Facebook Pixel

Marantz SR5010 czarny

Marantz SR5010 czarny front

Więcej widoków

  • Marantz SR5010 czarny front
  • Marantz SR5010 tył back
  • Marantz SR5010 pilot remote
  • Marantz SR5010 srebrno złoty
  • Aplikacja Marantz Remote App
Marantz SR5010 czarny

Normalna cena: 3 995,00 zł

2 980,00 zł

Do słuchania muzyki i kina domowego w drugiej kolejności.

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Opis

Szczegóły

Kino domowe

Pomimo zwrócenia uwagi na stereo - kino domowe w tym aplitunerze, to wysokiej jakości produkt. Otrzymujemy wysokiej jakości brzmienie z uwagi na starania wokół stereo.  Za skalibrowanie systemu odpowiada Audyssey w wersji MultEQ XT. Duży wydajny transformator o mocy 650W potrafi dobrze napędzić kolumny w systemie 5.2 , 7.2 lub w wersji Dolby Atmos 5.1.2

Dwa wyjścia HDMI umożliwiają podłączenie TV i projektora bez przekładania kabli. Wyjście Trigger pozwala na częściowe zautomatyzowanie kina domowego poprzez uruchamianie subwoofera, ekranu, projektora ....

Stereo

Amplituner od początku projektowany jest pod kątem odsłuchu stereo. Producent przykłada dużą uwagę do jakości stereo poprzez dobór elementów na torze audio, wysokiej mocy zasilanie. Dodatkowo jeżeli oczekiwania użytkownika wzrosną, możliwy jest zakup osobnego systemu stereo i połączenie wszystkiego w jedną całość. 

Multiroom

 Amplituner obsługuje II strefę, którą możemy podłaczyć bezpośrednio pod wzmacniacz do końcówek mocy 6 i 7 , ale pod warunkiem korzystania z pięciu głośników w kinie domowym bez bi-amp. 

W przypadku wykorzystania wszystkich siedmiu końcówek mocy możliwe jest dokupienie zewnętrznej końcówki mocy do obsługi II strefy. Wszystkie funkcjonalności i możliwości II strefy są zachowane.

Przód amplitunera

Na przodzie amplitunera znajdziemy dwa duże pokrętła - głośności oraz wyboru źródła oraz 9 przycisków, poprzez które sterować możemy II strefą, ściemnić wyświetlacz, oraz sterować trybami dźwięku.

Znajdziemy również 3 wejścia - słuchawkowe na złącze duży jack, USB do słuchania muzyki oraz HDMI do wygodnego podłączania urządzeń multimedialnych. 

Tył amplitunera

 Bogato wyposażony w wejścia i wyjścia:

znajdziemy tam 7 wejść HDMI oraz dwa wyjścia HDMI, dwa wejścia cyfrowe coax, dwa wejścia cyfrowe optyczne, 

ze złączy analogowych znajdziemy 4 pary wejść do urządzeń stereofonicznych, wejście wielokanałowe 7.1, wyjście pre-out wielokanałowe 7.2 , wyjście analogowe pre-out do II strefy, wejścia i wyjścia component video.

W zakresie złączy technicznych znajdziemy RS232 umożliwiające podłączenie do inteligentnego domu jako jeden z elementów, wejście IR umożliwiające schowanie amplitunera w niewidocznym miejscu (sterowanie poprzez przedłużacz), wyjście trigger umożliwiające uruchamianie np. subwoofera, ekranu ....

Funkcjonalności

Amplituner Marantz SR5010 oferuje sporo możliwości wygodnego i intuicyjnego słuchania muzyki. Możemy do niego wysłać muzykę bezprzewodowo poprzez bluetooth. Wystarczy raz sparować urządzenia i już gramy np. z telefonu czy tabletu. Ma wbudowany AirPlay. Dodatkowo zobaczy muzykę udostępnioną z waszego komputera (jeżeli będzie w sieci komputerowej) Finalnie da się ustawić tak, by np. sterować z telefonu dotykowego na tarasie jaką muzykę mają grać głośniki ogrodowe z naszego komputera w gabinecie. Kwestia małych kosztów za głośniki ogrodowe (czy do kuchni, łazienki) i konfiguracji urządzenia.

Podłączenia kolumn głośnikowych

Do amplitunera można podłączyć następujące kombinacje kolumn głośnikowych:

- 2 głośniki stereo + ew. subwoofer/y + ew. II strefa

- 2 głośniki stereo + bi-amp głośników frontowych + ew. subwoofer/y

- 5 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y + ew. II strefa

- 5 głośników w systemie kina domowego + bi-amp głośników frontowych + ew. subwoofer/y

- 7 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y

Po wykorzystaniu wszystkich końcówek mocy w amplitunerze możliwe jest dokupienie zewnętrznej końcówki mocy do obsługi II strefy.


Dobór kolumn do Marantza SR5010

Są firmy które łączą wszystkie amplitunery ze wszystkimi kolumnami, ale tak to możecie zrobić sami. Magia w doborze głośników do amplitunera Marantz SR5010  polega na wytyczeniu kilku założeń które muszą być spełnione jak kolor czy wymiar....

Dodatkowo należy przewidzieć:

- wielkość pomieszczenia

- co będziemy grać

- jak głośno

- czy głośniki tylne chcemy zawieszać na ścianie czy będą na standach

- ile tych głośników

- .... itd.

Tych pytań jest sporo- przynajmniej z naszej strony, ale dzięki temu jesteśmy w stanie dobrze dobrać kolumny i amplituner. Nie można np. do ostrego amplitunera Yamaha dobrać ostrych głośników, bo będzie krew z uszu (ale i tu uwagą, są klienci którzy tak lubią i tak chcą). Każdy z klientów jest inny i ma inne oczekiwania.

Praktyczne rozwiązania

Jest kilka ciekawych i praktycznych rozwiązań w tym amplitunerze jak maksymalna głośność, którą ustawiamy świadomie i mimo odkręcenia gałki głośności przypadkiem amplituner dojdzie do ustawionej głośności i nie zniszczy głośników - fajne. Ma również ustawienie głośności startowej, która jest przydatna np. o 22.30 przy uruchamianiu amplitunera. Jest regulacja basu i sopranu, ale trzeba to zrobić z poziomu menu amplitunera

Gwarancja

Na amplituner jest standardowo 2 lata gwarancji. Można ją dodatkowo przedłużyć po zarejestrowaniu produktu przez internet. Wymaga to jedynie 15 minut pracy z Waszej strony. Żadnych dodatkowych kosztów. Gwarancja zostanie przedłużona do 3 lat (nie dotyczy zakupu na firmę)

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajdziemy

- amplituner :)

- pilot

- baterie do pilota

- mikrofon do kalibracji

- statyw do mikrofonu do kalibracji

- naklejki do oznakowania kabli

- instrukcja PL drukowana jak podłączyć i uruchomić

- instrukcja PL pełna w pdf na płycie CD

- antena do FM

- kabel zasilający

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Menu w języku Polskim Tak
Kolor Ciemny
Spotify Connect Tak
AirPlay Tak
MHL Nie
Złącze UBS :) Tak
Odbiornik bluetooth Tak
Połączenie z siecią Wi-Fi wbudowane
Ilość wejść HDMI 8
Ilość wyjść HDMI 2
Wyjście HDMI na dodatkową strefę Nie
Wejście optyczne Toslink 2
Wejścia COAX 2
Ilość wyjść na subwoofer 2
Wyjście słuchawkowe Tak
Wyjście Pre-Out Stereo, Wielokanałowe
Przedwzmacniacz gramofonowy Nie
Dodatkowe strefy 2 strefa
Ilość kanałów AV 7
Skalowanie obrazu 4K
Dolby Atmos Tak
Wymienny kabel zasilający Tak
Sterowanie ze smartfonów Tak
Sterowanie RS232 Tak
Okres gwarancji 3 lata po rejestracji
Wysokość urządzenia 16 cm
Szerokość urządzenia 43,5 cm - standard
Głębokość urządzenia 35 cm
Waga urządzenia 10 kg