Facebook Pixel

Primare BD32

Primare BD32 odtwarzacz czarny

Więcej widoków

 • Primare BD32 odtwarzacz czarny
 • Primare BD32 odtwarzacz srebrny
 • Primare BD32 odtwarzacz tył back
 • Primare BD32 odtwarzacz płyta audio
 • Primare BD32
Primare BD32
16 990,00 zł
Primare BD32 jest wysokiej jakości wieloformatowym/wielokanałowym odtwarzaczem Blu-Ray, DVD, CD, SACD, DVD-A i urządzeń masowych

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 0zł

Płatność przy odbiorze - 0zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

Opis

Szczegóły

Primare BD32 jest wysokiej jakości wieloformatowym/wielokanałowym odtwarzaczem Blu-Ray, DVD, CD, SACD, DVD-A i urządzeń masowych. Wyposażony w dwa wyjścia HDMI 1.4 (3D). Wyjątkowość konstukcji nadają stopnie audio całkowiecie zaprojektowane przez Primare, nowe układy zasilające, wyjątkowo łatwy w obsłudze interface użytkownika oraz dodatkowe funkcje sterowania. Odtwarzacz BD32 jest w stanie zdekodować wszystkie podstawowe formaty audio takie jak: DSD, Dolby True HD i DTS Master. BD32 posiada całkowicie zbalansowane wyjścia stereo XLR dla kanałów frontowych oraz 8-kanałowe niezbalansowane wyjścia RCA (7.1).

Opis produktu:

Odtwarzacz Primare BD32 to wysokiej jakości, wielokanałowy odtwarzacz multiformatowy (Blu-Ray, DVD, CD, SACD, DVD-A i nośniki masowe) wyposażony w podwójne wyjścia HDMI (3D). Odtwarzacz może odtwarzać pliki (muzykę, zdjęcia, filmy) z sieci komputerowych, USB, eSata, a także może konwerterować każdy format muzyczny do sygnału PCM.

Obwody audio Primare są w stanie dekodować wszystkie natywne formaty audio włączając w to DSD, Dolby True HD oraz DTS Master. Posiada całkowiecie zbalansowane wyjście stereo (XLR), niezbalansowany wyjscie stereo RCA oraz 8-kanałowe niezbalansowane wyjście 7.1.

Obwody analogowe opierają się na flagowym układzie firmy Crystal DAC4398 zastosowanym w całkowiecie zbalansowanych obwodach opracowanych przez Primare. Jako wzmacniacze operacyjne pracują układy Burr-Brown OPA2134, w filrze zastosowano polipropylenowe kondensatory WIMA i EPCOS oraz ogromne rezystory MELF. Stopień końcowy zbudowano w oparciu o układ single-ended zbudowany na tranzystorze MOSFET i aktywnym źródle prądowym. Tak samo jak w wielokrotnie nagradzanym DVD30 sygnał SACD (DSD) posiada osobną ścieżkę filtowania przełączaną za pomocą przekaźnika.

Wielokanałowy stopień wyjściowy jest skalowaną wersją układu stereo, w tym wypadku ukłądy oparte są o Crystal CS4382A połączony z ukłądami Burr-Brown OPA2134, kondensatorami WIMA oraz NPO SMD oraz rezystorami MELF.

W torze zasilania zastosowano kondensatory elektrolityczne o ekstremalnie niskiej indukcyjności Sanyo OS-con.

Obwody wyciszenia (mute) są całkowicie kontrolowane przez przekaźniki, co jest podejściem audiofilskim, w przeciwieństwie stosowania tranzystorów bipolarnych lub MOSFET w roli przełączników.

Łącznie te rozwiązania projektowe skutkują bardzo wysokiej jakości stopniem audio. Szumy i niekształcenia THD są ekstremalnie niskie.

Wyjście HDMI1 jest podstawowym wyjściem, podłączone jest ono do procesora wideo Marvell Qdeo Kyoto-G2. Jeżeli procesor A/V jest kompatybilny z 3D (HDMI 1,4a) to zarówno obraz jak i dźwięk mogą być wysyłane przez HDMI1. Jeżeli procesor A/V jest niekompatybilny z 3D wówczas HDMI1 można bezpośrednio podłączyć do projektowa lub telewizora, podczas gdy poprzez HDMI2 wysyłany jest dźwięk do procesora A/V. Jeżeli HDMI2 nie jest wymagany do przesyłania dźwięku do procesora, może zasilać drugą strefę sygnałem 3D z tym, iż ma on mniej opcji ustawień niż wyjście HDMI1.

Topologia audiofilska: Zasilanie

Zaprojekowane przez Primare zasilanie BD32 zostało podzielone na dwie części: impulsowe pracującą w trybie "stand-by" oraz konwencjonalne zasilające urządzenie w trybie pracy. Jak nazwa sugeruje zasilacz "stand-by" działa tylko w czasie czuwania, podczas stanu pracy jest wyłączone.

Zgodnie z metodologią projektów Primare zasilanie do różnych części układu jest indywidualnie regulowane i filtrowane. Zasilacz pracujący w trybie pracy zbudowany jest z liniowych regulatorów napięcia oraz transformatora z rdzeniem R-Core, który posiada osobne uzwojenia dla części analogowej i cyfrowe.

Zasilacz częsci analogowej posiada ogromną pojemność 74000uF, na którą składa się wiele kondensatorów 2200uF i 4700uF w celu obniżenia rezystancji ESR. W roli stabilizatora pracuje super-szybki regulator LDO firmy Linear Technology o wydajności 5A.

W związku z tym, iż cały zasilacz jest liniowy może generować znaczne ilości ciepła. Dlatego obudowa pracuje jako układ radiatora i może się rozgrzewać do dość dużych temperatur. Jest to całkowicie prawidłowe zjawisko.

Aktualizacja oprogramowania BD32 jest dostępna przez sieć internet. Po podłączeniu do sieci urządzenie automatycznie wyszuka i pobierze najnowsze oprogramowanie ze stron Primare.


Specyfikacja techniczna:

 • CD performance Freq resp -0.19dB @20K; THD+N 1K 0dBFS (22K LPF) 0.0015%; Noise A-weighted. -138dBV
 • SACD (DSD) performance Freq resp -0,17dB @20K; THD+N 1K 0dBFS (22K LPF) 0.0055%; Noise A-weighted. -125dBV
 • Analogue outputs 1 pair Stereo XLR and 1 pair RCA both 4,3Vrms 1 multichannel 7.1 RCA input
 • Digital outputs 1x SPDIF (RCA); 1x AES/EBU (XLR); 1x optical (TOS-link)
 • Inputs USB, LAN, e-Sata, IR in/out 3.5mm; RS232; Trigger in/out 3.5mm
 • D/A converter Crystal DSD DAC CS4398
 • Output impedance RCA 100Ohm; XLR 110Ohm
 • Power consumption Standby 0,5W, Idle 50W, Operation 60W
 • Dimensions 430 x 375 x 106 mm
 • Weight 8.5kg
 • Colour options Black or Titanium Ends

 

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Menu w języku Polskim Nie
Odczyt DVD-Audio Tak
Odczyt SACD Tak
Odczyt Blu-ray 3D Tak
Skalowanie obrazu Full HD
Kolor Ciemny, Jasny
MHL Nie
Złącze UBS :) Tak
Połączenie z siecią Wi-Fi za dopłatą
Ilość wejść HDMI Nie
Ilość wyjść HDMI 2
Wejście optyczne Toslink Nie
Wyjście optyczne Toslink Tak
Wejścia COAX Nie
Wyjście COAX Tak
Wejście USB DAC Nie
Wyjście analogowe do stereo Tak
Wyjście słuchawkowe Nie
Wyjście Pre-Out Stereo, Wielokanałowe
Wymienny kabel zasilający Tak
Sterowanie ze smartfonów Tak
Sterowanie RS232 Nie
Okres gwarancji 2 lata
Wysokość urządzenia 11 cm
Szerokość urządzenia 43,5 cm - standard
Głębokość urządzenia 38 cm
Waga urządzenia 9 kg