Facebook Pixel

Denon AVR-X2100W czarny

Denon AVR-X2100W front

Więcej widoków

  • Denon AVR-X2100W front
  • Denon AVR-X2100W tył
  • Denon AVR-X2100W pilot
Denon AVR-X2100W czarny

Normalna cena: 2 495,00 zł

2 000,00 zł

Denon AVR-X2100W - amplituner kina domowego.
Najlepszy stosunek ceny do jakości. Jeżeli poszukujesz amplitunera w budżecie około 2000 zł pomyśl o Denon AVR-X2100W. Więcej informacji w opisie.

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 0zł

Płatność przy odbiorze - 0zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

Opis

Szczegóły

Opis ogólny

Denon AVR-X2100W to jeden z najpopularniejszych amplitunerów w Polsce. I słusznie. Posiada wszystko co może potrzebować użytkownik dobrego kina domowego. Jako jeden z niewielu posiada menu w języku polskim. Klienci którzy myślą o tym amplitunerze rozważają jeszcze Onkyo TX-NR636, który jest jego mocnym konkurentem. Rozważyć można jeszcze model niższy o nazwie AVR-X1100W, który jest tańszy a nie tracimy znacząco. Jeżeli będziecie użytkować amplituner w mieszkaniu można rozważyć model tańszy, tym bardziej jeżeli budżet na kolumny jest nieduży. Jeżeli jednak ma grać w salonie w wydzielonej części w domku to należny pozostać minimum przy tym modelu lub wyższym.

Kino domowe

Denon AVR-X2100W to najlepszy wybór w tym budżecie w zakresie kina domowego. To zasługa dużego wydajnego transformatora, czyli dużo prądu, oraz systemu kalibracji pomieszczenia o nazwie Audyssey MultEQ XT. System kalibracji to ważny element do tego by pięć głośników grało razem, a nie każdy osobno. Różnica w brzmieniu jest duża. W tym przypadku mamy wysoką wersję Audyssey'a co się chwali producentowi Denon.

Stereo 

Stereo w tym amplitunerze jest przyzwoite. Co to znaczy przyzwoite ? jeżeli porównamy go do wzmacniacza stereo za 4000 zł to oczywiście zagra słabiej, ale jeżeli poszukujecie dobrego amplitunera z dobrym stereo gdzie nie ma wstydu to jest to bardzo dobry wybór. Lub inaczej. Nie ma innego lepszego amplitunera kina domowego w tym budżecie. Są które grają inaczej, ale nie lepiej.

Multiroom

Multiroom Amplituner może obsługiwać II strefę, czyli jest możliwość podłączenia głośników np. ogrodowych i sterowanie nimi z telefonu dotykowego lub z panelu fronowego. Głosniki te mogą grać to samo lub coś innego niż strefa główna. Mogą grać również na innym poziomie głośności. ALE jeżeli posiadacie w swoim kinie domowym siedem głośników lub chcecie wykorzystać połączenie Bi-AMP do kolumn frontowych to nie da się wykorzystać II stefy. Albo II strefa albo 7 głośników w kinie domowym albo Bi-AMP i pięć głośników w kinie domowym

Przód ampitunera

Na panelu przednim amplitunera znajdziemy dwa pokrętła. Jedno od głośności , drugie od wyboru źródła (źródła niewykorzystywane można ukryć). Posiada wejście na słuchawki - duży jack, wejście HDMI by łatwo podłączyć np kamerę ... oraz wejscie USB z którego możemy odtwarzać muzykę (ale nie filmy). Na panelu przednim są również praktyczne przyciski od II strefy, jeżeli będziecie korzystać, oraz cztery przyciski 1, 2, 3 i 4 (tożsame z przyciskami na pilocie), gdzie możemy sobie zaprogramować 4 ulubione ustawienia amplitunera. Ustawiamy wejście, tryb dźwięku ... itd pod jednym guzikiem.

Tył amplitunera

Tył amplitunera jest bardzo czytelny. Co nie znaczy, że każdy sobie poradzi z podłączeniem. Ale przyznać należy, że to najbardziej zrozumiały amplituner jeśli chodzi o podłączenia :) Siedem zacisków głośnikowych: Albo II strefa i kino domowe 5 głośników albo 7 głośników w kinie domowym albo Bi-AMP i pięć głośników w kinie domowym Posiada wejścia HDMI - 7 sztuk - więc nie powinno zabraknąć. Dwa wyjścia HDMI aby można było podłączyć TV i projektor bez przekładania kabli HDMI. Oba wyjścia wyświetlają to samo. Pozostałe wejścia cyfrowe - optyczne 2 sztuki, ale uwaga: brak wejścia cyfrowego COAX. Zwróćcie uwagę czy będą wam niezbędne. Jeżeli tak, to czy da się podłączyć inaczej w razie czego. Wejścia analogowe - 4 pary. Brak wejścia phono, ale można to obejść poprzez i tak osobno kupowany przedwzmacniacz gramofonowy. Dwa wyjścia na subwoofery. Gniazdo zasilania, co pozwala na wymianę kabla zasilającego na lepszy. Warto.

Funkcjonalności

Amplituner Denon AVR-X2100W oferuje sporo możliwości wygodnego i intuicyjnego słuchania muzyki. Możemy do niego wysłać muzykę bezprzewodowo poprzez bluetooth. Wystarczy raz sparować urządzenia i już gramy np. z telefonu czy tabletu. Lubi się z urządzeniami Apple. Dodatkowo zobaczy muzykę udostępnioną z waszego komputera (jeżeli będzie w sieci komputerowej) Finalnie da się ustawić tak, by np. sterować z telefonu dotykowego na tarasie jaką muzykę mają grać głośniki ogrodowe z naszego komputera w gabinecie. Kwestia małych kosztów za głośniki ogrodowe (czy do kuchni, łazienki) i konfiguracji urządzenia.

Podłączenia kolumn głośnikowych

Do amplitunera można podłączyć następujące kombinacje kolumn głośnikowych:

- 2 głośniki stereo + ew. subwoofer/y + ew. II strefa

- 2 głośniki stereo + bi-amp głośników frontowych + ew. subwoofer/y

- 5 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y + ew. II strefa

- 5 głośników w systemie kina domowego + bi-amp głośników frontowych + ew. subwoofer/y

- 7 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y

 

Dobór kolumn do Denon AVR-X2100W

Dobór kolumn głośnikowych do Denon AVR-X2100W. Są firmy które łączą wszystkie amplitunery ze wszystkimi kolumnami, ale tak to możecie zrobić sami. Magia w doborze głośników do amplitunera Denon AVR-X2100W polega na wytyczeniu kilku założeń które muszą być spełnione jak kolor czy wymiar....

Dodatkowo należy przewidzieć:

- wielkość pomieszczenia

- co będziemy grać

- jak głośno

- .... itd.

Tych pytań jest sporo - przynajmniej z naszej strony, ale dzięki temu jesteśmy w stanie dobrze dobrać kolumny i amplituner. Nie można np. do ostrego amplitunera Yamaha dobrać ostrych głośników, bo będzie krew z uszu (ale i tu uwagą, są klienci którzy tak lubią i tak chcą). Każdy z klientów jest inny i ma inne oczekiwania.

Praktyczne rozwiązania

Jest kilka ciekawych i praktycznych rozwiązań w tym amplitunerze jak maksymalna głośność, którą ustawiamy świadomie i mimo odkręcenia gałki głośności przypadkiem amplituner dojdzie do ustawionej głośności i nie zniszczy głośników - fajne. Ma róznież ustawienie głośności startowej, która jest przydatna np. o 22.30 przy uruchamianiu amplitunera. max głosność, regulacja basu ....

Gwarancja 

Na amplituner jest standardowo 2 lata gwarancji. Można ją dodatkowo przedłużyć po zarejestrowaniu produktu przez internet. Wymaga to jedynie 15 minut pracy z Waszej strony. Żadnych dodatkowych kosztów. Gwarancja zostanie przedłużona do 3 lat.(nie dotyczy zakupu na firmę)

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajdziemy

- amplituner :)

- pilot

- baterie do pilota

- mikrofon do kalibracji

- statyw do mikrofonu do kalibracji

- naklejki do oznakowania kabli

- instrukcja PL drukowana jak podłączyć i uruchomić

- instrukcja PL pełna w pdf na płycie CD

- antena do FM

- kabel zasilający

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Menu w języku Polskim Tak
Kolor Ciemny
Spotify Connect Tak
AirPlay Tak
MHL Nie
Złącze UBS :) Tak
Odbiornik bluetooth Tak
Połączenie z siecią Wi-Fi wbudowane
Ilość wejść HDMI 8
Ilość wyjść HDMI 2
Wyjście HDMI na dodatkową strefę Tak
Wejście optyczne Toslink 2
Wejścia COAX Brak
Ilość wyjść na subwoofer 2
Wyjście słuchawkowe Tak
Wyjście Pre-Out Brak
Przedwzmacniacz gramofonowy Nie
Dodatkowe strefy 2 strefa
Ilość kanałów AV 7
Skalowanie obrazu Full HD
Dolby Atmos Nie
Wymienny kabel zasilający Tak
Sterowanie ze smartfonów Tak
Sterowanie RS232 Nie
Okres gwarancji 3 lata po rejestracji
Wysokość urządzenia 17 cm
Szerokość urządzenia 43,5 cm - standard
Głębokość urządzenia Nie
Waga urządzenia 10 kg