Facebook Pixel

Pianka akustyczna Absorber PM-3

Pianka akustyczna

Więcej widoków

  • Pianka akustyczna
  • Pianka akustyczna Absorber PM-3
  • Pianka akustyczna Absorber PM-3
  • Pianka akustyczna Absorber PM-3
  • Pianka akustyczna Absorber PM-3
  • Pianka akustyczna Absorber PM-3
Pianka akustyczna Absorber PM-3
24,00 zł
Absorber PM-3 za głośniki i w miejscu pierwszych odbić + wszędzie tam, gdzie trzeba poprawić akustykę, zmniejszyć pogłos lub pozbyć się wad akustycznych.
24,00 zł
Koszty dostawy:

Dostawa firmą kurierską DPD.

Płatność przelewem - 15zł

Przesyłka pobraniowa - 18zł


Odbiór osobisty

Koszt - 0zł

Opis

Szczegóły

Absorber Premium PM-3 to kwadratowy element  o wymiarach 45 cm na 45 cm. Grubość absorbera - 7 cm. Waga około 1,5 kg. Kolor szary. Mocowanie do ściany poprzez specjalny klej w sprayu.

Ustroje z grupy premium to najwyższa linia naszych produktów. Cechują się zrównoważonym i bardzo wysokim współczynnikiem pochłaniania w prawie całym użytecznym paśmie. Mogą być używane do montażu za głośnikami (celem akustycznego powiększenia pomieszczenia) oraz w miejscu pierwszych odbić, oprócz tego – wszędzie tam, gdzie trzeba poprawić akustykę, zmniejszyć pogłos lub pozbyć się wad akustycznych.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Najwyższa linia absorberów, łączą wysokie współczynniki pochłaniania z unikalnymi kształtami i wyglądem. Profesjonalne panele do wielu zastosowań.

Panel pochłania wysokie częstotliwości od około 1000 Hz do góry. Niskie pasmo jest nieznacząco pochłaniane. Dokładniejsze dane na poniższym wykresie oraz w tabeli:

 

 

 

 

Pochłanianie dźwięku zależy również od kąta padania. Wykres poniżej.

 


 

Informacje ogólne dodatkowe:

Rodzaje materiałów dźwiękochłonnych

Do kształtowania akustyki pomieszczeń możemy wykorzystać różne rodzaje ustrojów dźwiękochłonnych. Różnią się od siebie stosowalnością oraz sposobem montażu, a przede wszystkim kształtem charakterystyki współczynnika pochłaniania dźwięku.

  • Ustroje porowate

Główna specjalność naszej firmy. Łatwe w montażu uniwersalne panele akustyczne o dobrym stosunku jakości do ceny. Główne zastosowanie to zmniejszanie czasu po głosu i wyrównanie odpowiedzi częstotliwościowej pomieszczenia.

Zdolności pochłaniające zawdzięczają otwartym porom w materiale, w których znajduje się powietrze. Podstawowym parametrem definiującym zdolności pochłaniające jest tzw. oporność przepływu. Największe znaczenia dla ostatecznego współczynnika pochłaniania ma grubość materiału, przykładowe charakterystyki prezentuje wykres poniżej.

  • Ustroje perforowane

Zbudowane z twardej płyty z otworami o odpowiedniej wielkości i lokalizacji, umieszczonej w pewnej odległości od ściany oraz z materiału pochłaniającego bezpośrednio za nią. Bazuje na zasadzie rezonansu powietrza znajdującego się w otworach, co powoduje podbicie pochłaniania w jednym, wybranym paśmie częstotliwości, zależnym od średnicy otworów.

Powyższy wykres przedstawia porównanie ustroju porowatego (np. piankowego) z ustrojem perforowanym.  Oba ustroje stosujemy zależności od potrzeby, można też stosować je równolegle osiągając efekt pośredni.

Ustrój uniwersalny, odznaczający się dużym pochłanianiem w całym zakresie częstotliwości, dzięki częściowo rezonansowej charakterystyce świetnie nadaje się do eliminacji efektów fali stojącej i filtru grzebieniowego.

  • Ustroje płytowe

Są to wszelkiego rodzaju drewniane, drewnopochodne lub gipsowo-kartonowe twarde płyty, najczęściej w postaci sufitów podwieszanych umieszczanych w pewnej odległości (np. 30 cm) od twardego sufitu. Ich pochłanianie jest dość selektywne – najlepiej pracują w zakresie niskich częstotliwości, a gorzej w zakresie średnim i wysokim.

Zastosowanie materiału pochłaniającego zamiast pustki powietrznej wyrównuje ich charakterystykę, tworząc uniwersalny ustrój pochłaniający. Niestety, z racji większości rozwiązań w postaci sufitów podwieszanych ich stosowalność jest często ograniczona.

 

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wysokość urządzenia Nie
Szerokość urządzenia 45 cm
Głębokość urządzenia 7 cm
Waga urządzenia 1 kg
Kolor Ciemny
Okres gwarancji 2 lata