Facebook Pixel

Denon AVR-X4200W premium silver

Denon AVR-X4200W premium silver

Więcej widoków

  • Denon AVR-X4200W premium silver
  • Denon AVR-X4200W tył back
  • Denon AVR-X4200W pilot remote
  • Denon AVR-X4200W tył back 2
  • Tablet Lenovo TAB2 A7-10F
  • Aplikacja Denon Remote App
Denon AVR-X4200W premium silver

Normalna cena: 6 495,00 zł

5 299,00 zł

Sieciowy amplituner kina domowego- niezwykłe doświadczenia dźwiękowe z Dolby Atmos
- HDMI 2.0
- Bezprzewodowy streaming: Bluetooth/Wi-Fi/Spotify/AirPlay

Normalna cena: 6 495,00 zł

5 299,00 zł

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 0zł

Płatność przy odbiorze - 0zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

Opis

Szczegóły

Denon AVR-X4200W to kolejna edycja znanego , popularnego i często wybieranego amplitunera kina domowego. Wcześniejsze modele o nazwie AVR-X4100W czy AVR-X4000 to bardzo udane produkty. Tak jest i w tym przypadku. To kontynuacja , a nie rewolucja w zakresie tego rozwiązania. Amplituner wyposażony jest w wiele wysokiej jakości rozwiązań. Zacząć należy od systemy kalibracji pomieszczenia o nazwie Audyssey w najwyzszej wersji MultEQ XT32 z opcją osobnego pomiaru profesjonalnego.

Wysokiej jakości zasilanie, bardzo dużo możliwości połączeniowych, które wystarczą na starcie i w przyszłości, wysokiej jakości komponenty wewnątrz, które dostarczają przyzwoite stereo i wysokiej jakości kino domowe.

Kino domowe

Jeżeli poszukujesz genialnego, a przy tym niedrogiego amplitunera do kina domowego, to jest to bardzo dobry wybór. Dlaczego:

- jak wspomnieliśmy chwilę wcześniej najwyższa wersja pomiaru pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32, która odpowiada za spójność głośników w kinie domowym. Obsługa dwóch subwooferów, które dają ogrom frajdy i poczucie "kinowosci" podczas oglądania filmów. Znaczna ilość mocy do wysterowania głośników z opcją dołożenia mocy poprzez zewnętrzne końcówki mocy oraz szeroka możliwość rozbudowy kina domowego o kolejne kanały. Obsługa Dolby Atmos

Stereo

Jakość stereo w amplitunerze Denon AVR-X4200w można ocenić jako dobre. Oczywiście nie możemy porównywać do wzmacniacza stereo za 5000 zł, bo to dwa różne produkty, ale gdyby ktoś odczuł że jego oczekiwania w zakresie stereo z czasem wzrosły, możliwe jest dokupienie i podłączenia zewnętrznej końcówki mocy lub możliwość połączenia amplitunera z osobnym zewnętrznym systemem stereo bez większego problemu. 

Funkcjonalnie w zakresie odsłuchu muzyki też nie można znaleźć najmniejszych powodów do narzekania. Radio internetowe, Spotify, odtwarzanie strumieniowe, złącze USB na panelu przednim, AirPlay, Bluetooth .... Do tego wygodne sterowanie z urządzeń dotykowych, komputera ...

W amplitunerze znajduje sie również spro rozwiązań i doświadczenia inżynierów Denon'a w zakresie wysokiej jakości odłuchu stereo jak unikalny system AL24 Processing Plus oparty o przetworniki cyfrowo analogowe wysokiej jakości 192kHz / 32bit czy funkcja Denon Link HD Connection, dzięki której transmisja z odtwarzacza Denon Blu-ray Player jest wolna od niepotrzebnych zniekształcenia jitter czy technologię Denon D.D.S.C-HD (Dynamic Discrete Surround Circuit High Definition która ma największy wpływ przy odtwarzaniu płyt wielokanałowych np. SA-CD , DVD-Audio, koncertów .... filmów

Multiroom

 Amplituner Denon AVR-X4200W obsługuje II strefę lub II i III strefę (2 x mono). Fizycznie robi to poprzez 6 i 7 końcówkę mocy w amplitunerze, dlatego aby skorzystać z multiroom bez dokupowania jakichkolwiek elementów w pomieszczeniu głównym może być wykorzystany maksymalnie system 5.2.

W przypdaku uruchomienia II i III strefy amplituner przydziela jedną końcówke mocy (mono) do II strefy i jedną końcówkę mocy (mono) do III strefy. Strefy są w pełni funkcjonalne i niezależne.

Możliwe jest też dokupienie zewnetrznej końcówki mocy do II i III strefy które łączymy do wyjść stereo RCA (cinch) przy oznaczeniu ZONE2 i ZONE3. Funkcjonalnie taka wersja również jest pełna i niezależna.

Przód amplitunera

Najtańszy model amplitunera Denon , który ma panel frontowy metalowy. Wygląd bardzo nowoczesny, skromny. Na zewnątrz jedynie dwa pokrętła - głośności oraz wyboru źródła. Reszta przycisków pod uchylnym panelem.

Pod panelem znajdują się przyciski do sterowania:

- II strefą

- III strefą

- pełna obsługa menu amplitunera

- 4 przyciski szybkiego wyboru programowalne (takie same są na pilocie)

oraz złącza:

- HDMI - do łątwego przyłączania urządzeń audio video

- UDB - do odtwarzania muzyki

- wejście analogowe stereo ze złączami RCA (cinch)

- słuchawkowe ze złączem duży jack

Tył amplitunera

 I tu będzie bogato. Złącza cyfrowe: 2 x wejście cyfrowe Coax, 2 x wejście cyfrowe optyczne, wejście cyfrowe Denon Link HD do połączenia z dedykowanym odtwarzaczem Denon (wówczas pracują na jednym zegarze wewnętrznym i eleminowany jest efekt "jitter" ; mniej zniekształceń dźwięku), oczywiście wejścia HDMI 7 x HDMI w najnowszej wersji 2.0. Amplituner wyposażony jest w 3 wyjścia HDMI, które podzielić można na 2 w pomieszczeniu głównym (TV + projektor) + 1 w II strefie niezależne.

Złącza analogowe: 5 x wejście stereo RCA, 1 x wejście Phono do podłączenia gramofonu, wielokanałowe wyjście analogowe do połączenia się z zewnętrznym systemem stereo  lub umożliwiające podłączenia zewnętrznych końcówek mocy by uzyskać więcej mocy lub rozbudować system o kolejne kanały. Np. do obsługi Dolby Atmos w wersji 5.1.4 lub 7.1.2 niezbedne jest dołączenie zewnetrznej końcówki mocy. Dodatkowo 2 x wyjście analogowe stereo do II i do III strefy.

Wejścia i wyjście analogowe video component.

Złącza techniczne: 2 x trigger do uruchamiania automatycznie np. subwofoera, projektora, ekranu ..., Remote Control umożliwiające umieszczenie elektroniki w niewidocznym miejscu i sterowanie przez przedłużacz fal pilota, złącze RS232 do połączenia z tzw. "inteligentnym domem", 

Funkcjonalności

Dzięki wbudowanej bezprzewodowej łączności Bluetooth, użytkownik może po prostu podłączyć swój smartfon obsługujący Bluetooth i przesyłać strumieniowo ulubione utwory, aby odtwarzać je na AVR-X4200W w wysokiej jakości dźwięku, bądź też za pomocą Wi-Fi łącząc się z domową siecią. Urządzenie zapewnia dostęp do niemial nieograniczonej liczby źródeł muzyki: począwszy od Apple AirPlay przez połączenie się z sieciowymi urządzeniami (NAS) po radia internetowe czy też Spotify Connect (zgodnie z lokalną dostępnością; wymagana subskrypcja). Ponadto urządzenie odtwarza pliki audio wysokiej rozdzielczości, takie jak: FLAC, AIFF oraz DSD. Dodatkowo aplikacja Denon AVR Remote App (dostępna na Android i iOS). Setup Assistant w 9 językach (w tym polskim); terminale głośnikowe oznaczone kolorami. 

Podłączenia kolumn głośnikowych

Do amplitunera można podłączyć następujące kombinacje kolumn głośnikowych:

- 2 głośniki stereo + ew. subwoofer/y + ew. II strefa

- 2 głośniki stereo + ew. subwoofer/y + ew. II strefa mono + III strefa mono

- 2 głośniki stereo + bi-amp głośników frontowych + ew. subwoofer/y

- 5 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y + ew. II strefa

- 5 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y + ew. II strefa mono + III strefa mono

- 5 głośników w systemie kina domowego + bi-amp głośników frontowych + ew. subwoofer/y

- 7 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y 

Możliwa jest rozbudowa systemu o większą ilość głośników, ale wymaga to zakupu zewnętrznej końcówki mocy. Szczegóły u naszych specjalistów.

Dobór kolumn do ampliunera Denon AVR-X4200W

Są firmy które łączą wszystkie amplitunery ze wszystkimi kolumnami, ale tak to możecie zrobić sami. Magia w doborze głośników do amplitunera Denon AVR-X4200W polega na wytyczeniu kilku założeń które muszą być spełnione jak kolor czy wymiar....

Dodatkowo należy przewidzieć:
- wielkość pomieszczenia
- co będziemy grać
- jak głośno
- .... itd.
Tych pytań jest sporo - przynajmniej z naszej strony, ale dzięki temu jesteśmy w stanie dobrze dobrać kolumny i amplituner. Nie można np. do ostrego amplitunera Yamaha dobrać ostrych głośników, bo będzie krew z uszu (ale i tu uwagą, są klienci którzy tak lubią i tak chcą). Każdy z klientów jest inny i ma inne oczekiwania.

Praktyczne rozwiązania

Jest kilka ciekawych i praktycznych rozwiązań w tym amplitunerze jak maksymalna głośność, którą ustawiamy świadomie i mimo odkręcenia gałki głośności przypadkiem amplituner dojdzie do ustawionej głośności i nie zniszczy głośników - fajne. Ma również ustawienie głośności startowej, która jest przydatna np. o 22.30 przy uruchamianiu amplitunera. Jest regulacja basu i sopranu, ale trzeba to zrobić z poziomu menu amplitunera

Możliwe jest podłączenie drugiego telewizora/projektora który będzie w innym pomieszczeniu. Wówczas może on wyświetlać to samo lub coś innego co strefa główna. Głośniki w drugim pomieszczeniu tylko stereo, ale to ciekawa propozycja.

Gwarancja

Na amplituner jest standardowo 2 lata gwarancji. Można ją dodatkowo przedłużyć po zarejestrowaniu produktu przez internet. Wymaga to jedynie 15 minut pracy z Waszej strony. Żadnych dodatkowych kosztów. Gwarancja zostanie przedłużona do 3 lat.(nie dotyczy zakupu na firmę)

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajdziemy

- amplituner :)

- pilot

- baterie do pilota

- mikrofon do kalibracji

- statyw do mikrofonu do kalibracji

- naklejki do oznakowania kabli

- instrukcja PL drukowana jak podłączyć i uruchomić

- instrukcja PL pełna w pdf na płycie CD

- antena do FM

- kabel zasilający

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Menu w języku Polskim Tak
Kolor Jasny
Spotify Connect Tak
AirPlay Tak
MHL Nie
Złącze UBS :) Tak
Odbiornik bluetooth Tak
Połączenie z siecią Wi-Fi wbudowane
Ilość wejść HDMI 8
Ilość wyjść HDMI 3
Wyjście HDMI na dodatkową strefę Tak
Wejście optyczne Toslink 2
Wejścia COAX 2
Ilość wyjść na subwoofer 2
Wyjście słuchawkowe Tak
Wyjście Pre-Out Stereo, Wielokanałowe
Przedwzmacniacz gramofonowy Tak
Dodatkowe strefy 2 strefa + 3 strefa
Ilość kanałów AV 7
Skalowanie obrazu 4K
Dolby Atmos Tak
Wymienny kabel zasilający Tak
Sterowanie ze smartfonów Tak
Sterowanie RS232 Tak
Okres gwarancji 3 lata po rejestracji
Wysokość urządzenia 17 cm
Szerokość urządzenia 43,5 cm - standard
Głębokość urządzenia 39 cm
Waga urządzenia 13 kg