Onkyo TX-RZ900 srebrny

Onkyo TX-RZ900 srebrny front

Więcej widoków

 • Onkyo TX-RZ900 srebrny front
 • Onkyo TX-RZ900 srebrny front open
 • Onkyo TX-RZ900 tył back
 • Onkyo TX-RZ900 pilot remote
 • Onkyo TX-RZ900 czarny front
 • Onkyo TX-RZ900 czarny front open
 • Aplikacja Onkyo Remote App
 • Onkyo TX-RZ900 srebrny
Onkyo TX-RZ900 srebrny
5 999,00 zł
Piękny, świetnie grający, funkcjonalny, najwyższy model z nowej serii. Warty zainteresowania.

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 0zł

Płatność przy odbiorze - 0zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

Opis

Szczegóły

Onkyo TX-RZ900 to całkiem nowy projekt amplitunera kina domowego. Oczywiście zawiera wszystkie najnowsze rozwiązania kina domowego i ogrom technologii opracowanych przez inżynierów Onkyo. Nie jest to następcą żadnego istniejącego modelu. Jest to całkiem nowy amplituner, podobnie jak wprowadzono nową oddzielną serię amplitunerów z oznaczeniem czterocyfrowym TX-NR1010 TX-NR3010 i TX-NR5010.

Nowy projekt, nowy bardzo ciekawy wygląd, wysokiej jakości wykonanie, piękne nóżki. Panel frontowy oraz gałka głośności aluminiowe.

Onkyo TX-RZ900 to najwyższy model oferowany przez Onkyo, różni się od modelu TX-RZ800 większą mocą, lepszymi zaciskami głośnikowymi, większą wydajnością. TX-RZ900 wyposażony został w  potężny transformator toroidalny (pobór mocy 870W) i dwa kondensatory filtrujące przeznaczone do stosowania w sprzęcie audio, o pojemności 18000 µF każdy. Drugi filar to wzmacniacz który odpowiada za wzmocnienie i pełną kontrolę nad współpracującymi z urządzeniem kolumnami głośnikowymi. Firma Onkyo zastosowała szerokopasmowe wzmacniacze wykonane w technologii WRAT, w których zastosowano duże tranzystory końcowe zdolne do wytwarzania bardzo wysokich wartości prądów chwilowych. Wzmacniacze mogą współpracować z kolumnami o impedancji znamionowej 4Ω 

Kino domowe

W tym zakresie producent Onkyo przyłożył się bardzo mocno. Po pierwsze zamontował bardzo wydajny i mocny transformator zasilający. Do tego zasilanie uzupełnione jest potężnymi kondensatorami, które w kinie domowym są zbiornikami energii niezbędnej podczas np. wybuchów w filmie. W torze cyfrowym zastosowano 8-kanałowy przetwornik cyfrowo analogowy Asahi Kasei model AK4458 o bardzo wysokiej częstotliwości próbkowania i długim słowie bitowym: 384kHz/32-bit. Na koniec separowane mechanicznie płytki wzmacniaczy końcowych zbudowane zgodnie z wytycznymi technologii szerokopasmowej WRAT wyłącznie z użyciem tranzystorów mogących generować wysokie wartości prądów wyjściowych.

Oczywiście obsługa najnowszego Dolby Atmos w wersji 5.1.2, obsługa dekoderów dźwięku HD, bardzo zaawansowany blok wizyjny i cyfrowy. Do dyspozycji użytkownika pozostaje komplet 8 wejść HDMI 2.0a (z HDR), z których pięć akceptuje kod HDCP 2.2.

Amplituner Onkyo TX-RZ900 wyposażony jest w system kalibracji pomieszczenia o nazwie AccuEQ, który dostosowywuje głośnik centralny i głośniki efektowe do kolumn frontowych - te nie są kalibrowane.

Stereo

Producent Onkyo w tym modelu bardzo mocno myśli o osobach, które wykorzystują ten sprzęt jako swoje STEREO. Jak wspomnieliśmy wcześniej, na każdym z etapów budowy sprzętu postarano się o najwyższej jakości komponenty i nowe rozwiązania, które mają zapewnić jak najlepsze brzmienie.

Dodatkowo amplituner może obsługiwać BI-AMP kolumn frontowych (jeżeli nie są wykorzystywane w systemie 7.1, czy jako II strefa, czy w Dolby Atmos).

Ogrom funkcjonalności dostarczanych razem z amplitunerem powoduje że mamy już kilka źródeł z których możemy odtwarzać muzykę jak choćby pliki wysokiej rozdzielczosci ze złącza USB (DSD 5.6, FLAC 192kHz/24-bit), czy przez sieć komputerową.

Amplituner współpracuje ze Spotify, Deezer*3, ma wbudowany bluetooth, Wi-Fi, AirPlay, radio internetowe więc na samym starcie otrzymujemy ogrom muzyki. Oczywiście to tylko dobry start, zachęcamy do wyszukiwania, zakupu plików wysokiej rozdzielczości. Na takim amplitunerze będzie znacząco słychać różnicę. 

Dodatkowo ampituner można spiąć z osobnym systemem stereo poprzez wyjście wielokanałowe 7.2 Preout.

Multiroom

 Amplituner obsługuje II strefę i III strefę. Tak na prawdę obsługa III strefy jest skomplikowana i wymaga ostrożności przy zakupie tego amplitunera. Jeżeli zdarzy się tak, że potrzebujecie koniecznie III strefę - proszę o kontakt ze sprzedawcą.

Wracając do II strefy - można podłączyć głośniki z łązienki czy ogrodu ....bezpośrednio pod 6 i 7 końcówkę mocy we wzmacniaczu. Wówcza snie musmy nic dokupować, a sterowanie odbywa się poprzez pilota zdalnego sterowania Onkyo lub darmową aplikacje Onkyo na urządzenia dotykowe. 

Warunkiem jest wykorzystywanie jedynie 5 końcówek mocy w pomieszczeniu głównym. Jeżeli jednak wykorzystujecie 7 końcówke mocy w pomieszczeniu głównym, a chcielibyście użytkować II strefę niezbędne jest dokupienie zewnętrznej końcówki mocy, którą dopinamy do amplitunera Onkyo. Zapraszamy do zakupu dodatkowej końcówki mocy u nas - www.systemy-kina-domowego.pl.

Przód amplitunera

Piękny, jego najmocniejsza strona :) Dostępny w kolorze czarnym lub srebrnym.Ergonomiczny, po zamknięciu klapki - bardzo skromny i elegancki.

Posiada złącze USB do odtwarzania muzyki, złącze HDMI do podłączenia multimediów, oraz gniazdo słuchawkowe duży jack. Z panelu frontowego obsłużyć możemy dodatkowe strefy oraz wejść do menu amplitunera i dokonać zmian ustawień. Oczywiście to samo możemy dokonać dołączonym do amplitunera pilotem, który jest programowalny.

Tył amplitunera

 Ilość złącz robi wrażenie. Znajdziemy właściwie wszystko co potrzebne, a nawet więcej. Nowe złącza zgodne z HDMI 2.0 wraz z obsługą HDCP 2.2, dwa wyjścia HDMI, które wykorzystać możemy do podłączenia TV i projektora w jednym pomieszczeniu lub do podłączenia drugiego TV w innym pomieszczeniu razem z głośnikami z II strefy - do wykorzystania np. w sypialni.

Dwa wejście cyfrowe Coax i trzy wejścia cyfrowe optyczne - dużo, ale fajnie.Dziewięć wejść analogowych, w tym wejście gramofonowe. 

Amplituner dzięki wyjściu wielokanałowemu - 7.2 preout umożliwia rozbudowę systemu poprzez dokupienie końcówek mocy w przyszłości, lub spęcie tego amplitunera z osobnym systemem stereo.

Amplituner może być schowany i sterowany przez przedłużacz fal pilota (wejście Remote Control), lub wpięty w "Dom inteligenty" i w pełni sterowany przez posiadane złącze RS232. Amplituner potrafi również uruchomić subwoofer , projektor czy ekran do projektora poprzez wyjście Trigger.

Uwaga: wyjście analogowe II strefy może działać jako Pre-out i Line-out, a wyjście III strefy tylko jako Line-out. Ważne dla osób chcących uruchomić III strefę.

Funkcjonalności

• AirPlay, Bluetooth, Wi-Fi® ze Spotify

• Odtwarzanie Hi-Res z DSD 5.6 MHz, FLAC 192 kHz/24-bit

• Radio Internetowe oraz serwisy streamingowe: Spotify i Deezer*3
• Odtwarzanie muzyki bezstratnej oraz Hi-Res Audio poprzez lokalną sieć (MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, Ogg Vorbis, AAC, Apple Lossless, DSD 5.6 MHz, LPCM*4 i Dolby® TrueHD)

Amplituner Onkyo TX-RZ900 oferuje sporo możliwości wygodnego i intuicyjnego słuchania muzyki. Możemy do niego wysłać muzykę bezprzewodowo poprzez bluetooth. Wystarczy raz sparować urządzenia i już gramy np. z telefonu czy tabletu. Ma wbudowany AirPlay. Dodatkowo zobaczy muzykę udostępnioną z waszego komputera (jeżeli będzie w sieci komputerowej) Finalnie da się ustawić tak, by np. sterować z telefonu dotykowego na tarasie jaką muzykę mają grać głośniki ogrodowe z naszego komputera w gabinecie. Kwestia małych kosztów za głośniki ogrodowe (czy do kuchni, łazienki) i konfiguracji urządzenia.

Podłączenia kolumn głośnikowych

 Do amplitunera można podłączyć następujące kombinacje kolumn głośnikowych:

 • 2 głośniki stereo + ew. subwoofer/y + ew. II strefa
 • 2 głośniki stereo + bi-amp głośników frontowych + ew. subwoofer/y
 • 5 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y + ew. II strefa
 • 5 głośników w systemie kina domowego + bi-amp głośników frontowych + ew. subwoofer/y
 • 7 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y 

Amplituner można rozbudować o kolejne końcówki mocy, które będą napędzać II i/lub III strefę - więcej informacji w sklepie.

Dobór kolumn do Onkyo TX-RZ900

Są firmy które łączą wszystkie amplitunery ze wszystkimi kolumnami, ale tak to możecie zrobić sami. Magia w doborze głośników do amplitunera Onkyo TX-RZ900 polega na wytyczeniu kilku założeń które muszą być spełnione jak kolor czy wymiar....

Dodatkowo należy przewidzieć:

 •  ile będzie muzyki a ile kina domowego
 • wielkość pomieszczenia
 • co będziemy grać
 • jak głośno
 • .... itd.

Tych pytań jest sporo - przynajmniej z naszej strony, ale dzięki temu jesteśmy w stanie dobrze dobrać kolumny i amplituner. Nie można np. do ostrego amplitunera Yamaha dobrać ostrych głośników, bo będzie krew z uszu (ale i tu uwagą, są klienci którzy tak lubią i tak chcą). Każdy z klientów jest inny i ma inne oczekiwania.

Praktyczne rozwiązania

Jest kilka ciekawych i praktycznych rozwiązań w tym amplitunerze jak maksymalna głośność, którą ustawiamy świadomie i mimo odkręcenia gałki głośności przypadkiem amplituner dojdzie do ustawionej głośności i nie zniszczy głośników - fajne. Ma również ustawienie głośności startowej, która jest przydatna np. o 22.30 przy uruchamianiu amplitunera. Jest regulacja basu i sopranu, ale trzeba to zrobić z poziomu menu amplitunera

Możliwe jest podłączenie drugiego telewizora/projektora który będzie w innym pomieszczeniu. Wówczas może on wyświetlać to samo lub coś innego co strefa główna. Głośniki w drugim pomieszczeniu tylko stereo, ale to ciekawa propozycja.

Gwarancja

Na amplituner udzielana jest gwarancja 2 lata. Możliwe jest przedłużenie gwarancji o kolejne 12, 24 lub nawet 36 miesięcy - ale każde z nich za opłatą. Aktualną wysokość opłat można dowiedzieć się u naszych specjalistów lub na stronie Onkyo.pl w zakładce Serwis.

Zawartość opakowania

 • amplituner :)
 • pilot
 • baterie do pilota
 • mikrofon do kalibracji
 • instrukcja PL jak podłączyć i uruchomić
 • antena do FM

 

 *16G 4:4:4 wideo i HDCP 2.2 obsługiwane jest na wejściu HDMI 1/2/3/4/5, Main Out, Sub Out.
*2Zone 2 wideo 4K dostępne z wejść HDMI 1/2/3/4/5.
*3Serwisy dostępne w zależności od regionu, niektóre mogą wymagają wgrania własnego oprogramowania.
*4LPCM jest dostępny wyłącznie przez DLNA.
*5Kompatybilne z iPod touch (3 generacja lub nowszy) i iPhone 3GS lub nowszy. Wszystkie modele pracujące na iOS 4.2 lub nowszym.
*6Wymaga Android OS 2.1 lub nowszego.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Menu w języku Polskim Nie
Kolor Jasny
Spotify Connect Tak
AirPlay Tak
MHL Nie
Złącze UBS :) Tak
Odbiornik bluetooth Tak
Połączenie z siecią Wi-Fi wbudowane
Ilość wejść HDMI 8
Ilość wyjść HDMI 2
Wyjście HDMI na dodatkową strefę Tak
Wejście optyczne Toslink 2
Wejścia COAX 2
Ilość wyjść na subwoofer 2
Wyjście słuchawkowe Tak
Wyjście Pre-Out Wielokanałowe
Przedwzmacniacz gramofonowy Tak
Dodatkowe strefy 2 strefa + 3 strefa
Ilość kanałów AV 7
Skalowanie obrazu 4K
Dolby Atmos Tak
Wymienny kabel zasilający Tak
Sterowanie ze smartfonów Tak
Sterowanie RS232 Tak
Okres gwarancji 2 lata
Wysokość urządzenia 21 cm
Szerokość urządzenia 43,5 cm - standard
Głębokość urządzenia 44 cm
Waga urządzenia 18 kg