Facebook Pixel

Marantz NR1506 srebrno złoty

Marantz NR1506 srebrno złoty front

Więcej widoków

  • Marantz NR1506 srebrno złoty front
  • Marantz NR1506 czarny front
  • Marantz NR1506 tył back
  • Aplikacja Marantz Remote App
Marantz NR1506 srebrno złoty

Normalna cena: 2 495,00 zł

1 999,00 zł

Jeden z niewielu niskich amplitunerów. 10,5 cm wysokości.

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Opis

Szczegóły

Marantz NR1506 to jeden z bardzo niewielu amplitunerów NISKICH. Jeżeli koniecznie poszukujesz niskiego amplitunera to jest to jedna z niewielu propozycji. 

Zalety amplitunera:

1. Posiada wszystkie najważniejsze cechy amplitunera pełnowymiarowego. Wyposażony został w wysokiej jakości system kalibracji o nazwie audyssey MultEQ wraz z Dynamic EQ (który poprawia jakośc grania tylnych głośników) oraz Dynamic Volume, który uruchamiany na życzenie klienta. 

2. Jest równie multimedialny - Spotify, złącze USB do muzyki, radio internetowe, DLNA, obsługa bezstratnych plików, Wi-Fi, złącze HDMI na panelu frontowym, wejście słuchawkowe - pełna wygoda.

3. Wyposażony jest w najnowsze rozwiązania obowiązujące w sprzęcie kina domowego na dzień dzisiejszy (2015/2016 ), w tym złącza HDMI zgodne ze specyfikacją HDMI 2.0  


Komplet okablowania połączeniowego - GRATIS

Przesyłka ubezpieczona - GRATIS


 Stereo

Odsłuch muzyki jest możliwy bez wydawania dodatkowych pieniędzy dzięki dużej ilości źródeł muzyki wbudowanych w urządzenie. Możemy odtwarzać muzykę z radia internetowego, z komputera/serwera po sieci komputerowej domowej,  muzyka z pamięci przenośnej poprzez złącze USB na panelu frontowym, muzyka z telefonu bezprzewodowa przez bluetooth, radioFM, Spotify....

Dodatkowo jako jeden z najtańszych amplitunerów ma wyjście kolumn frontowych Pre-out. Umożliwia to zakup tego amplitunera jako rozszerzenie osobnego systemu stereo. Wówczas podczas słuchania muzyki amplituner nie działa i nie bierze udziału, a jak oglądamy film wówczas amplituner napędza głośniki tylne i głośnik centralny, a kolumny frontowe podłączone są do systemu stereo i sterowane przez amplituner NR1506 przez wyjście pre-out. Oczywiście wzmacniacz stereo też musi wspierać taką funkcjonalność. Więcej infromacji u naszych specjalistów.

Multiroom

 Amplituner nie obsługuje multiroom

Przód amplitunera

Ładny, zgrabny, zajmujący tyle wysokości co odtwarzacz bluray. Na przodzie amplitunera znajdziemy dwie gałki: głośności oraz wyboru źródła. Dodatkowo jest 8 przycisków jak. np szybki wybór radia internetowego, czy ściemnienie wyświetlacza. Znajdziemy również 3 wejścia: gniazdo słuchawkowe duży jack, wejście USB umożliwiające odsłuch muzyki, oraz złącze HDMI do wygodnego podłączenia multimediów.
Tył amplitunera

 Skromny, ale znajdziemy wszystko co niezbędne. 5 wejść HDMI, jedno wejście cyfrowe optyczne, jedno wejście cyfrowe coax, trzy wejścia analogowe stereo.

Ciekawym rozwiązaniem jest wyjście pre-out kolumn fronowych, co pozwala na połączenie z osobnym system stereo. To ciekawe rozwiazanie dla tych, którzy rzadko korzystają z kina domowego i nie chcą wydawać dużych pieniędzy na amplituner kina domowego.

Funkcjonalności

Mimo niskich wymiarów, mimo że to najniższy model z ofert Marantz otrzymujemy sporo funkcjonalności: wbudowany bluetooth, Wi-Fi, radio internetowe, odtwarzanie muzyki z komputera, złącze USB , sterowaniem urządzeniem za pomocą aplikacji Marantz 2015 AVR Remote App, ustawienie głośności startowej i maksymalnej, proste i przyjazne urządzenie jak na amplituner wielokanałowy

Podłączenia kolumn głośnikowych

 Do amplitunera można podłączyć następujące kombinacje kolumn głośnikowych:

- 2 głośniki stereo + ew. subwoofer/y 

- 5 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y

- głośnik centralny + głośniki surround + ew. subwoofer/y bezpośrednio do amplitunera + kolumny frontowe do osobnego systemu stereo (połączenie ze stereo przez pre-out)

Dobór kolumn do Marantz NR1506

Są firmy które łączą wszystkie amplitunery ze wszystkimi kolumnami, ale tak to możecie zrobić sami. Magia w doborze głośników do amplitunera Marantz NR1506 polega na wytyczeniu kilku założeń które muszą być spełnione jak kolor czy wymiar....

Dodatkowo należy przewidzieć:

- ile będzie muzyki a ile kina domowego

- wielkość pomieszczenia

- co będziemy grać

- jak głośno

- .... itd.

Tych pytań jest sporo - przynajmniej z naszej strony, ale dzięki temu jesteśmy w stanie dobrze dobrać kolumny i amplituner. Nie można np. do ostrego amplitunera Yamaha dobrać ostrych głośników, bo będzie krew z uszu (ale i tu uwagą, są klienci którzy tak lubią i tak chcą). Każdy z klientów jest inny i ma inne oczekiwania.

Praktyczne rozwiązania

Jest kilka ciekawych i praktycznych rozwiązań w tym amplitunerze jak maksymalna głośność, którą ustawiamy świadomie i mimo odkręcenia gałki głośności przypadkiem amplituner dojdzie do ustawionej głośności i nie zniszczy głośników - fajne. Ma również ustawienie głośności startowej, która jest przydatna np. o 22.30 przy uruchamianiu amplitunera. Jest regulacja basu i sopranu, ale trzeba to zrobić z poziomu menu amplitunera

Gwarancja

Na amplituner jest standardowo 2 lata gwarancji. Można ją dodatkowo przedłużyć po zarejestrowaniu produktu przez internet. Wymaga to jedynie 15 minut pracy z Waszej strony. Żadnych dodatkowych kosztów. Gwarancja zostanie przedłużona do 3 lat.(nie dotyczy zakupu na firmę)

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajdziemy:

- amplituner :)

- pilot

- baterie do pilota

- mikrofon do kalibracji

- statyw do mikrofonu do kalibracji

- naklejki do oznakowania kabli

- instrukcja PL drukowana jak podłączyć i uruchomić

- instrukcja PL pełna w pdf na płycie CD

- antena do FM

- kabel zasilający

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Menu w języku Polskim Tak
Kolor Jasny
Spotify Connect Tak
AirPlay Tak
MHL Nie
Złącze UBS :) Tak
Odbiornik bluetooth Tak
Połączenie z siecią Wi-Fi wbudowane
Ilość wejść HDMI 6
Ilość wyjść HDMI 1
Wyjście HDMI na dodatkową strefę Nie
Wejście optyczne Toslink 1
Wejścia COAX 1
Ilość wyjść na subwoofer 2
Wyjście słuchawkowe Tak
Wyjście Pre-Out Stereo
Przedwzmacniacz gramofonowy Nie
Dodatkowe strefy Brak
Ilość kanałów AV 5
Skalowanie obrazu brak
Dolby Atmos Nie
Wymienny kabel zasilający Tak
Sterowanie ze smartfonów Tak
Sterowanie RS232 Nie
Okres gwarancji 3 lata po rejestracji
Wysokość urządzenia 11 cm
Szerokość urządzenia 44 cm
Głębokość urządzenia 38 cm
Waga urządzenia 9 kg