Facebook Pixel

Onkyo TX-NR838 czarny

Onkyo tx-nr838 front czarny open

Więcej widoków

  • onkyo TX-NR838 front silver
  • Onkyo TX-NR838 front czarny
  • Onkyo tx-nr838 front czarny open
  • Onkyo TX-NR838 tył back
  • Onkyo tx-NR838 pilot remote
Onkyo TX-NR838 czarny

Normalna cena: 5 199,00 zł

3 499,00 zł

Dostępny w wersji czarnej i srebrnej, Dobre zasilanie, dużo funkcjonalności, poważny wygląd, warty zainteresowania.

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Opis

Szczegóły

Onkyo TX-NR838 to bardzo sprzedażowy amplituner, warty również Twojej uwagi. Jest drugim amplitunerem po Onkyo TX-NR636, na który warto zwrócić uwagę, ale tak na prawdę to są dwa różne amplitunery. Tamten sporo tańszy, ten właściwie dwa razy droższy. Ale otrzymujemy też dwa razy więcej i to dosłownie. Onkyo TX-NR838 jest dużo większy fizycznie, ma dużo więcej mocy dzięki wydajnym końcówkom mocy oraz dużemu transformatorowi. W tej klasie chyba najmocniejszy amplituner kina domowego. Dodatkowo wyposażony został we wszystkie elementy występujące w amplitunerach klasy średniej, tj. Trigger, złącze RS232, wyjście pro-out, dużo wejść cyfrowych oraz analogowych, w tym wejście na gramofon.

Kino domowe

Generalnie same zalety, dużo prądu, pełna obsługa siedmiu kanałów, możliwość uruchomienia Dolby Atmos, dwa wyjścia HDMI . Ma też wadę którą jedni określą jako duża , inna jako nieistotna - własny system kalibracji o nazwie AccuEQ, który niestety nie jest już tak dobry jak używany kiedyś Audyssey. Ale generalnie amplituner jest warty zainteresowania i możemy go uczciwie polecić.

Stereo

Stereo w tym amplitunerze można określić jako dobre. Na plus z pewnością jest duża ilość prądu, możliwość uruchomienia kolumn frontowych w trybie BI-AMP, sporo ustawień dźwięku. Niestety nie można go porównać do wzmacniacza stereo za 5000 zł, ale nie odstaje dużo od niego.

Multiroom

 

Amplituner potrafi osłużyć II i III strefę.

Głośniki z II strefy podłaczyć można bezpośrednio pod amplituner. Warunkiem jest konieczność wykorzystywania 5 końcówek mocy w amplitunerze do kina domowego. Jeżeli wykorzystujesz więcej np. 7.1 lub BI-AMP to wówczas nie możesz podłaczyć II strefy bezpośrednio pod wzmacniacz bo on ma fizycznie 7 kanałów. Możliwe jest dokupienie końcówki mocy.

Głośniki z III strefy można tylko podłączyć przez dokupioną końcówkę mocy. Oferujemy w sprzedaży końcówki mocy do obsługi III strefy. Zapraszamy do kontaktu.

Przód amplitunera

 

Metalowy, duży, robiący wrażenie. Wszystkie 24 przyciski do konfiguracji amplitunera oraz II i III strefy są ukryte za panelem. Dzięki temu amplituner wygląda nowocześnie i elegancko.

Na panelu frontowym znajdziemy przyciski pozwalajace regulować bas i sopran w amplitunerze bez wchodzenia do menu. Wyposażony został również w złacze duży jack do podłączenia słuchawek, złącze USB do słuchania muzyki, oraz złacze HDMI do wygodnego podłączenia urządzeń multimedialnych. Posada również wejście analogowe.

Wspomnieć należy również o przyciskach wyboru źródła - każde źródło ma swój własny przycisk.

 

Tył amplitunera

Na uwagę zasługuje duża ilość wejść cyfrowych - 3 x coax i 2 x optyk. Jezeli potrzebujesz dużej ilości wejść ten amplituner jest warty uwagi w tej klasie cenowej.

Znajdziemy też sporą ilość wejść analogowych, w tym wejście phono do podłączenia gramofonu. Oczywiście wejścia HDMI, w tym z obsługą 4K oraz kodowaniem HDCP2.2 co w roku 2015 jest rzadkością.

Dwa wyjscia HDMI, gdzie drugie wyjście możemy przypisać albo do proejktora w tym samym pomieszczeniu, albo do II strefy. Wówczas głośniki i obraz w II strefie mogą grać coś innego. 

Pozostałe złącza:

- RS232 do podłączenia sterowania, wykorzystywane np. w domu inteligentnym

- IR in, przedłużacz odbiornika podczerwieni, schowaj amplituner w niewidocznym miejscu

- trigger, do uruchamiania ekranu, subwoofera, projektora ....

- pre-out do połączenia z osobnym systemem stereo lub możliwośc dokupienia koncówek mocy w przyszłości

Funkcjonalności

Amplituner Onkyo TX-NR838 oferuje sporo możliwości wygodnego i intuicyjnego słuchania muzyki. Możemy do niego wysłać muzykę bezprzewodowo poprzez bluetooth. Wystarczy raz sparować urządzenia i już gramy np. z telefonu czy tabletu. Ma wbudowany AirPlay oraz MHL. Dodatkowo zobaczy muzykę udostępnioną z waszego komputera (jeżeli będzie w sieci komputerowej) Finalnie da się ustawić tak, by np. sterować z telefonu dotykowego na tarasie jaką muzykę mają grać głośniki ogrodowe z naszego komputera w gabinecie. Kwestia małych kosztów za głośniki ogrodowe (czy do kuchni, łazienki) i konfiguracji urządzenia.

Podłączenia kolumn głośnikowych

Do amplitunera można podłączyć następujące kombinacje kolumn głośnikowych:

- 2 głośniki stereo + ew. subwoofer/y + ew. II strefa

- 2 głośniki stereo + bi-amp głośników frontowych + ew. subwoofer/y

- 5 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y + ew. II strefa

- 5 głośników w systemie kina domowego + bi-amp głośników frontowych + ew. subwoofer/y

- 7 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y 

Dobór kolumn do Onkyo TX-NR838

Są firmy które łączą wszystkie amplitunery ze wszystkimi kolumnami, ale tak to możecie zrobić sami. Magia w doborze głośników do amplitunera Denon AVR-X4100W polega na wytyczeniu kilku założeń które muszą być spełnione jak kolor czy wymiar.... Dodatkowo należy przewidzieć: - wielkość pomieszczenia - co będziemy grać - jak głośno - .... itd. Tych pytań jest sporo - przynajmniej z naszej strony, ale dzięki temu jesteśmy w stanie dobrze dobrać kolumny i amplituner. Nie można np. do ostrego amplitunera Yamaha dobrać ostrych głośników, bo będzie krew z uszu (ale i tu uwagą, są klienci którzy tak lubią i tak chcą). Każdy z klientów jest inny i ma inne oczekiwania.

Praktyczne rozwiązania

Jest kilka ciekawych i praktycznych rozwiązań w tym amplitunerze jak maksymalna głośność, którą ustawiamy świadomie i mimo odkręcenia gałki głośności przypadkiem amplituner dojdzie do ustawionej głośności i nie zniszczy głośników - fajne. Ma również ustawienie głośności startowej, która jest przydatna np. o 22.30 przy uruchamianiu amplitunera. Jest regulacja basu i sopranu, ale trzeba to zrobić z poziomu menu amplitunera

Możliwe jest podłączenie drugiego telewizora/projektora który będzie w innym pomieszczeniu. Wówczas może on wyświetlać to samo lub coś innego co strefa główna. Głośniki w drugim pomieszczeniu tylko stereo, ale to ciekawa propozycja.

Gwarancja

Na amplituner udzielana jest gwarancja 2 lata. Możliwe jest przedłużenie gwarancji o kolejne 12, 24 lub nawet 36 miesięcy - ale każde z nich za opłatą. Aktualną wysokość opłat można dowiedzieć się u naszych specjalistów lub na stronie Onkyo.pl w zakładce Serwis.

Zawartość opakowania

- amplituner :)

- pilot

- baterie do pilota

- mikrofon do kalibracji

- instrukcja PL jak podłączyć i uruchomić

- antena do FM

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Menu w języku Polskim Nie
Kolor Ciemny
Spotify Connect Tak
AirPlay Tak
MHL Tak
Złącze UBS :) Tak
Odbiornik bluetooth Tak
Połączenie z siecią Wi-Fi wbudowane
Ilość wejść HDMI 7
Ilość wyjść HDMI 2
Wyjście HDMI na dodatkową strefę Tak
Wejście optyczne Toslink 2
Wejścia COAX 3
Ilość wyjść na subwoofer 2
Wyjście słuchawkowe Tak
Wyjście Pre-Out Wielokanałowe
Przedwzmacniacz gramofonowy Tak
Dodatkowe strefy 2 strefa + 3 strefa
Ilość kanałów AV 7
Skalowanie obrazu 4K
Dolby Atmos Tak
Wymienny kabel zasilający Tak
Sterowanie ze smartfonów Tak
Sterowanie RS232 Tak
Okres gwarancji 2 lata
Wysokość urządzenia 20 cm
Szerokość urządzenia 43,5 cm - standard
Głębokość urządzenia 40 cm
Waga urządzenia 15 kg

Mogą cię również zainteresować następujące produkty