Arcam AVR550 + PREZENT CD

Arcam AVR550 front

Więcej widoków

 • Arcam AVR550 front
 • Arcam AVR550 tył back
Arcam AVR550 + PREZENT CD
15 990,00 zł
Amplituner do słuchania muzyki w stereo i do kina domowego. Doskonały do koncertów.

Produkt w archiwum

Zapytaj o aktualne modele.


Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 0zł

Płatność przy odbiorze - 0zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

Opis

Szczegóły

Kupując poniższy produkt otrzymują Państwo odtwarzacz CD ARCAM CDS27 (o wartości 3990zł)  PREZENCIE

 

Arcam AVR550 - amplituner do słuchania muzyki w stereo i zaawansowanego kina domowego.

Producent Arcam to specjalista od stereo. Wieloletni i znany na rynku audio twórca doskonałych rozwiązań stereo stworzył również legendarny amplituner do kina domowego o symbolu AVR600. Od tego czasu amplitunery do kina domowego marki Arcam cały czas posiadają znaczne udziały w rynku kina domowego i są chętnie wybierane przez klientów.

DLA KOGO JEST AMPLITUNER ARCAM AVR550 - jeżeli dużo słuchasz słuchasz muzyki, i jest ona dla Ciebie najważniejsza, ale chcesz mieć urządzenie umożliwiające podłączenie kolumn w systemie wielokanałowym. Wówczas do wyboru są dwa rozwiązania:

- kupno osobnego systemu stereo oraz osobnego systemu kina domowego i połączenie tego razem tak by stanowiło jedną całość. Ale w tym przypaku mamy wiele elementów a nie każdy tak chce.

- kupno jednego wysokiej klasy urządzenia które dostarczy i połączy dobre stereo z kinem domowym w jednym elemencie - DLA TAKICH OSÓB produkuje ARCAM.

Prezentowany model AVR550 to rozwinięcie, udoskonalenie dotychczasowych rozwiązań oraz wprowadzenie najnowszych technologii i rozwiązań jak Dolby Atmos obsługiwany w tym przypadku w wersji 7.1.4 (wymaga dodatkowych osobnych końcówek mocy).


 

Kino domowe

Kino domowe na najwyższym poziomie. Zaimplementowane są wszystkie rozwiązania z zakresu nowoczesnego kina domowego z możliwością stworzenia wchodzących systemów jak Dolby Atmos. Wydajny transformator może napędzić maksymalnie 7 posiadanych końcówek mocy, ale amplituner jest w stanie obsłużyć maksymalnie 11 kanałów (dokupienie wzmacniaczy lub końcówek mocy) i 2 subwoofery. Amplituner wyposażono również w najnowszy system kalibracji pomieszczenia o nazwie Dirac Live.

Stereo

Jeżeli poszukujesz urządzenia, które ma zagrać dobrze w stereo, ale jednocześnie musi mieć dużo funkcjonalności jak radio internetowe, sterowanie z urządzeń dotykowych oraz możliwość podłączenia wielu kanałów to doskonały wybór. Spotify Connect enable.

Multiroom

Amplituner może obsłużyć II strefę w pełni niezależnie. To jest maksymalne ustawienie, pod warunkiem że korzystamy z kina domowego w oparciu o 5 głośników (5 końcówek mocy). Możliwe jest podłączenie II strefy do zewnętrznej końcówki mocy wraz z pełną funkcjonalnością. Wówczas możliwe jest tworzenie kina domowego w oparciu o istniejących 7 końcówek mocy w amplitunerze AV.

Przód amplitunera

Robiący wrażenie przód amplitunera to zasługa wielkości oraz jakości wykanania panelu przedniego. Metalowy. Na środku panelu duże pokrętło głośności. polewej stronie 5 przycisków: menu, wybór wejść, przycisk zatwierdzający w menu - OK , oraz przycisk INFO informujący o stanie wejść i wyjść. Po prawej stronie 5 przycisków , mute - wyciszenie, mode - tryby dźwięku, direct - odtwarzanie bezpośrednie, display - ściemnianie wyświetlacza, oraz ZONE do obsługi II strefy.

Funkcjonalnie, wygodnie, ładnie.

Tył amplitunera

Tył amplitunera posiada cała masę wejść i wyjść. Przeciętny Kowalski, który się tym nie interesuje może się zgubić już na samym początku. Jeżeli tak się zdarzy, staramy się klientów wspierać pomocą słowną lub osobistą. 

 • 7 wejść HDMI (w tym jedno obsługujące MHL), zgodne ze standardem 4K (UHD) HDMI2.0a z HDCP2.2.
 • 3 wyjścia HDMI - 2 w strefie głównej umożliwiające podłączenie TV i projektora oraz 1 wyjście HDMI w II strefie
 • 6 wejść analogowych stereo RCA (cinch)
 • 4 wejścia cyfrowe Coax oraz 2 wejścia cyfrowe optyczne
 • wyjście audio analogowe 11.2 - umożliwiające podłączenie 11 zewnętrznych końcówek mocy , dwa wyjścia na subwoofer aktywny.
 • Z2 out - wyjście analogowe na końcówkę mocy do uruchomienia II strefy
 • USB umożliwia korzystanie z zewnętrznych nośników danych

Na tylnym panelu znajdują się również złącza:

 • trigger out do sterowania (włącz się, wyłącz się) np. subwooferem, ekranem, projektorem ....
 • złacze RS232 do pełnej komunikacji w domu inteligentnym. Amplituner można podłączyć do automatyki budynkowej i w pełni nim sterować.
 • złacze RJ45 - umożliwiające podłączenie sieci komputerowej

Dobór kolumn do Arcam AVR550

Są firmy, które łączą wszystkie amplitunery ze wszystkimi kolumnami, ale tak to może uczynić każdy. Magia w doborze głośników do amplitunera Arcam AVR550 polega na wytyczeniu kilku założeń, które muszą być spełnione pod kątem brzmieniowym, wizualnym ...

Przy doborze kolumn do tego amplitunera należy przewidzieć między innymi:

- wielkość pomieszczenia

- co będziemy grać

- ile będzie muzyki w stereo, a ile muzyki w trybie wielokanałowym

- ile będzie filmów a ile koncertów

- jak głośno

- czy głośniki tylne chcemy zawieszać na ścianie czy będą na standach

- ile tych głośników

- .... itd.

Tych pytań jest sporo- przynajmniej z naszej strony, ale dzięki temu jesteśmy w stanie dobrze dobrać kolumny i amplituner. Nie można np. do ostrego amplitunera Yamaha dobrać ostrych głośników, bo będzie krew z uszu. Każdy z klientów jest inny i ma inne oczekiwania.

Praktyczne rozwiązania

Jest kilka ciekawych i praktycznych rozwiązań w tym amplitunerze. Jest regulacja basu i sopranu, ale trzeba to zrobić z poziomu menu amplitunera

Możliwe jest podłączenie drugiego telewizora/projektora, który będzie w innym pomieszczeniu. Wówczas może on wyświetlać to samo lub coś innego co strefa główna. Głośniki w drugim pomieszczeniu tylko stereo, ale to ciekawa propozycja.

Gwarancja

Na amplituner jest standardowo 2 lata gwarancji dla klienta końcowego.

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajdziemy

- amplituner :)

- pilot

- baterie do pilota

- mikrofon do kalibracji

- instrukcja PL drukowana jak podłączyć i uruchomić

- antena do FM

- kabel zasilający


 

Arcam CDS27 - odtwarzacz CD

Urządzenie zostało więc wyposażony w przetwornik cyfrowo-analogowy najwyższej klasy, znany i ceniony TI/Burr Brown PCM1794. Układ ten połączony z filtrem analogowym Bessela oraz precyzyjnym systemem re-taktującym sygnał cyfrowy dał w efekcie niebywały poziom jakości brzmienia, do tej pory spotykany jedynie w najdroższych systemach high-endowych. Osobne układy zasilające dla napędu oraz sekcji audio i DAC-a gwarantują brak interferencji między tymi układami, a w efekcie jeszcze lepszy dźwięk.

Choć to nominalnie odtwarzacz SACD i CD, postarano się, aby był czymś więcej: jest kompatybilny ze streamingiem plików poprzez UPnP i CIFS. Pozwala to na bezproblemową integrację z domową siecią internetową i na odtwarzanie zasobów zgromadzonych na serwerach.

Podobnie, jak w przypadku innych urządzeń z serii FMJ, tak i w tym przypadku Arcam zrobił wszystko co w jego mocy, by maksymalnie poprawić jakość brzmienia CDS27, urządzenia należącego do najnowszej generacji odtwarzaczy. Wśród wielu technik warto zwrócić uwagę na wytłumioną mechanicznie obudowę, dzięki której niemal całkowicie wyeliminowano wibracje (tzw. „mikrofonowanie”), mogące negatywnie wpłynąć na pracę czułych elementów wewnątrz urządzenia.

CDS27 został zaprojektowany tylko w jednym celu: aby dostarczyć jak najlepszy dźwięk, wymagany przez doświadczonych melomanów. Odtwarzacz wyposażono także we wszystkie potrzebne gniazda dla instalacji typu multiroom, takie jak: IR, IP oraz RS232.

 

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Menu w języku Polskim Nie
Kolor Ciemny
Spotify Connect Tak
AirPlay Nie
MHL Tak
Złącze UBS :) Tak
Odbiornik bluetooth Nie
Połączenie z siecią Wi-Fi za dopłatą
Ilość wejść HDMI 7
Ilość wyjść HDMI 3
Wyjście HDMI na dodatkową strefę Tak
Wejście optyczne Toslink 2
Wejścia COAX 3
Ilość wyjść na subwoofer 2
Wyjście słuchawkowe Tak
Wyjście Pre-Out Stereo, Wielokanałowe
Przedwzmacniacz gramofonowy Nie
Dodatkowe strefy 2 strefa
Ilość kanałów AV 7
Skalowanie obrazu 4K
Dolby Atmos Tak
Wymienny kabel zasilający Tak
Sterowanie ze smartfonów Tak
Sterowanie RS232 Tak
Okres gwarancji 2 lata
Wysokość urządzenia 18 cm
Szerokość urządzenia 43,5 cm - standard
Głębokość urządzenia 43 cm
Waga urządzenia 16 kg