Facebook Pixel

Denon AVR-X1200W

Denon AVR-X1200W front

Więcej widoków

  • Denon AVR-X1200W front
  • Denon AVR-X1200W + pilot
  • Denon AVR-X1200W tył back
  • Denon AVR-X1200W pilot remote
  • Aplikacja Denon Remote App
  • Kabel HDMI gratis
Denon AVR-X1200W

Normalna cena: 2 295,00 zł

1 870,00 zł

Najtańszy wysokiej jakości amplituner kina domowego. Audyssey, BI-AMP, HDMI 2.0 HDCP 2.2 ...

Normalna cena: 2 295,00 zł

1 870,00 zł

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 15zł

Przesyłka pobraniowa - 18zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

Opis

Szczegóły

Denon AVR-X1200W  jest następcą modelu AVR-X1100W. W tym modelu znajdziemy wszystkie podstawowe niezbędne elementy ze świata kina domowego. Z jednej strony można powiedzieć, że jest ubogi w przyłącza, ale z drugiej strony wystarcza w 70% naszych klientów. Jeżeli masz ograniczony budżet, chcesz podłączyć dekoder satelitarny, odtwarzacz, konsole do gier i być może jeszcze jedno urządzenie to w zupełności ten model sobie z tym radzi.
Nowy model AVR-X1200W jest kompatybilny z nowym standardem HDMI 2.0 i w pełni obsługuje nawet 4K/3D 60 kaltek oraz jest kompatybilny z systemem kodowania HDCP 2.2 używanym przy 4K Ultra HD copy-protected.

 

Kino domowe

Jako jedyny w tym budżecie wyposażony jest w wysokiej jakości pomiar akustyki pomieszczenia o nazwie Audyssey MultEQ XT , posiada również Dynamic EQ który znacznie poprawia brzmienie tylnych głośników oraz Dynamic Volume, który można włączyć w zależności od preferencji. Amplituner wyposażony jest w dwa wyjścia na subwoofer. Czy warto kiedyś posiadać dwa subwoofery - oj warto.
Jeżeli będzie użytkowany system w wersji 5.1 lub 5.2 można rozważyć uruchomienie Bi-AMP na głośnikach frontowych. Polecamy, jeżeli jest taka możliwość.
Obsługa Dolby Atmos - tak.

Stereo

Stereo z tego modelu jest na poziomie przyzwoitym. Denon nadal kontynuuje politykę poprawnego dobrego brzmienia. Ten model ma tę cechę, że w miaro łatwo dobrać kolumny głośnikowe. Nie jest ani bardzo agresywny brzmieniowo, ani na szczęście zbyt spokojny i kluchowaty.

Dodatkowo otrzymujemy ogrom możliwości odtwarzania muzyki - ze złącza USB na panelu frontowym , radio internetowe, odtwarzanie z komputera/serwera w naszym domu, spotify .....

Multiroom

Amplituner obsługuje II strefę, pod warunkiem, że nie korzystamy z BI-AMP, ani siedmiu głośników w kinie domowym
Do wyboru jest albo II strefa albo BI-AMP albo siedem głośników kina domowego.
Jeżeli jednak mamy możliwość wykorzystać 6 i 7 końcówkę mocy jako II strefa, to możemy ją podłączyć np. do głośników ogrodowych i wygodnie sterować co ma grać poprzez smartfon będąc w ogrodzie. Wygodnie, niedrogo.

Przód amplitunera

Wizualnie jest identyczny jak jego poprzednik. Nie zmieniono nic, ale nigdy też nie odczuliśmy braku jakichkolwiek elementów na panelu frontowym. Obsługa większości funkcji i tak jest na pilocie zdalnego sterowania. Posiada wejście USB do odtwarzania muzyki, wejście na słuchawki duży jack, przyciski do sterowania II strefą, 4 przyciski do szybkiego uruchomienia 4 ulubionych trybów pracy amplitunera (tożsame z 4 przyciskami na pilocie) oraz wejście HDMI do podłączania urządzeń multimedialnych by nie trzeba było odsuwać amplitunera. Pokrętłem po lewej wybieramy źródło, pokrętłem po prawej ustalamy głośność.

Tył amplitunera

Momentami mam wrażenie że jest ubogi, ale posiada wszystko co niezbędne. Jeżeli planujecie podłaczyć do niego dekoder satelitarny, odtwarzacz , konsole do gier + jeszcze inne urządzenie być może to bez problemu to uczynimy. Nie wypełnimy nawet połowy posiadanych złącz.
Należy zwrócić jedynie uwagę na to że mamy tylko dwa wejścia analogowe - pytanie czy to wystarczy ?
Amplituner nie posiada wejścia cyfrowego typu COAX, ma jedynie wejścia cyfrowe typu optyk. Złącze komputerowe RJ45 jest do wykorzystania zamiennie z posiadanym wbudowanym systemem Wi-Fi. Jeżeli jest możliwość łączymy kablem, jeżeli nie ma to łączymy po Wi-Fi.

Funkcjonalności

Amplituner mimo że jest podstawowym modelem to posiada wszystko co może służyć naszej wygodzie. Menu w języku Polskim, możliwość zmiany nazwy w II strefie, odtwarzanie muzyki z USB np. w ogrodzie, sterowanie ze smartfonów, z komputera (wygodne np. w domowym biurze).
Wbudowany Bluetooth do bezprzewodowego łączenia się z telefonami, tabletami .... Do tego AirPlay, Spotify, radio internetowe...

Podłączenia kolumn głośnikowych

Do amplitunera można podłączyć następujące kombinacje kolumn głośnikowych:

- 2 głośniki stereo + ew. subwoofer/y + ew. II strefa

- 2 głośniki stereo + bi-amp głośników frontowych + ew. subwoofer/y

- 5 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y + ew. II strefa

- 5 głośników w systemie kina domowego + bi-amp głośników frontowych + ew. subwoofer/y

- 7 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y

Dobór kolumn do Denon AVR-X1200W

Są firmy, które łączą wszystkie amplitunery ze wszystkimi kolumnami, ale tak to możecie zrobić sami. Magia w doborze głośników do amplitunera Denon AVR-X1200W polega na wytyczeniu kilku założeń które muszą być spełnione jak kolor czy wymiar.... Dodatkowo należy przewidzieć:

- wielkość pomieszczenia

- co będziemy grać

- jak głośno

- .... itd.

Tych pytań jest sporo - przynajmniej z naszej strony, ale dzięki temu jesteśmy w stanie dobrze dobrać kolumny i amplituner. Nie można np. do ostrego amplitunera Yamaha dobrać ostrych głośników, bo będzie krew z uszu (ale i tu uwagą, są klienci którzy tak lubią i tak chcą). Każdy z klientów jest inny i ma inne oczekiwania.

Praktyczne rozwiązania

Amplituner jest przemyślany, intuicyjny, w języku Polskim. Można ustawić maksymalną głośność, która nie zostanie przekroczona mimo kręcenia pokrętłem lub naciskając na pilocie. Dobre jest ustawienie głośności startowej, tak by nie było niespodzianki o 22.30. Jeżeli włoży się pamięć przenośną do USB + dokupi głośniki do ogrodu czy łazienki, to możemy z danego pomieszczenia wybrać telefonem dotykowym co ma grać i z jakim poziomem głośności. Koszt niewielki, a frajda spora.

Gwarancja

Na amplituner jest standardowo 2 lata gwarancji. Można ją dodatkowo przedłużyć po zarejestrowaniu produktu przez internet. Wymaga to jedynie 15 minut pracy z Waszej strony. Żadnych dodatkowych kosztów. Gwarancja zostanie przedłużona do 3 lat.(nie dotyczy zakupu na firmę)

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajdziemy:

- amplituner :)

- pilot

- baterie do pilota

- mikrofon do kalibracji

- statyw do mikrofonu do kalibracji

- naklejki do oznakowania kabli

- instrukcja PL drukowana jak podłączyć i uruchomić

- instrukcja PL pełna w pdf na płycie CD

- antena do FM

- kabel zasilający

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Menu w języku Polskim Tak
Kolor Ciemny
Spotify Connect Tak
AirPlay Tak
MHL Nie
Złącze UBS :) Tak
Odbiornik bluetooth Tak
Połączenie z siecią Wi-Fi wbudowane
Ilość wejść HDMI 6
Ilość wyjść HDMI 1
Wyjście HDMI na dodatkową strefę Nie
Wejście optyczne Toslink 2
Wejścia COAX Brak
Ilość wyjść na subwoofer 2
Wyjście słuchawkowe Tak
Wyjście Pre-Out Brak
Przedwzmacniacz gramofonowy Nie
Dodatkowe strefy 2 strefa
Ilość kanałów AV 7
Skalowanie obrazu brak
Dolby Atmos Tak
Wymienny kabel zasilający Tak
Sterowanie ze smartfonów Tak
Sterowanie RS232 Nie
Okres gwarancji 3 lata po rejestracji
Wysokość urządzenia 15 cm
Szerokość urządzenia 43,5 cm - standard
Głębokość urządzenia 34 cm
Waga urządzenia 9 kg