Facebook Pixel

Marantz NR1606 srebrno złoty

Marantz NR1606 srebrno złoty

Więcej widoków

  • Marantz NR1606 srebrno złoty
  • Marantz NR1606 czarny front
  • Marantz NR1606 tył back
  • Aplikacja Marantz Remote App
Marantz NR1606 srebrno złoty

Normalna cena: 3 195,00 zł

2 389,00 zł

Jeden z niewielu niskich amplitunerów. 10,5 cm wysokości. Lepszy w stereo niż NR1506.

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Opis

Szczegóły

Marantz NR1606 to model lepiej wyposażony niż jego młodszy brat NR1506. Niestety też jest droższy, ale za to otrzymujemy więcej.

A co otrzymujemy więcej ?

Przede wszystkim więcej prądu. Zamiast 180W (w modelu niższym) otrzymujemy 250W. To duża różnica. Model ten obsługuje dodatkowo BI-AMP, czyli jak podłączymy 250W w wersji BI-AMP to najwięcej zyskamy w odsuchu muzyki, bo będą lepiej kontrolowane głośniki, i oczywiście podczas oglądania filmów/koncertów. W Marantz NR1606 możliwe jest uruchomienie II strefy multiroom, albo systemu 7.2 ale kosztem wersji BI-AMP. Czyli mamy do wyboru albo BI-AMP albo 7 kanałów kina domowego albo II niezależną strefę. Więcej informacji o II strefie jeszcze poniżej. 


WYPRZEDAŻ do wyczerpania zapasów

Od 01.06.2016 wprowadzamy wyprzedaż modeli obowiązujących w roku 2015/2016.

Gwarantujemy najlepszą cenę w internecie. Przedstawiona cena w sklepie internetowym jest propozycją do negocjacji. Szczegóły w sklepie stacjonarnym. Zapraszamy

Ilość modeli uzależniona od stanów magazynowych - do wyczerpania.


 

 

Kino domowe

Jak na niski amplituner kino domowe jest w pełni wyposażone. Amplituner wyposażony jest w system kalibracji Audyssey MultEQ wraz z Dynamic EQ poprawiąjący granie tylnych głośników oraz Dynamic Volume który uruchamiamy na życzenie podczas kalibracji.

Możliwe jest uruchomienie kina domowego w wersji 7.2 lub w wersji Dolby Atmos 5.1.2

Stereo

Odsłuch muzyki jest możliwy bez wydawania dodatkowych pieniędzy dzięki dużej ilości źródeł muzyki wbudowanych w urządzenie. Możemy odtwarzać muzykę z radia internetowego, z komputera/serwera po sieci komputerowej domowej,  muzyka z pamięci przenośnej poprzez złącze USB na panelu frontowym, muzyka z telefonu bezprzewodowa przez bluetooth, radioFM, Spotify....

Dodatkowo jeżeli zależy nam na dobrym stereo, które chcecie zakupić za jakiś dłuższy czas (np.rok czasu), ale przez ten okres chcielibyście posłuchać w miarę przyzwoicie stereo to zakup tego modelu jest lepszym wyborem niż NR1506. Marantz NR1606 ma lepsze zasilanie, możliwość uruchomienia BI-AMP, lepszej jakości komponenty.

W natępnym kroku do dobrego stereo, kupujecie dobry wzmacniacz stereo z obsługą kina domowego poprzez wejście AV (budżet od około 4000 zł) i łączycie z posiadanym już amplitunerem Marantz. Duży skok jakościowy w stereo i kinie domowym.

Potem można to jeszcze rozbudowywać o kolejne kroki jak połączenie wszystkiego z odtwarzaczem CD/DVD/BLURAY ....

Multiroom

Amplituner Marantz NR1606 obsługuje II strefę. Głośniki z II strefy mogą być podłączone bezpośrednio pod amplituner pod końcówkę mocy nr 6 i 7.

Jeżeli jednak korzystacie z Bi-AMP lub systemu kina domowego w wersji z 7 głośnikami, do uruchomienia II niezależnej strefy niezbędne jest dokupienie końcówki mocy i podłączenie jej do wyjść pre-out zone II. Sterowanie, funkcjonalności są takie same.  Dodatkowa końcówka mocy do kupienia na www.systemy-kina-domowego.pl

Przód amplitunera

Zgrabny, ładny, lepiej wykorzystany niż w modleu niższym (pomimo identycznego wyglądu) Na panelu frontowym znajdują się dwa pokrętła - głośności i wyboru źródła. Znajduje się również 8 przycisków - w tym obsługa II strefy, szybki wybór radia internetowego, ściemnienie wyświetlacza, tryby dźwięku.

Amplituner Marantz NR1606 wyposażony jest w trzy wejścia - słuchawkowe na duży jack, wejście USB umożliwiające odtwarzanie muzyki oraz wejście HDMI do podłączenia multimediów.
Tył amplitunera

 Bogatszy niż u jego młodszego brata NR1506. Dodatkowo otrzymujemy dwa złącza HDMI, wejścia i wyjścia sygnału Component video, dwa wyjścia głośnikowe, wyjście trigger do uruchomienia subwoofera, ekranu, projektora ....,  wyjście pre-out zone 2 do obsługi II strefy.

Pełna lista wejść / wyjść  w załączonym obrazku.

Funkcjonalności

 Mimo niskich wymiarów, mimo że to najniższy model z ofert Marantz otrzymujemy sporo funkcjonalności: wbudowany bluetooth, Wi-Fi, radio internetowe, odtwarzanie muzyki z komputera, złącze USB , sterowaniem urządzeniem za pomocą aplikacji Marantz 2015 AVR Remote App, ustawienie głośności startowej i maksymalnej, proste i przyjazne urządzenie jak na amplituner wielokanałowy

 Podłączenia kolumn głośnikowych

 Do amplitunera można podłączyć następujące kombinacje kolumn głośnikowych:

- 2 głośniki stereo + ew. subwoofer/y 

- 2 głośniki stereo + bi-amp +  ew. subwoofer/y

- 2 głośniki stereo +  ew. subwoofer/y + II strefa

- 5 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y

- 5 głośników w systemie kina domowego + bi-amp+ ew. subwoofer/y

- 5 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y + II strefa

- 7 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y

Dodatkow: możliwe jest dokupienie dodatkowej końcówki mocy stereo - tylko do obsługi II strefy.

 Dobór kolumn do Marantz NR1606

Są firmy które łączą wszystkie amplitunery ze wszystkimi kolumnami, ale tak to możecie zrobić sami. Magia w doborze głośników do amplitunera Marantz NR1606 polega na wytyczeniu kilku założeń które muszą być spełnione jak kolor czy wymiar....

Dodatkowo należy przewidzieć:

- ile będzie muzyki a ile kina domowego

- wielkość pomieszczenia

- co będziemy grać

- jak głośno

- .... itd.

Tych pytań jest sporo - przynajmniej z naszej strony, ale dzięki temu jesteśmy w stanie dobrze dobrać kolumny i amplituner. Nie można np. do ostrego amplitunera Yamaha dobrać ostrych głośników, bo będzie krew z uszu (ale i tu uwagą, są klienci którzy tak lubią i tak chcą). Każdy z klientów jest inny i ma inne oczekiwania.

Praktyczne rozwiązania

Jest kilka ciekawych i praktycznych rozwiązań w tym amplitunerze jak maksymalna głośność, którą ustawiamy świadomie i mimo odkręcenia gałki głośności przypadkiem amplituner dojdzie do ustawionej głośności i nie zniszczy głośników - fajne. Ma również ustawienie głośności startowej, która jest przydatna np. o 22.30 przy uruchamianiu amplitunera. Jest regulacja basu i sopranu, ale trzeba to zrobić z poziomu menu amplitunera

Gwarancja

Na amplituner jest standardowo 2 lata gwarancji. Można ją dodatkowo przedłużyć po zarejestrowaniu produktu przez internet. Wymaga to jedynie 15 minut pracy z Waszej strony. Żadnych dodatkowych kosztów. Gwarancja zostanie przedłużona do 3 lat.(nie dotyczy zakupu na firmę)

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajdziemy:

- amplituner :)

- pilot

- baterie do pilota

- mikrofon do kalibracji

- statyw do mikrofonu do kalibracji

- naklejki do oznakowania kabli

- instrukcja PL drukowana jak podłączyć i uruchomić

- instrukcja PL pełna w pdf na płycie CD

- antena do FM

- kabel zasilający

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Menu w języku Polskim Tak
Kolor Jasny
Spotify Connect Tak
AirPlay Tak
MHL Nie
Złącze UBS :) Tak
Odbiornik bluetooth Tak
Połączenie z siecią Wi-Fi wbudowane
Ilość wejść HDMI 8
Ilość wyjść HDMI 1
Wyjście HDMI na dodatkową strefę Nie
Wejście optyczne Toslink 1
Wejścia COAX 1
Ilość wyjść na subwoofer 2
Wyjście słuchawkowe Tak
Wyjście Pre-Out Stereo
Przedwzmacniacz gramofonowy Nie
Dodatkowe strefy 2 strefa
Ilość kanałów AV 7
Skalowanie obrazu 4K
Dolby Atmos Tak
Wymienny kabel zasilający Tak
Sterowanie ze smartfonów Tak
Sterowanie RS232 Nie
Okres gwarancji 3 lata po rejestracji
Wysokość urządzenia 11 cm
Szerokość urządzenia 44 cm
Głębokość urządzenia 38 cm
Waga urządzenia 9 kg