Facebook Pixel

Denon AVR-X7200WA premium silver

Denon AVR-X7200W silver front

Więcej widoków

  • Denon AVR-X7200W silver front
  • Denon AVR-X7200W silver front open
  • Denon AVR-X7200W tył back
  • Denon AVR-X7200W pilot remote
  • Denon AVR-X7200W czarny front
  • słuchawki Denon AH-C50
  • słuchawki Denon AH-D310R
  • słuchawki Denon AH-C260
  • kabel WireWorld Chroma HDMI 2.0
Denon AVR-X7200WA premium silver

Normalna cena: 11 995,00 zł

8 499,00 zł

Najwyższy dostępny model marki Denon.

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 0zł

Płatność przy odbiorze - 0zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

Opis

Szczegóły

Denon AVR-X7200WA to obecnie najwyższy model wśród amplitunerów kina domowego marki Denon. W stosunku do modelu niższego AVR-X5200W oferuje przede wszystkim wyższej jakości komponenty, jeszcze więcej mocy dzięki lepszym końcówkom mocy , dużo mocniejsze lepsze zasilanie. Funkcjonalnie oba amplitunery posiadają wszystko. Ten model jest wyższy o 3 cm , cięższy o prawie 4 kg. Dla jeszcze większego wyrafinowania dźwięku, AVR-X7200W dysponuje własnym obwodem DDSC-HD32 Denon z renomowanym wielokanałowym przetwarzaniem, a także posiada połączenie Denon link HD pozwalające na wolną od zakłóceń transmisję ze współpracującego odtwarzacza Blu-ray. Posiada 9 identycznych odseparowanych od siebie końcówek mocy wbudowanych w monolityczną, symetryczną konstrukcję wzmacniacza z wykonanymi na zamówienie tranzystorami DHCT (Denon High Current Transistors).

Kino domowe

Najbardziej zaawansowany pakiet Audyssey w tym Audyssey MultEQ XT 32 do kalibracji pomieszczenia z Sub EQ HT i LFC. PROfesjonalna kalibracja możliwa - dostępna osobno. Wysokiej jakości komponenty w sekcji przedwzmacniacza, 9 wysokiej jakości końcówek mocy, Denon Link HD do zlikwidowania efektu Jitter ... Możliwość skonfigurowania Dolby Atmos lub Auro-3D. Obsługa maksymalnie 13 głośników w systemie kina domowego (wymaga dokupienia wzmacniacza lub końcówki mocy).

Stereo

Symetryczna konstrukcja wzmacniacza z wykonanymi na zamówienie tranzystorami DHCT (Denon Denon High Current Transistors). Wysokiej jakości przedwzmacniacz, możliwość podłączenia kolumn w trybie BI-AMP. Możliwość odtwarzania muzyki poprzez bluetooth, radio internetowe, sieć komputerową z serwera/komputera, złącze USB na panelu przednim, AirPlay.... Ogrom funkcjonalności i wysokiej jakości brzmienie z dobrą kontrolą głośników dzięki dużej ilości prądu.

Multiroom

Amplituner może obsłużyć II i III strefę w pełni niezależnie. To jest maksymalne ustawienie, pod warunkiem że korzystamy z kina domowego w oparciu o 5 głośników (5 końcówek mocy). Pozostałe możliwości podłączenia głośników w systemie multiroom - opis poniżej podłączenia głośników.

Przód amplitunera

Robiący wrażenie przód amplitunera to zasługa wielkości oraz jakości wykanania panelu przedniego. Metalowy. Pod panelem kryją się 24 przyciski do sterowania amplitunerem oraz wejście HDMI do łatwiego podłączenia multimediów, złącze USB do odtwarzania muzyki oraz wejście analogowe.

Funkcjonalnie, wygodnie, ładnie.

Tył amplitunera

Tył amplitunera to istny gąszcz wejść i wyjść. Przy uruchamianiu polecamy skorzystanie z osób, które zajmują się tym zawodowo. 

W tym modelu otrzymujemy funkcję trzeciego wyjścia HDMI , które możemy przypisać do drugiej strefy. Jest to potrzebne np, jeżeli chcielibyście uruchomić projektor latem w ogrodzie lub drugi TV w sypialni czy gościnnym.

Sumarycznie: dwa wyjścia HDMI przypisane do kina domowego (jedno pod TV, drugie pod projektor) oraz trzecie wyjście które może wyświetlać coś innego - II strefa.

Na tylnym panelu znajdują się również złącza:

- trigger out do sterowania (włącz się, wyłącz się) np. subwooferem, ekranem, projektorem ....

- złacze RS232 do pełnej komunikacji w domu inteligentnym. Amplituner można podłączyć do automatyki budynkowej i w pełni nim sterować.

- remote control - możliwe jest ukrycie amplitunera np. w meblu i sterowanie nim pilotem poprzez przedłużacz

- wyjścia wielokanałowe, które możemy wykorzystać do podłączenia do zewnętrznych końcówek mocy (amplituner działa wówczas jako procesor AV) lub wykorzystać wyjścia Front jako przesył sygnału kolumn frontowych do naszego osobnego systemu stereo. 

- złącze Denon Link, które wykorzystujemy do połączenia z odtwarzaczem Denon, po to by urządzenia pracowały na tym samym zegarze. Powoduje to zmniejszenie efektu Jitter przy przetwarzaniu danych cyfrowych. Lepsze stereo, lepsze brzmienie.

- wejście Phono do podłączenia gramofonu

Dodatkowo w stosunku do modelu niższego otrzymujemy:

- dodatkowe wejście USB

- wejścia analogowe do podłączenia systemu 7.1 

- szerszą gamę wejść i wyjść component 

Funkcjonalności

Amplituner Denon AVR-X7200W oferuje sporo możliwości wygodnego i intuicyjnego słuchania muzyki. Możemy do niego wysłać muzykę bezprzewodowo poprzez bluetooth. Wystarczy raz sparować urządzenia i już gramy np. z telefonu czy tabletu. Ma wbudowany AirPlay. Dodatkowo zobaczy muzykę udostępnioną z waszego komputera (jeżeli będzie w sieci komputerowej) Finalnie da się ustawić tak, by np. sterować z telefonu dotykowego na tarasie jaką muzykę mają grać głośniki ogrodowe z naszego komputera w gabinecie. Kwestia małych kosztów za głośniki ogrodowe (czy do kuchni, łazienki) i konfiguracji urządzenia.

Podłączenia kolumn głośnikowych do Denon AVR-X7200W

Do amplitunera można podłączyć następujące kombinacje kolumn głośnikowych:

- 2 głośniki stereo + ew. subwoofer/y + ew. II strefa + ew. III strefa

- 2 głośniki stereo + bi-amp głośników frontowych + ew. subwoofer/y + ew. II strefa

- 5 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y + ew. II strefa + ew. III strefa

- 5 głośników w systemie kina domowego + bi-amp głośników frontowych + ew. subwoofer/y + ew. II strefa

- 7 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y + ew. II strefa

- 7 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y + ew. II strefa mono + III strefa mono

- 9 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y 

Amplituner może maksymalnie obsłużyć 13 kanałów, wymaga to dokupienia wzmacniacza z wejściem na końcówkę mocy lub końcówki mocy.

Dobór kolumn do Denon AVR-X7200W

Są firmy które łączą wszystkie amplitunery ze wszystkimi kolumnami, ale tak to możecie zrobić sami. Magia w doborze głośników do amplitunera Denon AVR-X7200W polega na wytyczeniu kilku założeń które muszą być spełnione jak kolor czy wymiar....

Dodatkowo należy przewidzieć:

- wielkość pomieszczenia

- co będziemy grać

- jak głośno

- czy głośniki tylne chcemy zawieszać na ścianie czy będą na standach

- ile tych głośników

- .... itd.

Tych pytań jest sporo- przynajmniej z naszej strony, ale dzięki temu jesteśmy w stanie dobrze dobrać kolumny i amplituner. Nie można np. do ostrego amplitunera Yamaha dobrać ostrych głośników, bo będzie krew z uszu (ale i tu uwagą, są klienci którzy tak lubią i tak chcą). Każdy z klientów jest inny i ma inne oczekiwania.

Praktyczne rozwiązania

Jest kilka ciekawych i praktycznych rozwiązań w tym amplitunerze jak maksymalna głośność, którą ustawiamy świadomie i mimo odkręcenia gałki głośności przypadkiem amplituner dojdzie do ustawionej głośności i nie zniszczy głośników - fajne. Ma również ustawienie głośności startowej, która jest przydatna np. o 22.30 przy uruchamianiu amplitunera. Jest regulacja basu i sopranu, ale trzeba to zrobić z poziomu menu amplitunera

Możliwe jest podłączenie drugiego telewizora/projektora który będzie w innym pomieszczeniu. Wówczas może on wyświetlać to samo lub coś innego co strefa główna. Głośniki w drugim pomieszczeniu tylko stereo, ale to ciekawa propozycja.

Gwarancja

Na amplituner jest standardowo 2 lata gwarancji. Można ją dodatkowo przedłużyć po zarejestrowaniu produktu przez internet. Wymaga to jedynie 15 minut pracy z Waszej strony. Żadnych dodatkowych kosztów. Gwarancja zostanie przedłużona do 3 lat.(nie dotyczy zakupu na firmę)

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajdziemy

- amplituner :)

- pilot

- baterie do pilota

- mikrofon do kalibracji

- statyw do mikrofonu do kalibracji

- naklejki do oznakowania kabli

- instrukcja PL drukowana jak podłączyć i uruchomić

- instrukcja PL pełna w pdf na płycie CD

- antena do FM

- kabel zasilający

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Menu w języku Polskim Tak
Kolor Jasny
Spotify Connect Tak
AirPlay Tak
MHL Nie
Złącze UBS :) Tak
Odbiornik bluetooth Tak
Połączenie z siecią Wi-Fi wbudowane
Ilość wejść HDMI 8
Ilość wyjść HDMI 3
Wyjście HDMI na dodatkową strefę Tak
Wejście optyczne Toslink 2
Wejścia COAX 2
Ilość wyjść na subwoofer 2
Wyjście słuchawkowe Tak
Wyjście Pre-Out Stereo, Wielokanałowe
Przedwzmacniacz gramofonowy Tak
Dodatkowe strefy 2 strefa + 3 strefa
Ilość kanałów AV 9
Skalowanie obrazu 4K
Dolby Atmos Tak
Wymienny kabel zasilający Tak
Sterowanie ze smartfonów Tak
Sterowanie RS232 Tak
Okres gwarancji 3 lata po rejestracji
Wysokość urządzenia 20 cm
Szerokość urządzenia 43,5 cm - standard
Głębokość urządzenia 43 cm
Waga urządzenia 18 kg

Mogą cię również zainteresować następujące produkty