Facebook Pixel

Velodyne EQ-MAX8

Velodyne EQ-MAX8

Więcej widoków

 • Velodyne EQ-MAX8
 • Velodyne EQ-MAX8
 • Velodyne EQ-MAX8
 • Velodyne EQ-MAX8
 • Velodyne EQ-MAX8
 • Velodyne EQ-MAX8 tył
 • Velodyne EQ-MAX8 pilot
Velodyne EQ-MAX8
2 970,00 zł
Jeden z najlepszych producentów subwooferów,. W zestawie pilot oraz system kalibracji.

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Opis

Szczegóły

Subwoofer Velodyne EQ-MAX 8 to najmniejszy model z rodziny EQ-MAX. Subwoofer EQ-MAX 8 posiada dwie unikalne cechy, które są rzadko spotykane w tym przedziale cenowym: system kalibracji oraz dołączonego pilota. Obie rzeczy bardzo ważne z punktu widzenia użytkownika.

Subwoofery EQ-MAX oferują znakomity bas … w łatwy sposób.Dołączony na wyposażeniu pilot zdalnego sterowania pozwala zwiększyć ilość basu w pomieszczeniu, przy współpracy z dowolnym źródłem dźwięku, a doskonale widoczny wyświetlacz LED informuje o wybranych nastawach.

Obudowa subwoofera serii EQ-MAX, to konstrukcja wentylowana, z umieszczonym z dołu ujściem kanału bas-refleks. Udało się w ten sposób zminimalizować zniekształcenia określane mianem „szumu turbulencyjnego” i zwiększyć uderzenie dźwięku. Dzięi temu że cała informacja basowa przekazywana jest do przodu, subwoofery EQ-MAX są bardzo łatwe do adaptacji w każdym pomieszczeniu, również w zamkniętej przestrzeni jak np. w zabudowie.

Subwoofer  EQ-MAX posiada regulowaną w zakresie od 40 Hz – 120 Hz zwrotnicę dolnoprzepustową, dzięki której możliwe jest idealne dopasowanie subwoofera do dowolnych zestawów głośnikowych. Funkcja Subwoofer Direct pozwala odtwarzać ścieżkę niskich efektów (LFE) otrzymywaną z amplitunera lub procesora 5.1 lub 7.1, gwarantując najwyższą możliwą wierność przekazu, bez jakichkolwiek zniekształceń.

Cztery własnego projektu przetworniki z wentylowanymi nabiegunnikami i miedzianymi cewkami, przyczyniają się do szybszego odprowadzania ciepła i obniżenia zniekształceń, co gwarantuje długoterminową niezawodność i przyjemność z użytkowania.

Precyzja cyfrowego układu ograniczającego zniekształcenia Velodyne’a gwarantuje maksymalne wychylenie membrany i moc wzmacniacza, odtwarzając muzykę lub ścieżkę filmową ze śladowa ilością zniekształceń w porównaniu do produktów firm konkurencyjnych, bez niepożądanego wpływu na oddawaną dynamikę i moc. Rozbudowane układy DSP odpowiedzialne są za sterowanie wszystkimi funkcjami audio z cyfrową precyzją, niespotykaną w tej kategorii cenowej, dostrajając subwoofer bardziej dokładnie niż systemy analogowe i oferując głośniejszy, niższy i bardziej wierny bas.

Subwoofer Velodyne EQ-MAX jest łatwy do zaadaptowania w każdej przestrzeni akustycznej. Wystarczy umieścić znajdujący się na wyposażeniu mikrofon w miejscu odsłuchu, nacisnąć znajdujący się na pilocie zdalnego sterowania przycisk „EQ” a pięciozakresowy korektor, automatycznie dostosuje subwoofer w celu zapewnienia jak najlepiej brzmiącego basu.

Właściwości

 • Automatyczna, sterowana jednym przyciskiem, 5-pasmowa korekcja akustyki basu w pomieszczeniu
 • Zdalne sterowanie i wyświetlacz LED
 • Cztery zaprogramowane wstępnie charakterystyki basu, dostępne za naciśnięciem jednego przycisku
 • Znakomite osiągi dzięki wbudowanej cyfrowej obróbce sygnału DSP
 • Wydajne „ekologiczne” wzmacniacze cyfrowe
 • Cyfrowy układ ograniczania zniekształceń, obniża słyszalne zniekształcenia dźwięku
 • Przetworniki o długim skoku membrany
 • Regulowana zwrotnica dolnoprzepustowa, z trybem Subwoofer Direct
 • Obudowy typu bas-refleks, z portem promieniującym do spodu

 


Specyfikacja techniczna Velodyne EX-MAX 8  i jego braci :

Dane techniczne:

MODEL

EQ-MAX 8
czarny

EQ-MAX 10
czarny

EQ-MAX 12
czarny

EQ-MAX 15
czarny

Głośnik basowy

8" (20.3 cm)

10" (24.5 cm)

12" (30.5 cm)

15" (38 cm)

Wzmacniacz:
(Klasa D)

360 W
180 W Moc RMS

390 W 
195 W Moc RMS

450 W 
225 W Moc RMS

1500 W
750 W Moc RMS

Obudowa

Wentylowana bas-refleks

Pasmo przenoszenia
całkowite 
(+/-3 dB)

17 - 240 Hz 
28 - 120 Hz

16 - 240 Hz 
28 - 120 Hz

 

14.6 - 240 Hz 
25 - 120 Hz

Cewka

 

2" miedziana
2-warstwowa

2,5" miedziana
4-warstwowa

Membrana

Wzmacniane włókno

Układ magnetyczny

2,1 kg

2.4 kg

3,4 kg

4.6 kg

Przejście sygnału 
głośnikowego

Stałe przy 120 Hz górnoprzepustowe

Zwrotnica 
dolnoprzepustowa

40 Hz – 120 Hz regulowana
(12 dB na oktawę, ostatecznie 24 dB)

Wyjścia

Liniowe

Wejścia

Złocone liniowe

Faza

0, 90, 180, 270 stopni

Auto On/Off

Tak

Zdejmowana 
maskownica

Tak

Ekranowanie 
magnetyczne

Nie

Wyświetlacz LED

Tak

Akcesoria

Mikrofon, podstawa mikrofonu i pilot zdalnego sterowania

Obudowa 
(Wys, Szer, Głęb)

36.8 x 33.7 x 37.8 cm 42.5 x 38.7 x 43.1 cm 45.4 x 41.6 x 45.7 cm 54.6 x 48.3 x 53.3 cm

Gwarancja

Dwa lata

Waga brutto

14 Kg 21 Kg 24 Kg 32 Kg

 

Dołączone akcesoria:

 • kabel zasilający
 • instrukcja użytkownika
 • pilot
 • mikrofon do kalibracji

 

Opcjonalny moduł bezprzewodowy Velodyne WiConnect System

Wszyscy zgadzamy się co do tego, że subwoofer jest potrzebny, jednak znalezienie dla niego odpowiedniego miejsca stwarza kolejny problem. Chcemy uzyskać pozytywne doświadczenia związane z ilością basu, ale nie chcemy zagracać naszego pokoju odsłuchowego. Prawdopodobnie wszyscy czytaliśmy w Internecie, że właściwe umieszczenie subwoofera czyni wielką różnicę pod względem jego prawidłowego działania. Być może chcielibyśmy móc poeksperymentować z jego ustawieniem, aby odnaleźć idealne miejsce, w którym słychać go najlepiej, ale nie chcielibyśmy rujnować przy tym wystroju wnętrza. Może nawet zdecydowalibyśmy się wykorzystać dwa lub więcej subwooferów, jak rekomenduje wielu ekspertów, ale ciągle martwimy się kłopotliwymi kablami.

Technologia bezprzewodowa Velodyne stanowi rozwiązanie wszystkich tych problemów i zapewni nam bas, który wywoła gęsią skórkę, bez konieczności ciągnięcia kabli – bez wiercenia ścian i ukrywania przewodów. Po prostu wybierzmy subwoofer, który spełnia nasze potrzeby dźwiękowe i mieści się w naszym budżecie, a następnie podepnijmy go do systemu bezprzewodowego Velodyne WiConnect. Transmiter wyśle sygnały do nawet czterech odbiorników, co pozwoli na stworzenie najwyższej jakości doświadczeń dźwiękowych, przy wykorzystaniu aż czterech subwooferów, jednak bez kłopotliwych, widocznych kabli.

projektowany przez inżynierów Velodyne, bezprzewodowy system WiConnect zapewni przesył pełnego zakresu pasma niskich tonów na odległość nawet do 15 m. Czegóż innego moglibyśmy spodziewać się ze strony światowego lidera reprodukcji basu? Podłączenie urządzeń jest tak łatwe, że każdy będzie mógł je przeprowadzić, a ponieważ nie ma kabli, będziemy mogli w łatwy sposób znaleźć odpowiednie miejsce dla subwoofera i uzyskać znakomitą jakość dźwięku, bez burzenia stylu i aranżacji wnętrza.

Pomimo, że system został opracowany z myślą o bezprzewodowej transmisji sygnałów subwooferów, to jak łatwo zauważyć, dzięki wyjątkowo szerokiemu pasmu transmisji (20-16kHz +/- 0.5dB) będzie można go wykorzystać również w pewnych przypadkach do transmisji sygnałów pełnozakresowych.

Pora przestać zadowalać się słabą reprodukcją dźwięku w Waszym kinie domowym. Wielu użytkowników nie decyduje się na wykorzystanie subwoofera w swoim domowym systemie dźwiękowym, ponieważ nie chcą wydawać pieniędzy na drogie i rzucające się w oczy przewody głośnikowe, które będą plątać się pod nogami. W rezultacie posiadają oni systemy kina domowego, które stanowią jedynie blade odbicie doświadczenia, jakie dostajemy podczas wizyty w kinie – brakuje zarówno odpowiedniej głębokości dźwięku, jak i właściwej dramaturgii i ekscytacji. Jednak nie tylko filmy cierpią z powodu niedostatku właściwej ilości niskich tonów. Brakuje również dynamicznej ekspresji jaką kreują niskie tony podczas oglądania ulubionych programów telewizyjnych, sportowych, a w szczególności podczas spędzania czasu przy grach video.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Filtrowanie subwoofery Auto On/Off, Pilot, Regulacja fazy, Regulacja odcięcia, System kalibracji, Wyjście na głośniki, Wymienny kabel zasilający
Wysokość kolumny głośnikowej 37 cm
Szerokość kolumny głośnikowej 34 cm
Głębokość kolumny głośnikowej 38 cm
Bass reflex Dół
Kolor Ciemny
Okres gwarancji 2 lata

Mogą cię również zainteresować następujące produkty