Facebook Pixel

Denon AVR-X1100W czarny

Denon AVR-X1100W front

Więcej widoków

  • Denon AVR-X1100W front
  • Denon AVR-X1100W front black czarny
  • Denon AVR-X1100W tył back
  • Denon AVR-X1100W pilot remote
Denon AVR-X1100W czarny

Normalna cena: 1 995,00 zł

1 699,00 zł

Najtańszy sensowny amplituner kina domowego ze wszystkich amplitunerów kina domowego

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 0zł

Płatność przy odbiorze - 0zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

Opis

Szczegóły

Opis ogólny

Denon AVR-X1100W to najtańszy sensowny amplituner do kina domowego i posłuchania muzyki. Są od niego tańsze amplitunery ale nie maja tego samego co on. Krótko pisząc ma najlepszy stosunek ceny do jakości w przedziale amplitunerów do 2000 zł. To co ma takiego wyjątkowego, czego nie ma konkurencja w tym budżecie ?? Polskie menu, system kalibracji Audyssey MultEQ XT - wysoka wersja, która znacząco wpływa na jakość brzmienia kina domowego, a właściwie na spójność pięciu głośników.

Kino domowe

Tak jak wspomniałem wyżej, to najlepszy amplituner do kina domowego w budżecie do 2000 zł. Wyjątkowym jest to że posiada system pomiarowy o nazwie Audyssey MultEQ XT, który jest montowany w amplitunerach za 6000 zł i więcej. Do tego wszystkie niezbędne technologie z zakresu kina domowego na rok 2014/2015.

Stereo

Fajną stroną zakupu amplitunera Denon AVR-X1100W jest jego uniwersalność brzmieniowa. To znaczy, że łatwo jest w miarę dobrać do niego kolumny głośnikowe. Potrafi zagrać z duża dozą frajdy, ale nie nachalnie. W tej klasie cenowej ma też chyba najmocniejszy transformator zasilający. Z innymi amplitunerami jest trudniej - oczywiście w tym budżecie.

Multiroom

Jego poprzednik AVR-X1000 jeszcze nie miał wbudowanego multiroom. Ten model został wyposażony w 6 i 7 kanał głośnikowy, który możemy wykorzystać do nagłośnienia II strefy. II strefa może grać to samo lub coś innego, z takim samym poziomem głosności lub innym. Odtwarza muzykę z sieci komputerowej (w tym internet) , radio FM, oraz złącze USB. HDMI i wejścia cyfrowe nie. Możliwe jest sterowanie drugą strefą z urządzeń dotykowych za pomocą darmowej aplikacji.

Przód amplitunera

Wejście USB do odtwarzania muzyki oraz wejście HDMI do pełnej obsługi audio i video pozwalają na dużą wygodę bez wyciągania amplitunera z mebla. Dwoma pokrętłami wybieramy źródło oraz głośność. Na panelu frontowym możemy również sterować II strefą jeżeli jest skonfigurowana. Cztery przyciski o nazwie 1, 2, 3 i 4 umożliwiają szybki wybór źródła z ulubionymi ustawieniami. Takie same przyciski są na pilocie.

Tył amplitunera

Tył amplitunera jak na tę klasę cenową jest bardzo przyzwoity. Dobrze opisany. Zaciski głośnikowe w poziomie, by łatwiej się mocowało kable głośnikowe. 5 wejść HDMI, 1 wyjście. Jeżeli planujesz zakup projektora w przyszłości - musisz wybrać model wyższy z dwoma wyjściami HDMI. Dwa wejścia cyfrowe optyczne, brak wejścia COAX. Jeżeli jest dla Ciebie niezbędne wejście COAX pomyśl czy jesteś w stanie podłączyć inaczej lub wybierz inny amplituner. Dwa wejścia analogowe - pomyśl czy wystarczy.

Funkcjonalności

Dzięki wbudowanemu systemowi bluetooth, Wi-Fi, AirPlay, Spotify, radio internetowe, USB, sterowanie z urządzeń dotykowych można powiedzieć że ten amplituner jest bardzo funkcjonalny. Możemy np. ustawić pod przyciskiem 3 źródło bluetooth + wszystkie kanały stereo. Wygodnie i łatwo.

Podłączenia kolumn głośnikowych

Do amplitunera można podłączyć następujące kombinacje kolumn głośnikowych:

- 2 głośniki stereo + ew. subwoofer/y + ew. II strefa

- 2 głośniki stereo + bi-amp głośników frontowych + ew. subwoofer/y

- 5 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y + ew. II strefa

- 5 głośników w systemie kina domowego + bi-amp głośników frontowych + ew. subwoofer/y

- 7 głośników w systemie kina domowego + ew. subwoofer/y

Dobór kolumn do Denon AVR-X1100W

Dobór kolumn głośnikowych do Denon AVR-X1100W.

Są firmy które łączą wszystkie amplitunery ze wszystkimi kolumnami, ale tak to możecie zrobić sami. Magia w doborze głośników do amplitunera Denon AVR-X1100W polega na wytyczeniu kilku założeń które muszą być spełnione jak kolor czy wymiar.... Dodatkowo należy przewidzieć:

- wielkość pomieszczenia

- co będziemy grać

- jak głośno

- .... itd.

Tych pytań jest sporo - przynajmniej z naszej strony, ale dzięki temu jesteśmy w stanie dobrze dobrać kolumny i amplituner. Nie można np. do ostrego amplitunera Yamaha dobrać ostrych głośników, bo będzie krew z uszu (ale i tu uwagą, są klienci którzy tak lubią i tak chcą). Każdy z klientów jest inny i ma inne oczekiwania.

Praktyczne rozwiązania

Amplituner jest przemyślany, intuicyjny, w języku Polskim. Można ustawić maksymalną głośność, która nie zostanie przekroczona mimo kręcenia pokrętłem lub naciskając na pilocie. Dobre jest ustawienie głośności startowej, tak by nie było niespodzianki o 22.30. Jeżeli włoży się pamięć przenośną do USB + dokupi głośniki do ogrodu czy łazienki, to możemy z danego pomieszczenia wybrać telefonem dotykowym co ma grać i z jakim poziomem głośności. Koszt niewielki, a frajda spora.

Gwarancja

Na amplituner jest standardowo 2 lata gwarancji. Można ją dodatkowo przedłużyć po zarejestrowaniu produktu przez internet. Wymaga to jedynie 15 minut pracy z Waszej strony. Żadnych dodatkowych kosztów. Gwarancja zostanie przedłużona do 3 lat.(nie dotyczy zakupu na firmę)

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajdziemy

- amplituner :)

- pilot

- baterie do pilota

- mikrofon do kalibracji

- statyw do mikrofonu do kalibracji

- naklejki do oznakowania kabli

- instrukcja PL drukowana jak podłączyć i uruchomić

- instrukcja PL pełna w pdf na płycie CD

- antena do FM

- kabel zasilający

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Menu w języku Polskim Tak
Kolor Ciemny
Spotify Connect Tak
AirPlay Tak
MHL Nie
Złącze UBS :) Tak
Odbiornik bluetooth Tak
Połączenie z siecią Wi-Fi wbudowane
Ilość wejść HDMI 6
Ilość wyjść HDMI 1
Wyjście HDMI na dodatkową strefę Nie
Wejście optyczne Toslink 2
Wejścia COAX Brak
Ilość wyjść na subwoofer 2
Wyjście słuchawkowe Tak
Wyjście Pre-Out Brak
Przedwzmacniacz gramofonowy Nie
Dodatkowe strefy 2 strefa
Ilość kanałów AV 7
Skalowanie obrazu brak
Dolby Atmos Nie
Wymienny kabel zasilający Tak
Sterowanie ze smartfonów Tak
Sterowanie RS232 Nie
Okres gwarancji 3 lata po rejestracji
Wysokość urządzenia Nie
Szerokość urządzenia 43,5 cm - standard
Głębokość urządzenia 34 cm
Waga urządzenia 9 kg

Mogą cię również zainteresować następujące produkty