Facebook Pixel

WireWorld Island 7 HDMI 0,3m

WireWorld hdmi island 7

Więcej widoków

  • WireWorld hdmi island 7
  • WireWorld hdmi island 7 duzy
  • WireWorld hdmi island 7 budowa
  • WireWorld hdmi island 7 porównanie
WireWorld Island 7 HDMI 0,3m

Normalna cena: 129,00 zł

89,00 zł

HDMI 2.0 - 4K/3D 60 klatek, Najlepszy kabel HDMI do tańszych systemów. Długość 0,3m

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Opis

Szczegóły

PROMOCJA obowiązuje do wyczerpania zapasów

Ten model wykracza poza parametry techniczne standardu HDMI 2.0 dla rozdzielczości 3D i UltraHD 4K. Ten produkt o długości 0,3m dobrze nadaje sie do łączenia urzadzeń, które są bezpośrednio nad sobą. Kabel jest kierunkowy, podłącz zgodnie ze strzałkami na kablu od urządzenia nadawczego jak dekoder satelitarny, odtwarzacz do odbiornika (amplituner, telewizor, projektor). Na styku amplituner -> telewizor łączymy z amplitunera do telewizora czy projektora.

Amerykański producent WireWorld specjalizujacy się w przesyle danych cyfrowych to prawdziwy specjalista w swojej dziedzinie. Poświęcają dużo energii, pracy i pieniędzy na tworzenie, modyfikację i rozwój kabli cyfrowych, w tym HDMI. Prezentowany kabel HDMI o nazwie Island 7 to podstawowy model tego producenta, ale zawiera sporo rozwiązań praktycznych dla użytkownika jak i technologii pozwalających na przesył lepszego obrazu i dźwięku.

Z doświadczenia wiem, że zaraz każdy z Was pomyśli , że przesył cyfrowy to przesył cyfrowy i chodzi o przesłanie 0 lub 1, więc czy będzie kabel tani czy drogi to nie ma to znaczenia.

Niestety tak nie jest. Po pierwsze, w tej chwili od kabli HDMI wymaga się bardzo dużych transferów danych. Kabel może być wykonany byleby jak najtaniej, lub jak w tym przypadku myśli się o każdym centymetrze połączenia między urządzeniami audio video.

Ten kabel w stosunku do tanich kabli niewiadomego pochodzenia powoduje różnice w obrazie, w szczególności w drugim tle widać więcej. Obraz jest mniej rozmazany.  WireWorld Island 7 HDMI to absolutne minimum jeżeli kupuje się sprzęt audio video za kilka tysięcy złotych.

Standardowy kabel HDMI zbudowany jest z 12 przewodników sygnałowych oraz 8 przewodników odpowiedzialnych za energię. Kable są ze soba wymieszane. W kablu WireWorld Island 7 mamy 16 przewodników sygnałowych podzielonych na 4 grupy po 4 przewodniki, które są między sobą izolowane oraz 16 przewodników odpowiedzialnych za energię odizolowanych od przewodów sygnałowych. Wszystko jest przemyślane i ułożone zgodnie z projektem producenta na podstawie wieloletnich badań.

Kilka słów o kablu:
WireWorld Island 7 to kolejna już seria zbudowana na dużym sukcesie i nagrodach serii Island 5.2 oraz Island 6.

Wtyk wyposażony został w wypustki o nazwie HD-Grip, które powodują ciasne wpasowanie się wtyczki do gniazda w urządzeniach AV. Niestety często spotyka się sytuację, że kabel HDMI prawie sam wypada z gniazda, ponieważ jeden producent użył dość szerokich gniazd, a producent tanich kabli HDMI użył małych skąpych wtyczek. W tym przypadku ten problem został wyeliminowany.

Wtyk jest dodatkowo pokryty warstwą srebra i złota. Producent nie może oszukiwać w tym względzie ponieważ prasa zaraz by to wykryła i zrobiła niekorzystny szum. W przypadku kabli "no name", nie ma tego problemu, ponieważ nikt z prasy fachowej nawet nie testuje takich kabli.

Obecny model wyposażony jest w płaską budowę kabla z wykorzystaniem elastycznej konstrukcji Symmetricon. Poniżej obrazek pokazujacy  rozwiązanie Symmetricon zastosowane w przewodzie Island 7 oraz przekrój plątaniny kabli w zwykłym HDMI. 

 

 

Konstrukcja Symmetricon daje podobne korzyści, jak bardziej złożona konstrukcja DNA Helix, ale w mniej kosztownych systemach. Ta innowacyjna technika pozwala na przesył znacznie większej ilości informacji niż w konwencjonalnych kablach, zwiększając zarówno czystość jak i dynamikę dźwięku i obrazu.

Przewodniki wewnątrz przewodu z miedzi beztlenowej. Przekrój: 28 AWG. 

Producent skupia się na rozwoju najbardziej efektywnych konstrukcji i ich produkcji, wykonanych z najwyższej jakości materiałów, które  dostępne są w każdym przedziale cenowym. Na przykład, przewody zastosowane w  najtańszych kablach wykonane są z miedzi beztlenowej, natomiast w najlepszych kablach stosuje się lite srebro Ohno Continuous-Cast.

 

Wireworld Metal Conductivity Scale graphic

 

Przewodność metalu jest równie ważna w przypadku wtyków. Przewodność posrebrzanych styków we wtyku wykonanym z miedzi beztlenowej jest trzy razy większa niż w przypadku zwykłych styków pokrytych jasnym złotem lub warstwą niklu, stosowanych w biżuterii i we wtykach większości innych marek.

Jako dielektryk użyto specjalnie stworzonego tworzywa o nazwie Composilex 2. Izolacja kompozytowa drugiej generacji o nazwie Composilex 2 zachowuje czystość sygnału przez zmniejszenie szumu elektrostatycznego w znacznie wiekszym stopniu niż w typowych materiałach izolacyjnych, takich jak Teflon. Composilex 2 zapewnia poprawę żywości, ostrości i kontrastów dynamicznych. Dzięki wprowadzanym innowacjom, kable Wireworld Serii 7 posiadły sztukę przekazywania prawdziwej mocy, dzięki czemu zapewniają oddanie nawet najbardziej delikatnych fragmentów muzycznych.

Wireworld Composilex 2 graphic, how Composilex 2 works
 

 

Poniżej porównanie kabli HDMI wszystkich serii produkowanych przez WireWorld, oraz przyrównanie do kabli "no name". Porównanie HDMI WireWorld

 

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Długość przewodu 0,3 m
Kolor Jasny