WAKACYJNA PROMOCJA Arcam AVR550 - 25%

Więcej widoków

 • WAKACYJNA PROMOCJA Arcam AVR550 - 25%
 • Arcam AVR550 front
 • Arcam AVR550 tył back
WAKACYJNA PROMOCJA Arcam AVR550 - 25%

Normalna cena: 15 990,00 zł

11 993,00 zł

Amplituner do słuchania muzyki w stereo i do kina domowego. Doskonały do koncertów.
Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 0zł

Płatność przy odbiorze - 0zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

LUB
Opis

Szczegóły

Świętując 25-LECIE amplitunerów AV w swojej ofercie , ARCAM ogłasza promocję, każdy  amplituner AV lub procesor AV mozna teraz kupić w super promocyjnej ceie ( taniej o 25% od ceny detalicznej)


 

Arcam AVR550 - amplituner do słuchania muzyki w stereo i zaawansowanego kina domowego.

Producent Arcam to specjalista od stereo. Wieloletni i znany na rynku audio twórca doskonałych rozwiązań stereo stworzył również legendarny amplituner do kina domowego o symbolu AVR600. Od tego czasu amplitunery do kina domowego marki Arcam cały czas posiadają znaczne udziały w rynku kina domowego i są chętnie wybierane przez klientów.

DLA KOGO JEST AMPLITUNER ARCAM AVR550 - jeżeli dużo słuchasz słuchasz muzyki, i jest ona dla Ciebie najważniejsza, ale chcesz mieć urządzenie umożliwiające podłączenie kolumn w systemie wielokanałowym. Wówczas do wyboru są dwa rozwiązania:

- kupno osobnego systemu stereo oraz osobnego systemu kina domowego i połączenie tego razem tak by stanowiło jedną całość. Ale w tym przypaku mamy wiele elementów a nie każdy tak chce.

- kupno jednego wysokiej klasy urządzenia które dostarczy i połączy dobre stereo z kinem domowym w jednym elemencie - DLA TAKICH OSÓB produkuje ARCAM.

Prezentowany model AVR550 to rozwinięcie, udoskonalenie dotychczasowych rozwiązań oraz wprowadzenie najnowszych technologii i rozwiązań jak Dolby Atmos obsługiwany w tym przypadku w wersji 7.1.4 (wymaga dodatkowych osobnych końcówek mocy).


 

Kino domowe

Kino domowe na najwyższym poziomie. Zaimplementowane są wszystkie rozwiązania z zakresu nowoczesnego kina domowego z możliwością stworzenia wchodzących systemów jak Dolby Atmos. Wydajny transformator może napędzić maksymalnie 7 posiadanych końcówek mocy, ale amplituner jest w stanie obsłużyć maksymalnie 11 kanałów (dokupienie wzmacniaczy lub końcówek mocy) i 2 subwoofery. Amplituner wyposażono również w najnowszy system kalibracji pomieszczenia o nazwie Dirac Live.

Stereo

Jeżeli poszukujesz urządzenia, które ma zagrać dobrze w stereo, ale jednocześnie musi mieć dużo funkcjonalności jak radio internetowe, sterowanie z urządzeń dotykowych oraz możliwość podłączenia wielu kanałów to doskonały wybór. Spotify Connect enable.

Multiroom

Amplituner może obsłużyć II strefę w pełni niezależnie. To jest maksymalne ustawienie, pod warunkiem że korzystamy z kina domowego w oparciu o 5 głośników (5 końcówek mocy). Możliwe jest podłączenie II strefy do zewnętrznej końcówki mocy wraz z pełną funkcjonalnością. Wówczas możliwe jest tworzenie kina domowego w oparciu o istniejących 7 końcówek mocy w amplitunerze AV.

Przód amplitunera

Robiący wrażenie przód amplitunera to zasługa wielkości oraz jakości wykanania panelu przedniego. Metalowy. Na środku panelu duże pokrętło głośności. polewej stronie 5 przycisków: menu, wybór wejść, przycisk zatwierdzający w menu - OK , oraz przycisk INFO informujący o stanie wejść i wyjść. Po prawej stronie 5 przycisków , mute - wyciszenie, mode - tryby dźwięku, direct - odtwarzanie bezpośrednie, display - ściemnianie wyświetlacza, oraz ZONE do obsługi II strefy.

Funkcjonalnie, wygodnie, ładnie.

Tył amplitunera

Tył amplitunera posiada cała masę wejść i wyjść. Przeciętny Kowalski, który się tym nie interesuje może się zgubić już na samym początku. Jeżeli tak się zdarzy, staramy się klientów wspierać pomocą słowną lub osobistą. 

 • 7 wejść HDMI (w tym jedno obsługujące MHL), zgodne ze standardem 4K (UHD) HDMI2.0a z HDCP2.2.
 • 3 wyjścia HDMI - 2 w strefie głównej umożliwiające podłączenie TV i projektora oraz 1 wyjście HDMI w II strefie
 • 6 wejść analogowych stereo RCA (cinch)
 • 4 wejścia cyfrowe Coax oraz 2 wejścia cyfrowe optyczne
 • wyjście audio analogowe 11.2 - umożliwiające podłączenie 11 zewnętrznych końcówek mocy , dwa wyjścia na subwoofer aktywny.
 • Z2 out - wyjście analogowe na końcówkę mocy do uruchomienia II strefy
 • USB umożliwia korzystanie z zewnętrznych nośników danych

Na tylnym panelu znajdują się również złącza:

 • trigger out do sterowania (włącz się, wyłącz się) np. subwooferem, ekranem, projektorem ....
 • złacze RS232 do pełnej komunikacji w domu inteligentnym. Amplituner można podłączyć do automatyki budynkowej i w pełni nim sterować.
 • złacze RJ45 - umożliwiające podłączenie sieci komputerowej

Dobór kolumn do Arcam AVR550

Są firmy, które łączą wszystkie amplitunery ze wszystkimi kolumnami, ale tak to może uczynić każdy. Magia w doborze głośników do amplitunera Arcam AVR550 polega na wytyczeniu kilku założeń, które muszą być spełnione pod kątem brzmieniowym, wizualnym ...

Przy doborze kolumn do tego amplitunera należy przewidzieć między innymi:

- wielkość pomieszczenia

- co będziemy grać

- ile będzie muzyki w stereo, a ile muzyki w trybie wielokanałowym

- ile będzie filmów a ile koncertów

- jak głośno

- czy głośniki tylne chcemy zawieszać na ścianie czy będą na standach

- ile tych głośników

- .... itd.

Tych pytań jest sporo- przynajmniej z naszej strony, ale dzięki temu jesteśmy w stanie dobrze dobrać kolumny i amplituner. Nie można np. do ostrego amplitunera Yamaha dobrać ostrych głośników, bo będzie krew z uszu. Każdy z klientów jest inny i ma inne oczekiwania.

Praktyczne rozwiązania

Jest kilka ciekawych i praktycznych rozwiązań w tym amplitunerze. Jest regulacja basu i sopranu, ale trzeba to zrobić z poziomu menu amplitunera

Możliwe jest podłączenie drugiego telewizora/projektora, który będzie w innym pomieszczeniu. Wówczas może on wyświetlać to samo lub coś innego co strefa główna. Głośniki w drugim pomieszczeniu tylko stereo, ale to ciekawa propozycja.

Gwarancja

Na amplituner jest standardowo 2 lata gwarancji dla klienta końcowego.

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajdziemy

- amplituner :)

- pilot

- baterie do pilota

- mikrofon do kalibracji

- instrukcja PL drukowana jak podłączyć i uruchomić

- antena do FM

- kabel zasilający


 

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Menu w języku Polskim Nie
Kolor Ciemny
Spotify Connect Tak
AirPlay Nie
MHL Tak
Złącze UBS :) Tak
Odbiornik bluetooth Nie
Połączenie z siecią Wi-Fi za dopłatą
Ilość wejść HDMI 7
Ilość wyjść HDMI 3
Wyjście HDMI na dodatkową strefę Tak
Wejście optyczne Toslink 2
Wejścia COAX 3
Ilość wyjść na subwoofer 2
Wyjście słuchawkowe Tak
Wyjście Pre-Out Stereo, Wielokanałowe
Przedwzmacniacz gramofonowy Nie
Dodatkowe strefy 2 strefa
Ilość kanałów AV 7
Skalowanie obrazu 4K
Dolby Atmos Tak
Wymienny kabel zasilający Tak
Sterowanie ze smartfonów Tak
Sterowanie RS232 Tak
Okres gwarancji 2 lata
Wysokość urządzenia 18 cm
Szerokość urządzenia 43,5 cm - standard
Głębokość urządzenia 43 cm
Waga urządzenia 16 kg