przekrój plątaniny kabli w zwykłym HDMI. 

 

 

Konstrukcja Symmetricon daje podobne korzyści, jak bardziej złożona konstrukcja DNA Helix, ale w mniej kosztownych systemach. Ta innowacyjna technika pozwala na przesył znacznie większej ilości informacji niż w konwencjonalnych kablach, zwiększając zarówno czystość jak i dynamikę dźwięku i obrazu.

Przewodniki wewnątrz przewodu z miedzi beztlenowej. Przekrój: 28 AWG. 

Producent skupia się na rozwoju najbardziej efektywnych konstrukcji i ich produkcji, wykonanych z najwyższej jakości materiałów, które  dostępne są w każdym przedziale cenowym. Na przykład, przewody zastosowane w  najtańszych kablach wykonane są z miedzi beztlenowej, natomiast w najlepszych kablach stosuje się lite srebro Ohno Continuous-Cast.

 

Wireworld Metal Conductivity Scale graphic

 

Przewodność metalu jest równie ważna w przypadku wtyków. Przewodność posrebrzanych styków we wtyku wykonanym z miedzi beztlenowej jest trzy razy większa niż w przypadku zwykłych styków pokrytych jasnym złotem lub warstwą niklu, stosowanych w biżuterii i we wtykach większości innych marek.

Jako dielektryk użyto specjalnie stworzonego tworzywa o nazwie Composilex 2. Izolacja kompozytowa drugiej generacji o nazwie Composilex 2 zachowuje czystość sygnału przez zmniejszenie szumu elektrostatycznego w znacznie wiekszym stopniu niż w typowych materiałach izolacyjnych, takich jak Teflon. Composilex 2 zapewnia poprawę żywości, ostrości i kontrastów dynamicznych. Dzięki wprowadzanym innowacjom, kable Wireworld Serii 7 posiadły sztukę przekazywania prawdziwej mocy, dzięki czemu zapewniają oddanie nawet najbardziej delikatnych fragmentów muzycznych.

Wireworld Composilex 2 graphic, how Composilex 2 works
 

 

Poniżej porównanie kabli HDMI wszystkich serii produkowanych przez WireWorld, oraz przyrównanie do kabli "no name". Porównanie HDMI WireWorld

 

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Długość przewodu 3 m
Kolor Jasny